Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Korphoppsgatan 27, Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Korphoppsgatan 27

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

99,5 m²

4 rum

7 445 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 12 050 000 kr+15 %

121 106 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Redargatan 10, vån 3, Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Redargatan 10, vån 3

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

41 m²

2 rum

3 343 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 025 000 kr+15 %

98 171 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 mar. 2026

Henriksdalsallén 33

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

59 m²

2,5 rum

Slutpris 4 700 000 kr

79 661 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Södermannagatan 18, Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 6 feb. 2026

Södermannagatan 18

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

84 m²

3 rum

2 620 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 11 300 000 kr+19 %

134 524 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Skeppsmäklargatan 53, Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
  • Såld 22 jan. 2026

Skeppsmäklargatan 53

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

81 m²

3 rum

5 581 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 920 000 kr+4 %

73 086 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Hammarby allé 3B, Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
  • Såld 17 jan. 2026

Hammarby allé 3B

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

85 m²

3 rum

6 092 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 6 575 000 kr+3 %

77 353 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 okt. 2025

Sickla Kanalgata 45

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

101 m²

3 rum

6 967 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 5 525 000 kr-26 %

54 703 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Heliosgatan 10B, Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Heliosgatan 10B

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

66 m²

3 rum

4 445 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 5 650 000 kr-3 %

85 606 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 sep. 2025

Sickla Kanalgata 34

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

70,5 m²

4 rum

5 184 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 500 000 kr±0 %

92 199 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 sep. 2025

Förskeppsgatan 3

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

78 m²

3 rum

5 645 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 995 000 kr±0 %

76 859 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 sep. 2025

Virkesvägen 9b

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

55,5 m²

2 rum

3 497 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 4 100 000 kr+8 %

73 874 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Hammarby allé 157, 4tr, Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
  • Såld 31 aug. 2025

Hammarby allé 157, 4tr

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

79 m²

3 rum

4 877 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 200 000 kr±0 %

78 481 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Sickla Kanalgata 47, Stockholm, Stockholms kommun
  • Såld 18 aug. 2025

Sickla Kanalgata 47

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

70 m²

3 rum

4 957 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 600 000 kr+1 %

108 571 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Hammarby allé 52, vån 6, Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
  • Såld 4 aug. 2025

Hammarby allé 52, vån 6

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

73,5 m²

3 rum

5 403 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 450 000 kr-1 %

74 150 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Hammarby Fabriksväg 101, Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
  • Såld 19 jul. 2025

Hammarby Fabriksväg 101

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

102 m²

4 rum

8 572 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 7 500 000 kr±0 %

73 529 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Lugnets Allé 57, Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
  • Såld 4 jun. 2025

Lugnets Allé 57

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

111 m²

4 rum

7 794 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 9 750 000 kr+3 %

87 838 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 maj. 2025

Hammarby Kaj 48

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

58 m²

2 rum

3 317 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 800 000 kr+2 %

82 759 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Hammarby Kaj 42, Stockholm, Stockholms kommun
  • Såld 14 maj. 2025

Hammarby Kaj 42

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

76 m²

3 rum

5 047 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 9 200 000 kr+6 %

121 053 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2025

Sickla Kanalgata 79

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

73 m²

3,5 rum

6 266 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 5 700 000 kr±0 %

78 082 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad
Svensk Fastighetsförmedling Hammarby Sjöstad

Visar alla 19