Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Mäklare Oliver Lööv

Oliver Lööv

Om mig

En bostadsaffär är bland den största och viktigaste affären i ditt liv. Därför är valet av mäklare extra viktigt. Att du känner dig trygg genom hela processen är av största vikt för mig. Genom en god planering samt tydlig kommunikation får jag dig att känna dig trygg och väl informerad. Som kund är det en självklarhet att ställa höga krav på din mäklare för att nå det högsta möjliga resultat. Därför kan du räkna med att jag gör det lilla extra i varje detalj.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Bokgatan 1, Stenungsund, Stenungsunds kommun
  • Såld 13 maj. 2026

Bokgatan 1

Villa
Stenungsund, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

112+112 m²

5 rum

499 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 510 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Solgårdsterrassen 17, Stenungsund, Stenungsunds kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Solgårdsterrassen 17

Lägenhet
Stenungsund, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

76 m²

3 rum

4 330 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr-3 %

36 842 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 mar. 2026

SKOGSBRYNET 9E

Lägenhet
Stenungsund, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

57 m²

2 rum

3 919 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 275 000 kr

39 912 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
SKOGSBRYNET 7G, Stenungsund, Stenungsunds kommun
  • Såld 20 mar. 2026

SKOGSBRYNET 7G

Lägenhet
Stenungsund, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

73 m²

2 rum

4 631 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 275 000 kr-5 %

31 164 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 mar. 2026

Gråkullevägen 21

Radhus
Stenungsund, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

125+32 m²

6 rum

243 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 650 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Västergårdsvägen 13, Stenungsund, Stenungsunds kommun
  • Såld 2 mar. 2026

Västergårdsvägen 13

Lägenhet
Stenungsund, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

29 m²

1 rum

2 194 kr/mån

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

51 552 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2026

Höjdlyckevägen 26

Villa
Stenungsund, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

56 m²

3 rum

893 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 600 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Nytorps Backe 3, Stenungsund, Stenungsunds kommun
  • Såld 17 feb. 2026

Nytorps Backe 3

Lägenhet
Stenungsund, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

64 m²

2 rum

7 420 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 200 000 kr-14 %

18 750 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 feb. 2026

STRANDNORUM 1:145

Tomt
Stenungsund, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

740 m²

Slutpris 2 750 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jan. 2026

Svangatan 9

Villa
Stenungsund, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

128+128 m²

5 rum

782 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 800 000 kr+7 %
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Stubberöd 103, Ucklum, Stenungsunds kommun
  • Såld 2 jan. 2026

Stubberöd 103

Villa
Ucklum, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

138+7 m²

6 rum

6,4 ha
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 450 000 kr-11 %
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Stenunge allé 19, Stenungsund, Stenungsunds kommun
  • Såld 28 nov. 2025

Stenunge allé 19

Lägenhet
Stenungsund, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

85,5 m²

3 rum

7 205 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 495 000 kr±0 %

40 877 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Almvägen 8, Stenungsund, Stenungsunds kommun
  • Såld 19 okt. 2025

Almvägen 8

Villa
Stenungsund, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

138+78 m²

7 rum

1 203 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 700 000 kr-14 %
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025

Krokvägen 18

Villa
Skärhamn, Tjörns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

123+67 m²

4 rum

517 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 625 000 kr+10 %
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Kyrkeby 33, Jörlanda, Stenungsunds kommun
  • Såld 1 okt. 2025

Kyrkeby 33

Radhus
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

102 m²

4 rum

7 648 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 450 000 kr±0 %

24 020 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 sep. 2025

Nyborgsvägen 7

Lägenhet
Centralt, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

96 m²

4 rum

6 271 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 050 000 kr-3 %

42 188 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Skogsbrynet 5B, Stenungsund, Stenungsunds kommun
  • Såld 7 aug. 2025

Skogsbrynet 5B

Lägenhet
Stenungsund, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

65 m²

2 rum

4 072 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 050 000 kr-5 %

31 538 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Bergdalen 18, Stora Höga, Stenungsunds kommun
  • Såld 10 jul. 2025

Bergdalen 18

Villa
Stora Höga, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Orust

159 m²

5 rum

1 745 m²

Slutpris 5 800 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling Orust
Svensk Fastighetsförmedling Orust
Åsenvägen 15, Ucklum, Stenungsunds kommun
  • Såld 24 jun. 2025

Åsenvägen 15

Lägenhet
Ucklum, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Orust

67,8 m²

2 rum

5 012 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 200 000 kr-11 %

17 699 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Orust
Svensk Fastighetsförmedling Orust
Södra Ängen 5B, Stenungsund, Stenungsunds kommun
  • Såld 13 jun. 2025

Södra Ängen 5B

Lägenhet
Stenungsund, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Orust

56 m²

2 rum

4 466 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr-2 %

37 500 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Orust
Svensk Fastighetsförmedling Orust
Solgårdsterrassen 20, Stenungsund, Stenungsunds kommun
  • Såld 27 maj. 2025

Solgårdsterrassen 20

Lägenhet
Stenungsund, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Orust

63 m²

2 rum

4 526 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

31 667 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Orust
Svensk Fastighetsförmedling Orust
Södra Röd 311, Ucklum, Stenungsunds kommun
  • Såld 24 maj. 2025

Södra Röd 311

Villa
Ucklum, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Orust

94 m²

2 rum

5 425 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 300 000 kr+18 %
Svensk Fastighetsförmedling Orust
Svensk Fastighetsförmedling Orust
Vagnmakarvägen 6, Stenungsund, Stenungsunds kommun
  • Såld 20 maj. 2025

Vagnmakarvägen 6

Radhus
Stenungsund, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Orust

108+9 m²

5 rum

303 m²

Slutpris 3 775 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Orust
Svensk Fastighetsförmedling Orust
Skogsborg 131, Kyrkesund, Tjörns kommun
  • Såld 16 maj. 2025

Skogsborg 131

Fritidshus
Kyrkesund, Tjörns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Orust

70 m²

4 rum

1 129 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 300 000 kr+10 %
Svensk Fastighetsförmedling Orust
Svensk Fastighetsförmedling Orust

Visar alla 24