Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Mäklare Victor Helgesson

Victor Helgesson

Om mig

Om någon är född till att sälja bostäder, så är det Victor. Med imponerande energi, entusiasm och engagemang lotsar han tryggt, smidigt och framgångsrikt kunder genom bostadsaffär efter bostadsaffär. Han är tävlingsinriktad, social och tempodriven och där han har dragit fram lämnar han undantagslöst nöjda köpare och säljare. Victors tidigare kunder är rörande överens om att han är proffsig, hjälpsam, tillgänglig och mycket trevlig.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Fagottgatan 8, Ruddalen, Göteborgs kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Fagottgatan 8

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

31,5 m²

1 rum

2 127 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 435 000 kr-4 %

45 556 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Svängrumsgatan 16

Lägenhet
Västra Frölunda, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

109 m²

5 rum

Slutpris 3 100 000 kr

28 440 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Fiolgatan 4, vån. 11, Ruddalen, Göteborgs kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Fiolgatan 4, vån. 11

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

91,5 m²

4 rum

6 887 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 725 000 kr-3 %

29 781 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Basungatan 46

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

30 m²

1 rum

2 173 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

48 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Antenngatan 59C, Järnbrott, Göteborgs kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Antenngatan 59C

Lägenhet
Järnbrott, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

115 m²

5 rum

9 903 kr/mån

Slutpris 4 030 000 kr+5 %

35 043 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Turkosgatan 26

Lägenhet
Västra Frölunda, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

83,8 m²

4 rum

6 739 kr/mån

Slutpris 2 270 000 kr-3 %

27 088 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Basungatan 30, Ruddalen, Göteborgs kommun
  • Såld 13 mar. 2026

Basungatan 30

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

68 m²

3 rum

4 855 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 350 000 kr-2 %

34 559 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Guldringen 10, Tynnered, Göteborgs kommun
  • Såld 6 mar. 2026

Guldringen 10

Lägenhet
Tynnered, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

81 m²

3 rum

4 964 kr/mån

Slutpris 2 455 000 kr±0 %

30 309 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 feb. 2026

Svängrumsgatan 52

Lägenhet
Flatås, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

76,5 m²

3 rum

4 507 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 275 000 kr-5 %

29 739 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Basungatan 32, Ruddalen, Göteborgs kommun
  • Såld 22 dec. 2025

Basungatan 32

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

65 m²

3 rum

4 651 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

33 769 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Musikvägen 42, Ruddalen, Göteborgs kommun
  • Såld 15 dec. 2025

Musikvägen 42

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

79 m²

4 rum

5 592 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 300 000 kr-7 %

29 114 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 dec. 2025

Flöjtgatan 29

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

55 m²

2 rum

4 724 kr/mån

Slutpris 2 050 000 kr±0 %

37 273 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Fiolgatan 6, Ruddalen, Göteborgs kommun
  • Såld 1 dec. 2025

Fiolgatan 6

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

91,5 m²

4 rum

6 887 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 795 000 kr±0 %

30 546 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Bildradiogatan 8B, Järnbrott, Göteborgs kommun
  • Såld 27 nov. 2025

Bildradiogatan 8B

Lägenhet
Järnbrott, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

70 m²

3 rum

4 672 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 100 000 kr-3 %

44 286 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 okt. 2025

Fiolgatan 8, vån 10

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

69,3 m²

3 rum

5 474 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 063 000 kr+3 %

29 769 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 okt. 2025

Distansgatan 67

Lägenhet
Flatås, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

42,5 m²

1,5 rum

2 608 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 715 000 kr+4 %

40 353 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 okt. 2025

Högsbogatan 27

Lägenhet
Högsbo, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

77,5 m²

3 rum

5 753 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 205 000 kr+4 %

41 355 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 sep. 2025

Knapebacken 9

Lägenhet
Sisjödal, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

82 m²

3 rum

5 787 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 610 000 kr-4 %

44 024 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2025

Hälleflundregatan 28

Lägenhet
Fiskebäck, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

68 m²

2 rum

4 558 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 475 000 kr-1 %

65 809 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 sep. 2025

Bildradiogatan 8C

Lägenhet
Järnbrott, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

35 m²

1 rum

2 899 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 625 000 kr-2 %

46 429 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 sep. 2025

Fiolgatan 6

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

57,4 m²

2 rum

4 568 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 075 000 kr-1 %

36 150 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2025

Nymilsgatan 15

Lägenhet
Flatås, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

97,5 m²

4 rum

5 705 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 100 000 kr-3 %

31 795 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 sep. 2025

Onyxgatan 4

Lägenhet
Tynnered, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

40 m²

2 rum

2 871 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr-14 %

40 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2025

Basungatan 25

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

55 m²

2 rum

3 889 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 620 000 kr-4 %

29 455 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jun. 2025

Distansgatan 45

Lägenhet
Flatås, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

97,5 m²

4 rum

5 444 kr/mån

Slutpris 2 650 000 kr-5 %

27 179 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

Visar 1 - 25 av 29