Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Mäklare Sam Öhrn

Sam Öhrn

Om mig

Att ha ett starkt kundfokus och lyssna på kundens behov samt att vara en engagerad vägledare genom hela processen är några av mina främsta egenskaper, vilket har bidragit till flertalet rekommendationer från nöjda kunder. Går ni i säljtankar så är ni hjärtligt välkomna att höra av er så ska jag hjälpa er på bästa sätt.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2026

Gävlegatan 4, 1,5 tr

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

95 m²

3 rum

4 561 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 13 200 000 kr

138 947 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Robert Almströmsgatan 8, 2 tr - JURIDISK PERSON OK!, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Robert Almströmsgatan 8, 2 tr - JURIDISK PERSON OK!

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

62 m²

3 rum

5 104 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 150 000 kr+5 %

131 452 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Birger Jarlsgatan 65A, 4 tr, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Birger Jarlsgatan 65A, 4 tr

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

67 m²

2 rum

2 023 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 10 000 000 kr+16 %

149 254 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Idungatan 7A, VINDSVÅNING

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

91+12 m²

3 rum

4 943 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 14 010 000 kr

153 956 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Bredgränd 7, 2 tr, Gamla Stan, Stockholms kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Bredgränd 7, 2 tr

Lägenhet
Gamla Stan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

27 m²

1 rum

2 327 kr/mån

Slutpris 3 300 000 kr±0 %

122 222 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Tomtebogatan 44, 3 tr, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Tomtebogatan 44, 3 tr

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

64 m²

2,5 rum

2 823 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 8 200 000 kr+3 %

128 125 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Upplandsgatan 74, 4 tr, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Upplandsgatan 74, 4 tr

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

96,8 m²

3 rum

4 883 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 14 500 000 kr+7 %

149 793 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Luntmakargatan 74, 2,5 tr, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Luntmakargatan 74, 2,5 tr

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

19 m²

1 rum

1 254 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 160 000 kr+19 %

166 316 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026

Köpmangatan 6

Lägenhet
Gamla Stan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

43 m²

1,5 rum

3 031 kr/mån

Slutpris 6 100 000 kr+14 %

141 860 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Karlbergsvägen 32B, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 30 mar. 2026

Karlbergsvägen 32B

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

35 m²

1,5 rum

1 537 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 900 000 kr+13 %

140 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Tegnérgatan 55, 3 tr, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 25 mar. 2026

Tegnérgatan 55, 3 tr

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

44 m²

2 rum

3 285 kr/mån

Slutpris 5 185 000 kr+5 %

117 841 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Drottninggatan 81B, 3 tr, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 18 mar. 2026

Drottninggatan 81B, 3 tr

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

55 m²

2 rum

2 750 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 725 000 kr+19 %

140 455 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Sankt Eriksplan 17, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 10 mar. 2026

Sankt Eriksplan 17

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

47 m²

2 rum

2 041 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 875 000 kr+20 %

146 277 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Dalagatan 30, 1,5 tr, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 10 mar. 2026

Dalagatan 30, 1,5 tr

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

90 m²

3 rum

3 852 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 14 000 000 kr+8 %

155 556 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Frejgatan 22, 1 tr, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 24 feb. 2026

Frejgatan 22, 1 tr

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

58 m²

2 rum

2 598 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 7 350 000 kr+9 %

126 724 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Karlbergsvägen 43A, 1 tr, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 11 feb. 2026

Karlbergsvägen 43A, 1 tr

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

46 m²

2 rum

1 802 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 425 000 kr+5 %

117 935 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Idungatan 12, 1 tr, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 21 jan. 2026

Idungatan 12, 1 tr

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

88 m²

3 rum

2 796 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 11 070 000 kr+7 %

125 795 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Idungatan 7C, 2 tr - Ö.G, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 20 jan. 2026

Idungatan 7C, 2 tr - Ö.G

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

73 m²

3 rum

3 719 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 9 850 000 kr+14 %

134 932 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Upplandsgatan 49, 5 tr, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 16 jan. 2026

Upplandsgatan 49, 5 tr

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

120 m²

4 rum

6 339 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 14 000 000 kr+8 %

116 667 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Norra Stationsgatan 115, 4 tr, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 19 dec. 2025

Norra Stationsgatan 115, 4 tr

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

43 m²

2 rum

2 191 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 425 000 kr+4 %

102 907 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Sankt Eriksgatan 8, Kungsholmen, Stockholms kommun
  • Såld 1 dec. 2025

Sankt Eriksgatan 8

Lägenhet
Kungsholmen, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

55 m²

2 rum

3 528 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 515 000 kr+1 %

100 273 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Rehnsgatan 21, 1 tr, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 26 nov. 2025

Rehnsgatan 21, 1 tr

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

40 m²

2 rum

1 179 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 260 000 kr+13 %

131 500 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 nov. 2025

Vulcanusgatan 8, 2 tr

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

37 m²

2 rum

1 302 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 260 000 kr+18 %

142 162 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Holländargatan 29A, Ö.G, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 18 nov. 2025

Holländargatan 29A, Ö.G

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

119 m²

4 rum

3 978 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 14 600 000 kr+6 %

122 689 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Själagårdsgatan 3, Gamla Stan, Stockholms kommun
  • Såld 30 okt. 2025

Själagårdsgatan 3

Lägenhet
Gamla Stan, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

64 m²

2 rum

6 000 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 7 300 000 kr+4 %

114 063 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

Visar 1 - 25 av 39