Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Mäklare Åsa Danielsson

Åsa Danielsson

Om mig

Med hjärtat i Leksand och kunden i fokus jobbar jag efter principen att nöjda kunder leder till återkommande kunder. På Svensk Fastighetsförmedling, har jag utöver mitt eget engagemang, tillgång till marknadens absolut bästa verktyg, produkter och tjänster. Bostadsmarknaden förändras ständigt och det kräver en mäklare som vill utvecklas och förbättras för att alltid kunna erbjuda kunderna den bästa lösningen. Varmt välkommen att kontakta mig så berättar jag mer!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Hjortnäsvägen 21A, Leksand, Leksands kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Hjortnäsvägen 21A

Lägenhet
Leksand, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

50 m²

2 rum

3 596 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 575 000 kr-1 %

31 500 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Nyttugsgattu 16, Tällberg, Leksands kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Nyttugsgattu 16

Villa
Tällberg, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

69 m²

4 rum

  • Nyproduktion
  • Uteplats

Slutpris 1 100 000 kr-79 %
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Åkersbodarna Järnavägen 227, Leksand, Leksands kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Åkersbodarna Järnavägen 227

Fritidshus
Leksand, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

40 m²

1 rum

2 755 m²

Slutpris 300 000 kr-14 %
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Hanisvägen 7

Lägenhet
Insjön, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

103 m²

4 rum

5 389 kr/mån

Slutpris 1 025 000 kr

9 951 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Perusgattu 29, Tällberg, Leksands kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Perusgattu 29

Villa
Tällberg, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

102+122 m²

4 rum

2 034 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 350 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Västannor Lissgårdsgattu 9

Villa
Leksand, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

53+14 m²

3 rum

Slutpris 2 500 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Lycka Enbacken 11

Villa
Leksand, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

95+95 m²

4 rum

1 679 m²

Slutpris 3 300 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Västanvik Trekantsvägen 6

Villa
Leksand, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

140 m²

5 rum

1 047 m²

Slutpris 5 000 000 kr+2 %
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Tasbäck Västra Lissåkersgattu 9, Siljansnäs, Leksands kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Tasbäck Västra Lissåkersgattu 9

Villa
Siljansnäs, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

80 m²

2 rum

1 867 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 900 000 kr+3 %
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Berg Rönnäsvägen 49, Leksand, Leksands kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Berg Rönnäsvägen 49

Villa
Leksand, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

105+41 m²

3 rum

9 500 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 625 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Almo Alviksvägen 281

Villa
Siljansnäs, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

100 m²

3 rum

1 693 m²

Slutpris 2 000 000 kr+3 %
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Tregattu 5, Siljansnäs, Leksands kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Tregattu 5

Villa
Siljansnäs, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

160+13 m²

6 rum

1 301 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 540 000 kr+4 %
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Gärdesvägen 25

Villa
Leksand, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

131+164 m²

1 094 m²

Slutpris 5 900 000 kr+7 %
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Laknäs Ängesvägen 8

Villa
Tällberg, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

52+10 m²

2 rum

1 834 m²

Slutpris 2 750 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Laknäs Ängesvägen 8

Villa
Tällberg, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

52+10 m²

2 rum

Slutpris 2 750 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Hjulbäck Skommarholsgattu 8, Siljansnäs, Leksands kommun
  • Såld 28 mar. 2026

Hjulbäck Skommarholsgattu 8

Fritidshus
Siljansnäs, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

50+16 m²

2 rum

1 776 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Hjortnäsvägen 21A, Lugnet, Leksands kommun
  • Såld 2 feb. 2026

Hjortnäsvägen 21A

Lägenhet
Lugnet, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

88 m²

3 rum

6 330 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr-9 %

28 409 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Östra Rönnäs Källvägen 5, Leksand, Leksands kommun
  • Såld 19 dec. 2025

Östra Rönnäs Källvägen 5

Villa
Leksand, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

108+65 m²

4 rum

1 387 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 350 000 kr-23 %
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Lycka Majorshagsvägen 27, Leksand, Leksands kommun
  • Såld 17 dec. 2025

Lycka Majorshagsvägen 27

Radhus
Leksand, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

96 m²

4 rum

5 000 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr-3 %

18 229 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Stäppan 3H, Leksand, Leksands kommun
  • Såld 11 dec. 2025

Stäppan 3H

Lägenhet
Leksand, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

61,1 m²

2 rum

3 310 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 995 000 kr-7 %

32 651 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Västanvik Jerusalemsvägen 2, Leksand, Leksands kommun
  • Såld 1 dec. 2025

Västanvik Jerusalemsvägen 2

Villa
Leksand, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

106+108 m²

5 rum

1 024 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr-15 %
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Plintsberg Tällbergsvägen 160, Tällberg, Leksands kommun
  • Såld 24 nov. 2025

Plintsberg Tällbergsvägen 160

Villa
Tällberg, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

58+55 m²

3 rum

1 200 m²

Slutpris 903 000 kr-45 %
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Hotellbacken 4F, Noret, Leksands kommun
  • Såld 19 nov. 2025

Hotellbacken 4F

Lägenhet
Noret, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

89,8 m²

4 rum

8 047 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 600 000 kr-5 %

40 089 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Lycka Sjörsvägen 12, Leksand, Leksands kommun
  • Såld 13 nov. 2025

Lycka Sjörsvägen 12

Villa
Leksand, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

132 m²

5 rum

1 507 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 420 000 kr+5 %
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Hjulbäck Pjonstägtsgattu 15, Siljansnäs, Leksands kommun
  • Såld 12 nov. 2025

Hjulbäck Pjonstägtsgattu 15

Villa
Siljansnäs, Leksands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

100 m²

3 rum

1 179 m²

Slutpris 3 875 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Svensk Fastighetsförmedling Leksand

Visar 1 - 25 av 52