Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Skövde

Svensk Fastighetsförmedling Skövde

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2026

Lassagårdsgatan 106

Radhus
Trädgårdsstaden, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

130+9 m²

5 rum

354 m²

Slutpris 3 800 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Tränggatan 10, Norrmalm, Skövde kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Tränggatan 10

Lägenhet
Norrmalm, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

48,4 m²

2 rum

4 512 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 760 000 kr-4 %

15 702 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Rådmansgatan 12C, Skövde, Skövde kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Rådmansgatan 12C

Lägenhet
Skövde, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

69,5 m²

3 rum

3 580 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

22 302 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Snöplogsgatan 4, Tidan, Skövde kommun
  • Såld 15 apr. 2026

Snöplogsgatan 4

Villa
Tidan, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

72+68 m²

5 rum

1 046 m²

Slutpris 840 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Vilkmansgatan 4, Trädgårdsstaden, Skövde kommun
  • Såld 11 apr. 2026

Vilkmansgatan 4

Radhus
Trädgårdsstaden, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

107 m²

4 rum

6 950 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 350 000 kr-2 %

21 963 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Henrik Gjutares gata 26A, Skövde, Skövde kommun
  • Såld 24 mar. 2026

Henrik Gjutares gata 26A

Lägenhet
Skövde, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

52,5 m²

2 rum

4 277 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 900 000 kr-10 %

17 143 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Hjortronstigen 16, Karlsborg, Karlsborgs kommun
  • Såld 19 mar. 2026

Hjortronstigen 16

Villa
Karlsborg, Karlsborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

110+15 m²

5 rum

666 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 550 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Idsvängen 12, Rosenberg, Tidaholms kommun
  • Såld 17 mar. 2026

Idsvängen 12

Lägenhet
Rosenberg, Tidaholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

107 m²

4 rum

5 974 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Uteplats

Slutpris 1 300 000 kr-22 %

12 150 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2026

LERDALA 22:4

Tomt
Skövde, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

8 404 m²

Slutpris 385 000 kr-14 %
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 feb. 2026

Berglundavägen 7

Villa
Tidan, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

127 m²

5 rum

829 m²
  • Uteplats

Slutpris 810 000 kr-30 %
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Hyggesvägen 8, Skövde, Skövde kommun
  • Såld 28 jan. 2026

Hyggesvägen 8

Villa
Skövde, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

204+26 m²

7 rum

1 003 m²

Slutpris 3 150 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Ingegatan 5, Vasastaden, Skövde kommun
  • Såld 30 dec. 2025

Ingegatan 5

Lägenhet
Vasastaden, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

27,5 m²

1 rum

2 300 kr/mån

Slutpris 560 000 kr-6 %

20 364 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Lundenvägen 15A, Skövde, Skövde kommun
  • Såld 16 dec. 2025

Lundenvägen 15A

Lägenhet
Skövde, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

65 m²

2 rum

4 484 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 150 000 kr-8 %

17 692 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Hantverkarevägen 3, Tidan, Skövde kommun
  • Såld 12 dec. 2025

Hantverkarevägen 3

Villa
Tidan, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

213+24 m²

8 rum

1 525 m²

Slutpris 1 750 000 kr-10 %
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Kansligatan 7B, Skövde, Skövde kommun
  • Såld 4 dec. 2025

Kansligatan 7B

Lägenhet
Skövde, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

36 m²

1 rum

2 315 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 800 000 kr-6 %

22 222 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Fältvägen 5E, Igelstorp, Skövde kommun
  • Såld 28 nov. 2025

Fältvägen 5E

Radhus
Igelstorp, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

83 m²

3 rum

4 700 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 850 000 kr-6 %

10 241 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Hagmarksgatan 2F, Skövde, Skövde kommun
  • Såld 25 nov. 2025

Hagmarksgatan 2F

Radhus
Skövde, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

133 m²

5 rum

Slutpris 4 595 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Gröna vägen 46A, Hentorp, Skövde kommun
  • Såld 7 nov. 2025

Gröna vägen 46A

Lägenhet
Hentorp, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

34 m²

1 rum

2 777 kr/mån

Slutpris 450 000 kr-7 %

13 235 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Ringblommegränd 4D, Nya Lunden, Skövde kommun
  • Såld 29 okt. 2025

Ringblommegränd 4D

Lägenhet
Nya Lunden, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

112,5 m²

5 rum

5 462 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 850 000 kr-2 %

25 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 okt. 2025

Havstenavägen 42D

Lägenhet
Havstena, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

77,5 m²

3 rum

4 556 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr±0 %

16 774 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Linvägen 4, Madängsholm, Tidaholms kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Linvägen 4

Villa
Madängsholm, Tidaholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

130+68 m²

5 rum

1 317 m²

Slutpris 1 965 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 okt. 2025

Karl Dahlins väg 28A

Lägenhet
Hentorp, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

87 m²

4 rum

6 800 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 025 000 kr-6 %

11 782 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Basilikavägen 1C, Kvarnsjön, Skövde kommun
  • Såld 10 okt. 2025

Basilikavägen 1C

Lägenhet
Kvarnsjön, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

50,2 m²

2 rum

4 246 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 950 000 kr-3 %

18 924 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Staketgränd 2, Centrum, Skövde kommun
  • Såld 10 okt. 2025

Staketgränd 2

Lägenhet
Centrum, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

79 m²

3 rum

6 601 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 000 000 kr+37 %

37 975 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Rosenhagavägen 12C, Rosenhaga, Skövde kommun
  • Såld 10 okt. 2025

Rosenhagavägen 12C

Lägenhet
Rosenhaga, Skövde kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

82 m²

3 rum

6 035 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 250 000 kr-10 %

15 244 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

Visar 1 - 25 av 51