Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Mäklare Erik Olsson

Erik Olsson

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026

Strandvägen 29

Lägenhet
Nyestan, Mariestads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad

34 m²

1 rum

3 073 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 330 000 kr-6 %

9 706 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2026

Dirkvägen 29

Radhus
Mariestad, Mariestads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad

107 m²

3 rum

6 558 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr-7 %

17 757 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 feb. 2026

Hertig Karls gata 29

Lägenhet
Mariestad, Mariestads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad

51,5 m²

2 rum

4 392 kr/mån

Slutpris 375 000 kr-25 %

7 282 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 okt. 2025

Hjortstigen 29

Radhus
Mariestad, Mariestads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad

90+15 m²

3 rum

475 m²

Slutpris 2 600 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 okt. 2025

Åsen Björkhagen 143

Tomt
Töreboda, Töreboda kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad

1 019 m²

Slutpris 700 000 kr-22 %
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 sep. 2025

Sjöfallsvägen 8B

Lägenhet
Sjötorp, Mariestads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad

63,5 m²

2 rum

4 873 kr/mån

Slutpris 675 000 kr+8 %

10 630 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 sep. 2025

Marieforsleden 54

Lägenhet
Marieholm, Mariestads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad

43,5 m²

2 rum

2 909 kr/mån

Slutpris 390 000 kr+3 %

8 966 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 aug. 2025

Tunaholmsvägen 15

Lägenhet
Mariestad, Mariestads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad

75 m²

3 rum

4 177 kr/mån

Slutpris 750 000 kr+15 %

10 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 aug. 2025

Prebendegatan 8

Lägenhet
Mariestad, Mariestads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad

65 m²

3 rum

4 075 kr/mån

Slutpris 505 000 kr+5 %

7 769 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 aug. 2025

Hertig Karls gata 9

Lägenhet
Mariestad, Mariestads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad

83,8 m²

4 rum

6 477 kr/mån

Slutpris 850 000 kr-5 %

10 143 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jul. 2025

Banjovägen 2

Villa
Mariestad, Mariestads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad

124 m²

5 rum

1 628 m²

Slutpris 1 350 000 kr-13 %
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jun. 2025

Bällefors Prästgården 18

Villa
Moholm, Töreboda kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad

300+50 m²

8 rum

1,2 ha
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 700 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jun. 2025

Fläderstigen 10

Lägenhet
Mariestad, Mariestads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad

38 m²

1 rum

3 597 kr/mån

Slutpris 115 000 kr-12 %

3 026 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jun. 2025

Prebendegatan 19

Lägenhet
Mariestad, Mariestads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad

65 m²

3 rum

4 077 kr/mån

Slutpris 638 000 kr+29 %

9 815 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jun. 2025

Södra Vägen 80

Lägenhet
Mariestad, Mariestads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad

43,5 m²

1 rum

2 966 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 275 000 kr±0 %

6 322 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jun. 2025

Båtvägen 10

Radhus
Mariestad, Mariestads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad

106 m²

5 rum

5 075 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 000 000 kr-5 %

18 868 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2025

Södra Vägen 82

Lägenhet
Mariestad, Mariestads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad

67,5 m²

2 rum

4 369 kr/mån

Slutpris 575 000 kr+16 %

8 519 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 maj. 2025

Dalripevägen 40

Lägenhet
Mariestad, Mariestads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad

89,5 m²

3 rum

5 873 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr-3 %

16 760 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Svensk Fastighetsförmedling Mariestad

Visar alla 18