Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Mäklare Vendela Gilbert

Vendela Gilbert

Om mig

Jag började på Svensk Fastighetsförmedling i Östra Centrum 2016 och arbetar som fastighetsmäklare. Mitt engagemang och driv i kombination med vårt starka varumärke, vårt arbetssätt och Sveriges största spekulantregister gör att jag har förutsättningarna att ge er en trygg affär och bäst betalt oavsett marknad. Varmt välkommen att slå mig en signal så berättar jag varför du ska anlita mig och Svensk Fastighetsförmedling.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Smörslätten 30, Björkekärr, Göteborgs kommun
  • Såld 12 maj. 2026

Smörslätten 30

Lägenhet
Björkekärr, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

77 m²

3 rum

4 773 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 390 000 kr±0 %

44 026 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Kallebäcksvägen 17A, Kallebäck, Göteborgs kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Kallebäcksvägen 17A

Lägenhet
Kallebäck, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

40 m²

2 rum

3 327 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 910 000 kr+7 %

47 750 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Ejdergatan 2D, Bagaregården, Göteborgs kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Ejdergatan 2D

Lägenhet
Bagaregården, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

36 m²

1 rum

3 513 kr/mån

Slutpris 1 790 000 kr±0 %

49 722 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Solrosgatan 19A

Lägenhet
Kålltorp, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

36 m²

1 rum

3 575 kr/mån

Slutpris 2 220 000 kr

61 667 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Smörslätten 30, Björkekärr, Göteborgs kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Smörslätten 30

Lägenhet
Björkekärr, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

77 m²

3 rum

4 546 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr-3 %

44 156 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Ahrenbergsgatan 4F, Göteborg, Göteborgs kommun
  • Såld 17 mar. 2026

Ahrenbergsgatan 4F

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

50,5 m²

2 rum

4 174 kr/mån

Slutpris 2 000 000 kr+1 %

39 604 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 feb. 2026

Stenbacken 3B

Lägenhet
Bagaregården, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

48 m²

2 rum

3 195 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 200 000 kr-2 %

45 833 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Gräddgatan 7, Kallebäck, Göteborgs kommun
  • Såld 13 feb. 2026

Gräddgatan 7

Lägenhet
Kallebäck, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

69,4 m²

3 rum

5 296 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 250 000 kr-1 %

46 830 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 feb. 2026

Gamlestads Brygga 11

Lägenhet
Gamlestaden, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

59 m²

2 rum

3 307 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr±0 %

47 458 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Sergelsgatan 3C, Lunden, Göteborgs kommun
  • Såld 28 jan. 2026

Sergelsgatan 3C

Lägenhet
Lunden, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

44,5 m²

2 rum

3 322 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 790 000 kr±0 %

62 697 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Gräddgatan 7, Kallebäck, Göteborgs kommun
  • Såld 15 jan. 2026

Gräddgatan 7

Lägenhet
Kallebäck, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

67,5 m²

3 rum

5 256 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 000 000 kr-3 %

44 444 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Stabbegatan 15, Björkekärr, Göteborgs kommun
  • Såld 9 jan. 2026

Stabbegatan 15

Lägenhet
Björkekärr, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

62 m²

3 rum

4 720 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 000 000 kr+12 %

48 387 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Sergelsgatan 3E, Lunden, Göteborgs kommun
  • Såld 4 dec. 2025

Sergelsgatan 3E

Lägenhet
Lunden, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

44,5 m²

2 rum

3 194 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 725 000 kr-2 %

61 236 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Sofiagatan 50D, Strömmensberg, Göteborgs kommun
  • Såld 9 nov. 2025

Sofiagatan 50D

Lägenhet
Strömmensberg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

44,5 m²

2 rum

4 035 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 570 000 kr+3 %

57 753 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 okt. 2025

Spireagången 7

Radhus
Fräntorp, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

72+35 m²

4 rum

165 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 450 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 okt. 2025

Frödingsgatan 8B

Lägenhet
Strömmensberg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

39 m²

1 rum

2 931 kr/mån

Slutpris 1 600 000 kr-3 %

41 026 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Gräddgatan 7, Kallebäck, Göteborgs kommun
  • Såld 12 sep. 2025

Gräddgatan 7

Lägenhet
Kallebäck, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

67,5 m²

3 rum

5 256 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 090 000 kr±0 %

45 778 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Carl larssonsgatan 5D, Örgryte, Göteborgs kommun
  • Såld 15 aug. 2025

Carl larssonsgatan 5D

Lägenhet
Örgryte, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

35,5 m²

1 rum

3 098 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 300 000 kr+2 %

64 789 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Kobergsgatan 7, Strömmensberg, Göteborgs kommun
  • Såld 10 jun. 2025

Kobergsgatan 7

Lägenhet
Strömmensberg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

68 m²

3 rum

3 663 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 050 000 kr-1 %

44 853 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jun. 2025

Waernsgatan 3A

Lägenhet
Bagaregården, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

37 m²

1 rum

1 918 kr/mån

Slutpris 2 250 000 kr+3 %

60 811 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 maj. 2025

Ulfsparregatan 9G

Lägenhet
Lunden, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

37 m²

1 rum

2 590 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 075 000 kr+6 %

56 081 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Stabbegatan 40, Björkekärr, Göteborgs kommun
  • Såld 6 maj. 2025

Stabbegatan 40

Lägenhet
Björkekärr, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

74 m²

4 rum

5 520 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 250 000 kr±0 %

43 919 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Ulfsparregatan 26, Lunden, Göteborgs kommun
  • Såld 2 maj. 2025

Ulfsparregatan 26

Lägenhet
Lunden, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

64 m²

2 rum

3 665 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 200 000 kr-2 %

65 625 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

Visar alla 23