Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Mäklare Emelie Johansson

Emelie Johansson

Om mig

Letar du efter en engagerad, skicklig och erfaren fastighetsmäklare för din bostadsrättsförsäljning? Då är Emelie rätt för dig. Emelie har varit verksam som mäklare i Linköping sedan 2013, sålt omkring 2 000 bostadsrätter, varit den mäklaren inom Svensk Fastighetsförmedling i Sverige som har sålt flest bostadsrätter under 8 år och tom korats som den bästsäljande kvinnliga mäklaren i Sverige. Hon lägger alltid ned sin själ i varje försäljning och är känd för att göra sitt yttersta.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Kunskapslänken 62, Vallastaden, Linköpings kommun
  • Såld 19 dec. 2025

Kunskapslänken 62

Lägenhet
Vallastaden, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

86,5 m²

3 rum

5 941 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 360 000 kr-1 %

27 283 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Munkhagsgatan 154, Johannelund, Linköpings kommun
  • Såld 28 nov. 2025

Munkhagsgatan 154

Lägenhet
Johannelund, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

59,5 m²

2 rum

3 712 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 150 000 kr-8 %

19 328 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Kullagatan 4A, Centralt, Linköpings kommun
  • Såld 26 nov. 2025

Kullagatan 4A

Lägenhet
Centralt, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

70 m²

3 rum

5 912 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr-3 %

26 429 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Timmermansgatan 3A, Övre Vasastaden, Linköpings kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Timmermansgatan 3A

Lägenhet
Övre Vasastaden, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

44,5 m²

2 rum

3 387 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 825 000 kr-6 %

41 011 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Hästskogatan 13E, Tannefors, Linköpings kommun
  • Såld 23 okt. 2025

Hästskogatan 13E

Lägenhet
Tannefors, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

59,5 m²

2 rum

4 350 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

26 807 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Vretagatan 17, Gottfridsberg, Linköpings kommun
  • Såld 10 okt. 2025

Vretagatan 17

Lägenhet
Gottfridsberg, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

55,5 m²

2 rum

3 156 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr±0 %

35 135 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Nygatan 40, Centralt, Linköpings kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Nygatan 40

Lägenhet
Centralt, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

68 m²

2 rum

4 284 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr-8 %

32 353 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Kunskapslänken 98, Vallastaden, Linköpings kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Kunskapslänken 98

Lägenhet
Vallastaden, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

55 m²

2 rum

3 414 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 950 000 kr±0 %

35 455 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Hanekindsgatan 1, Valla, Linköpings kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Hanekindsgatan 1

Lägenhet
Valla, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

104 m²

4 rum

6 130 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 595 000 kr±0 %

44 183 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Kunskapslänken 62, Vallastaden, Linköpings kommun
  • Såld 30 sep. 2025

Kunskapslänken 62

Lägenhet
Vallastaden, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

34,3 m²

1,5 rum

2 254 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 775 000 kr-1 %

51 749 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Birgittagatan 2, Vasastaden, Linköpings kommun
  • Såld 29 sep. 2025

Birgittagatan 2

Lägenhet
Vasastaden, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

87 m²

4 rum

5 334 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr-6 %

39 080 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2025

Kunskapslänken 62

Lägenhet
Vallastaden, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

34,3 m²

1,5 rum

2 254 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 790 000 kr-6 %

52 187 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Götgatan 34, Vasastaden, Linköpings kommun
  • Såld 25 sep. 2025

Götgatan 34

Lägenhet
Vasastaden, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

52 m²

2 rum

3 106 kr/mån

Slutpris 1 500 000 kr-3 %

28 846 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Gustafstorpsvägen 38, Ljungsbro, Linköpings kommun
  • Såld 22 sep. 2025

Gustafstorpsvägen 38

Lägenhet
Ljungsbro, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

135 m²

5 rum

7 468 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 000 000 kr-3 %

22 222 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Brandmannagatan 5A, Centralt, Linköpings kommun
  • Såld 14 sep. 2025

Brandmannagatan 5A

Lägenhet
Centralt, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

83 m²

3 rum

5 254 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 200 000 kr-6 %

38 554 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Vasavägen 27, Vasastaden, Linköpings kommun
  • Såld 4 sep. 2025

Vasavägen 27

Lägenhet
Vasastaden, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

36 m²

1 rum

1 940 kr/mån

Slutpris 1 380 000 kr-3 %

38 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Vasavägen 27, Vasastaden, Linköpings kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Vasavägen 27

Lägenhet
Vasastaden, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

61 m²

2,5 rum

2 748 kr/mån

Slutpris 2 225 000 kr-3 %

36 475 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Östsvängen 1A, Valla, Linköpings kommun
  • Såld 26 aug. 2025

Östsvängen 1A

Lägenhet
Valla, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

23 m²

1 rum

2 037 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 250 000 kr-3 %

54 348 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
S:t Larsgatan 6B, Vasastaden, Linköpings kommun
  • Såld 21 aug. 2025

S:t Larsgatan 6B

Lägenhet
Vasastaden, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

26 m²

1 rum

2 118 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 995 000 kr-17 %

38 269 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Krouthéns Gata 7, Övre Vasastaden, Linköpings kommun
  • Såld 21 aug. 2025

Krouthéns Gata 7

Lägenhet
Övre Vasastaden, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

40,5 m²

2 rum

3 083 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr-2 %

45 679 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Birgittagatan 2, Vasastaden, Linköpings kommun
  • Såld 11 aug. 2025

Birgittagatan 2

Lägenhet
Vasastaden, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

50 m²

2 rum

3 065 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 785 000 kr+12 %

55 700 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Furirgatan 7, T1, Linköpings kommun
  • Såld 11 aug. 2025

Furirgatan 7

Lägenhet
T1, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

49 m²

1 rum

4 082 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr-6 %

28 571 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Ryddalsgatan 8C, Valla, Linköpings kommun
  • Såld 6 aug. 2025

Ryddalsgatan 8C

Lägenhet
Valla, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

57 m²

2 rum

3 692 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 250 000 kr-2 %

39 474 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
S:t Larsgatan 4, Vasastaden, Linköpings kommun
  • Såld 5 aug. 2025

S:t Larsgatan 4

Lägenhet
Vasastaden, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

48 m²

2 rum

3 758 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr±0 %

32 292 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Linnégatan 10, Centralt, Linköpings kommun
  • Såld 4 aug. 2025

Linnégatan 10

Lägenhet
Centralt, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

22 m²

1 rum

1 848 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 040 000 kr-5 %

47 273 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

Visar 26 - 50 av 66