Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Mäklare Rebecca Björnsson

Rebecca Björnsson

Om mig

Rebecca är mäklaren som kombinerar passion och professionalism i sitt arbete. Med en naturlig känsla för kundkontakt och ett brinnande intresse för människor, bostäder, inredning och arkitektur, är hon den som ser till att dina behov och önskemål står i fokus. Hon älskar sitt jobb, och det märks – hennes engagemang, kunskap och energi för varje affär skapar en trygg och personlig upplevelse för både köpare och säljare.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Kapplandsgatan 120

Lägenhet
Högsbo, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

66 m²

3 rum

4 769 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 395 000 kr±0 %

36 288 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Sjupundsgatan 27

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

73 m²

3 rum

Slutpris 3 500 000 kr

47 945 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Musikvägen 14, Ruddalen, Göteborgs kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Musikvägen 14

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

70 m²

3 rum

4 974 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 430 000 kr+1 %

34 714 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2026

Topasgatan 82

Lägenhet
Tynnered, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

42,2 m²

2 rum

3 264 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 280 000 kr-5 %

30 332 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Valthornsgatan 6, Frölunda, Göteborgs kommun
  • Såld 3 mar. 2026

Valthornsgatan 6

Lägenhet
Frölunda, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

36 m²

1 rum

3 543 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr-10 %

37 500 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Musikvägen 12, Ruddalen, Göteborgs kommun
  • Såld 20 feb. 2026

Musikvägen 12

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

70 m²

3 rum

4 879 kr/mån

Slutpris 2 350 000 kr-2 %

33 571 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Bergkristallsgatan 20, Tynnered, Göteborgs kommun
  • Såld 16 feb. 2026

Bergkristallsgatan 20

Lägenhet
Tynnered, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

41 m²

1 rum

3 579 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr-9 %

24 390 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Rubingatan 12, Tynnered, Göteborgs kommun
  • Såld 21 jan. 2026

Rubingatan 12

Lägenhet
Tynnered, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

60 m²

2 rum

4 286 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 895 000 kr±0 %

31 583 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Bildradiogatan 8C, Järnbrott, Göteborgs kommun
  • Såld 18 jan. 2026

Bildradiogatan 8C

Lägenhet
Järnbrott, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

35 m²

1 rum

3 235 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

41 429 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Solarvsplan 23, Vita Fläcken, Göteborgs kommun
  • Såld 15 dec. 2025

Solarvsplan 23

Lägenhet
Vita Fläcken, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

93,2 m²

4 rum

6 664 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 795 000 kr±0 %

29 989 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Munspelsgatan 22, Frölunda, Göteborgs kommun
  • Såld 5 dec. 2025

Munspelsgatan 22

Lägenhet
Frölunda, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

42 m²

1,5 rum

3 971 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

40 357 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Skogsmilsgatan 35, Högsbo, Göteborgs kommun
  • Såld 30 nov. 2025

Skogsmilsgatan 35

Lägenhet
Högsbo, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

71 m²

3 rum

5 817 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 200 000 kr+11 %

30 986 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Antenngatan 11A, Järnbrott, Göteborgs kommun
  • Såld 3 nov. 2025

Antenngatan 11A

Lägenhet
Järnbrott, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

51 m²

2 rum

4 199 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 650 000 kr-6 %

32 353 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Distansgatan 59, Flatås, Göteborgs kommun
  • Såld 18 sep. 2025

Distansgatan 59

Lägenhet
Flatås, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

76 m²

3 rum

4 541 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 200 000 kr+2 %

28 947 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 sep. 2025

Turkosgatan 46

Lägenhet
Tynnered, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

60,3 m²

2 rum

3 990 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr-14 %

20 730 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 aug. 2025

Saxofongatan 16

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

28 m²

1 rum

2 247 kr/mån

Slutpris 1 150 000 kr-11 %

41 071 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 aug. 2025

Rubingatan 12

Lägenhet
Tynnered, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

44 m²

1 rum

3 035 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 250 000 kr-6 %

28 409 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2025

Lantmilsgatan 8C

Lägenhet
Högsbo, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

30,5 m²

1 rum

2 917 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

52 295 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 maj. 2025

Mandolingatan 7

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

68 m²

3 rum

3 430 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 430 000 kr+6 %

35 735 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 maj. 2025

Konsertgatan 11

Lägenhet
Kaverös, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

78,5 m²

3 rum

4 102 kr/mån

Slutpris 2 500 000 kr-4 %

31 847 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

Visar alla 20