Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Mäklare Kristian Bergman

Kristian Bergman

Om mig

Utmärkelser från Reco (Sveriges största oberoende rekommendationssajt): 2021 Bäst Betyg i Kalmar. Q4 2020 Bäst Betyg i Kalmar. Q4 2020 Mest Trovärdig i Kalmar. Q3 2020 Mest Trovärdig i Kalmar län. Mitt namn är Kristian Bergman på Svensk Fastighetsförmedling i Kalmar. Träffar ni mig så kommer ni märka att jag är full av energi, en social problemlösare med öga för detaljer. Det jag erbjuder som mäklare är min kompetens, tillgänglighet, 100% engagemang samt en passion att göra bra affärer!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Stamvägen 33, Djurängen, Kalmar kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Stamvägen 33

Lägenhet
Djurängen, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

87 m²

4 rum

6 760 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 775 000 kr-1 %

20 402 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Strömgatan 3, Kuggås, Mönsterås kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Strömgatan 3

Villa
Kuggås, Mönsterås kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

89+50 m²

3 rum

687 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 275 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Västergatan 8, Berga, Högsby kommun
  • Såld 1 maj. 2026

Västergatan 8

Fritidshus
Berga, Högsby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

191+54 m²

8 rum

4 791 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 070 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Lotsstigen 5, Oskarshamn, Oskarshamns kommun
  • Såld 1 maj. 2026

Lotsstigen 5

Villa
Oskarshamn, Oskarshamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Oskarshamn

118+167 m²

4 rum

1 233 m²

Slutpris 5 200 000 kr+4 %
Svensk Fastighetsförmedling Oskarshamn
Svensk Fastighetsförmedling Oskarshamn
Apollovägen 4, Trekanten, Kalmar kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Apollovägen 4

Radhus
Trekanten, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

106+106 m²

4 rum

559 m²

Slutpris 1 700 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Vildvinsvägen 5, Stensö, Kalmar kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Vildvinsvägen 5

Fritidshus
Stensö, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

35 m²

1 rum

  • Uteplats

Slutpris 650 000 kr-13 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Skogsgatan 4, Berga, Högsby kommun
  • Såld 19 apr. 2026

Skogsgatan 4

Villa
Berga, Högsby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Oskarshamn

220+28 m²

8 rum

1 090 m²
  • Balkong

Slutpris 490 000 kr-15 %
Svensk Fastighetsförmedling Oskarshamn
Svensk Fastighetsförmedling Oskarshamn
Gässhult Fiskarstugan 1, Figeholm, Oskarshamns kommun
  • Såld 20 feb. 2026

Gässhult Fiskarstugan 1

Fritidshus
Figeholm, Oskarshamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Oskarshamn

64+47 m²

5 rum

3 225 m²

Slutpris 2 185 000 kr+15 %
Svensk Fastighetsförmedling Oskarshamn
Svensk Fastighetsförmedling Oskarshamn
Jägarevägen 6A, Funkabo, Kalmar kommun
  • Såld 28 jan. 2026

Jägarevägen 6A

Lägenhet
Funkabo, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

69 m²

3 rum

5 277 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

15 870 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Hedenhösgränd 15, Kalmar, Kalmar kommun
  • Såld 9 jan. 2026

Hedenhösgränd 15

Villa
Kalmar, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

129+21 m²

5 rum

766 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 850 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Mollbergsvägen 8, Kalmar, Kalmar kommun
  • Såld 18 dec. 2025

Mollbergsvägen 8

Radhus
Kalmar, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

120+60 m²

4 rum

265 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 450 000 kr-11 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Baltiska vägen 4A, Kalmar, Kalmar kommun
  • Såld 15 dec. 2025

Baltiska vägen 4A

Lägenhet
Kalmar, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

80 m²

3 rum

5 374 kr/mån

Slutpris 1 149 500 kr-8 %

14 369 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Smålandsgatan 19B, Malmen, Kalmar kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Smålandsgatan 19B

Lägenhet
Malmen, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

140 m²

5 rum

11 665 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 600 000 kr-7 %

18 571 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Stamvägen 26, Kalmar, Kalmar kommun
  • Såld 29 okt. 2025

Stamvägen 26

Lägenhet
Kalmar, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

91 m²

4 rum

5 751 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 895 000 kr±0 %

31 813 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Klockhusgatan 7B, Kalmar, Kalmar kommun
  • Såld 27 okt. 2025

Klockhusgatan 7B

Lägenhet
Kalmar, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

71 m²

3 rum

4 005 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 465 000 kr-7 %

20 634 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Bruksgatan 55, Fågelfors, Högsby kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Bruksgatan 55

Fritidshus
Fågelfors, Högsby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Oskarshamn

140 m²

4 rum

865 m²

Slutpris 295 000 kr-21 %
Svensk Fastighetsförmedling Oskarshamn
Svensk Fastighetsförmedling Oskarshamn
Stengatan 3, Oskarshamn, Oskarshamns kommun
  • Såld 15 okt. 2025

Stengatan 3

Villa
Oskarshamn, Oskarshamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Oskarshamn

65+14 m²

2 rum

580 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 400 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Oskarshamn
Svensk Fastighetsförmedling Oskarshamn
Axel Oxenstiernas väg 1, Oxhagen, Kalmar kommun
  • Såld 5 okt. 2025

Axel Oxenstiernas väg 1

Lägenhet
Oxhagen, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

76 m²

3 rum

5 077 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 640 000 kr-19 %

8 421 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Ståthållaregatan 34B, Söder Om Järnvägen, Kalmar kommun
  • Såld 25 sep. 2025

Ståthållaregatan 34B

Lägenhet
Söder Om Järnvägen, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

48,5 m²

2 rum

4 491 kr/mån

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

28 763 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Ödebo 703, Ålem, Mönsterås kommun
  • Såld 22 sep. 2025

Ödebo 703

Fritidshus
Ålem, Mönsterås kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mönsterås

55 m²

3 rum

2 468 m²
  • Uteplats

Slutpris 625 000 kr-10 %
Svensk Fastighetsförmedling Mönsterås
Svensk Fastighetsförmedling Mönsterås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jun. 2025

Bröms Ryttargården 111A

Villa
Bergkvara, Torsås kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

308+192 m²

9 rum

5 500 m²

Slutpris 3 345 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Skogsvägen 12, Bergkvara, Torsås kommun
  • Såld 19 jun. 2025

Skogsvägen 12

Villa
Bergkvara, Torsås kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

102+97 m²

4 rum

1 123 m²

Slutpris 625 000 kr-16 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Unionsgatan 6, Malmen, Kalmar kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Unionsgatan 6

Lägenhet
Malmen, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

65,5 m²

2 rum

4 383 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr-16 %

24 427 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Aspvägen 1, Stensö, Kalmar kommun
  • Såld 27 maj. 2025

Aspvägen 1

Fritidshus
Stensö, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

35 m²

2 rum

650 m²
  • Uteplats

Slutpris 980 000 kr+9 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Kyrkgatan 18, Påryd, Kalmar kommun
  • Såld 26 maj. 2025

Kyrkgatan 18

Villa
Påryd, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

72+60 m²

3 rum

1 887 m²

Slutpris 400 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

Visar 1 - 25 av 27