Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Staviksvägen 63, Lindome, Mölndals kommun
  • Såld 28 aug. 2025

Staviksvägen 63

Villa
Lindome, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

49+27 m²

4 rum

2 182 m²

Slutpris 3 450 000 kr-14 %
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Dunseredsvägen 1, Lindome, Mölndals kommun
  • Såld 12 aug. 2025

Dunseredsvägen 1

Villa
Lindome, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

63+71 m²

3 rum

2 475 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 850 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Kunskapsgatan 19, Pedagogen Park, Mölndals kommun
  • Såld 6 aug. 2025

Kunskapsgatan 19

Lägenhet
Pedagogen Park, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

31 m²

1 rum

3 058 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 640 000 kr-3 %

52 903 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Hästebacka väg 4, Lindome, Mölndals kommun
  • Såld 5 aug. 2025

Hästebacka väg 4

Fritidshus
Lindome, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

37+18 m²

1 rum

1 110 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 575 000 kr+5 %
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Tentamensgatan 3, Pedagogen Park, Mölndals kommun
  • Såld 1 aug. 2025

Tentamensgatan 3

Lägenhet
Pedagogen Park, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

33,5 m²

1 rum

3 220 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 660 000 kr-2 %

49 552 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Fågelstensvägen 16A, Lindome, Mölndals kommun
  • Såld 30 jul. 2025

Fågelstensvägen 16A

Lägenhet
Lindome, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

112 m²

5 rum

7 200 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 500 000 kr±0 %

40 179 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Hagåkersgatan 7B, Mölndal, Mölndals kommun
  • Såld 28 jul. 2025

Hagåkersgatan 7B

Lägenhet
Mölndal, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

91 m²

4 rum

7 151 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 450 000 kr+2 %

37 912 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Åby Allé 45, Mölndal, Mölndals kommun
  • Såld 24 jul. 2025

Åby Allé 45

Lägenhet
Mölndal, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

50,3 m²

2 rum

3 358 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 895 000 kr±0 %

57 555 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Barnhemsgatan 18, Mölndal, Mölndals kommun
  • Såld 10 jul. 2025

Barnhemsgatan 18

Lägenhet
Mölndal, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

54 m²

2 rum

5 410 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 510 000 kr+1 %

46 481 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2025

Ponnygatan 3

Lägenhet
Mölndal, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

37 m²

1,5 rum

2 926 kr/mån

Slutpris 1 600 000 kr±0 %

43 243 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Södra Forsåkersgatan 57, Mölndal, Mölndals kommun
  • Såld 4 jul. 2025

Södra Forsåkersgatan 57

Villa
Mölndal, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

110+8 m²

1 354 m²

Slutpris 2 550 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Släpharvsgatan 5B, Mölndal, Mölndals kommun
  • Såld 4 jul. 2025

Släpharvsgatan 5B

Lägenhet
Mölndal, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

71 m²

3 rum

4 861 kr/mån

Slutpris 2 685 000 kr+8 %

37 817 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Annestorpsvägen 2H, Lindome, Mölndals kommun
  • Såld 3 jul. 2025

Annestorpsvägen 2H

Radhus
Lindome, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

122 m²

5 rum

194 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 650 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Blandsädesgatan 6C, Mölndal, Mölndals kommun
  • Såld 1 jul. 2025

Blandsädesgatan 6C

Lägenhet
Mölndal, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

80 m²

3 rum

5 877 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 400 000 kr+5 %

30 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jul. 2025

Splintvedsgatan 2

Lägenhet
Mölndal, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

93,5 m²

4 rum

6 889 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 800 000 kr-1 %

51 337 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2025

Kvarnbygatan 11

Lägenhet
Mölndal, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

96 m²

4 rum

6 902 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 350 000 kr+3 %

55 729 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Ponnygatan 4A, Mölndal, Mölndals kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Ponnygatan 4A

Lägenhet
Mölndal, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

94 m²

4 rum

7 242 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 420 000 kr+1 %

25 745 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Ekåsens Fritidsby 50, Kållered, Mölndals kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Ekåsens Fritidsby 50

Villa
Kållered, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

30+20 m²

3 rum

596,3 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 020 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Gundefjällsgatan 90, Mölndal, Mölndals kommun
  • Såld 14 jun. 2025

Gundefjällsgatan 90

Radhus
Mölndal, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

105 m²

5 rum

366 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 680 000 kr+17 %
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jun. 2025

Professorsgatan 2

Lägenhet
Pedagogen Park, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

59 m²

2 rum

4 541 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 560 000 kr-1 %

43 390 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2025

Mäldvägen 6

Radhus
Lindome, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

122 m²

5 rum

449 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 950 000 kr+10 %
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Kärnvedsgatan 32, Mölndal, Mölndals kommun
  • Såld 17 maj. 2025

Kärnvedsgatan 32

Radhus
Mölndal, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

106 m²

4 rum

5 252 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 335 000 kr-3 %

50 330 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Blandsädesgatan 4B, Mölndal, Mölndals kommun
  • Såld 13 maj. 2025

Blandsädesgatan 4B

Lägenhet
Mölndal, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

78 m²

3 rum

5 667 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr-9 %

25 641 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Gnejsvägen 4, Lindome, Mölndals kommun
  • Såld 9 maj. 2025

Gnejsvägen 4

Villa
Lindome, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

132+48 m²

5 rum

872 m²

Slutpris 5 545 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Gränsbäcksvägen 18, Lindome, Mölndals kommun
  • Såld 8 maj. 2025

Gränsbäcksvägen 18

Villa
Lindome, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

83+58 m²

6 rum

1 361 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 400 000 kr+3 %
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

Visar 51 - 75 av 76