Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra

Till kontorets webbsida
Mäklarkontorets försäljningar
2 rum lägenhet på Fastlagsgatan 21 Kortedala, Göteborgs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Fastlagsgatan 21 Kortedala, Göteborgs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Fastlagsgatan 21 Kortedala, Göteborgs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Fastlagsgatan 21 Kortedala, Göteborgs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Fastlagsgatan 21 Kortedala, Göteborgs kommun - bild 5

Fastlagsgatan 21

Lägenhet
Kortedala, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
1 500 000 kr
57,5 m²
2 rum
vån 2/3
5 770 kr/mån
26 087 kr/m²

Välkommen till en oas av lugn och trivsel på Fastlagsgatan 21, belägen i hjärtat av familjevänliga Kortedala. Denna rymliga och välplanerade lägenhet om 57,5 kvadratmeter är perfekt för dig som söker ett harmoniskt hem med närhet till både stadens puls och naturens skönhet. Njut av morgonkaffet på den stora inglasade balkongen med naturen och tallarna strax utanför. Köket som är nyrenoverat 2021…

Premium
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
tomt på Bergums furåsväg 30 Olofstorp, Göteborgs kommun - bild 1
tomt på Bergums furåsväg 30 Olofstorp, Göteborgs kommun - bild 2
tomt på Bergums furåsväg 30 Olofstorp, Göteborgs kommun - bild 3
tomt på Bergums furåsväg 30 Olofstorp, Göteborgs kommun - bild 4
tomt på Bergums furåsväg 30 Olofstorp, Göteborgs kommun - bild 5

Bergums furåsväg 30

Tomt
Olofstorp, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
5 721 925 kr
1 229 m²

Välkommen till Bergums Furåsväg – ett unikt läge med fantastisk utsikt över det vackra landskapet och naturen runt omkring. Här erbjuds möjligheten att skapa ett hem i en lugn och naturnära miljö där utsikten blir en naturlig del av vardagen. Tomterna ligger högt och fint med ett rofyllt läge omgivet av skog, grönska och öppna vyer. Här bor du med naturen direkt utanför dörren samtidigt som du…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
2 rum lägenhet på Hjällbogärdet 42 Hjällbo, Göteborgs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Hjällbogärdet 42 Hjällbo, Göteborgs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Hjällbogärdet 42 Hjällbo, Göteborgs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Hjällbogärdet 42 Hjällbo, Göteborgs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Hjällbogärdet 42 Hjällbo, Göteborgs kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Hjällbogärdet 42

Lägenhet
Hjällbo, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
1 250 000 kr
55,5 m²
2 rum
4 897 kr/mån
22 523 kr/m²

Välkommen till denna charmiga och välplanerade markplanslägenhet om 55,5 kvm, byggd 2019 – belägen i natursköna och lugna Hjällbo. Med sina vitmålade väggar och genomgående parkettgolv får bostaden en ljus, modern och hemtrevlig känsla. Det stilrena köket i öppen planlösning mot vardagsrummet bjuder på bra arbetsytor och gott om förvaring – perfekt för dig som gillar att laga mat och umgås…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
4 rum villa på Drejaregatan 7 Utby, Göteborgs kommun - bild 1
4 rum villa på Drejaregatan 7 Utby, Göteborgs kommun - bild 2
4 rum villa på Drejaregatan 7 Utby, Göteborgs kommun - bild 3
4 rum villa på Drejaregatan 7 Utby, Göteborgs kommun - bild 4
4 rum villa på Drejaregatan 7 Utby, Göteborgs kommun - bild 5

Drejaregatan 7

Villa
Utby, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
4 975 000 kr
77 + 77 m²
4 rum
553,5 m² tomt

Välkommen till Drejaregatan 7, ett välplanerat och trivsamt hem i omtyckta och populära Utby. Denna villa erbjuder på det övre planet 77 kvadratmeter av effektivt utnyttjad yta med en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum, perfekt för både familjesammankomster och sociala tillställningar. Här finner du också det större av sovrummen samt badrum. Från detta planet når också den härligt sköna…

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
2 rum lägenhet på Söndagsgatan 35 Kortedala, Göteborgs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Söndagsgatan 35 Kortedala, Göteborgs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Söndagsgatan 35 Kortedala, Göteborgs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Söndagsgatan 35 Kortedala, Göteborgs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Söndagsgatan 35 Kortedala, Göteborgs kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 17:00

Söndagsgatan 35

Lägenhet
Kortedala, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
1 395 000 kr
54 m²
2 rum
vån 2/3
4 761 kr/mån
25 833 kr/m²

Välkommen till denna smakfullt renoverade 2:a på attraktiva Söndagsgatan 35 i Kortedala – ett hem som kombinerar stil, komfort och ett fantastiskt läge! Här bor du på våning 2 av 3 i en välskött förening, med en underbar inglasad balkong i perfekt sydvästläge. Njut av solen från eftermiddag till sen kväll – en idealisk plats för både avkoppling och sociala stunder. Lägenheten är genomgående…

Premium
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
4 rum lägenhet på Aspirantgatan 3 Kviberg, Göteborgs kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Aspirantgatan 3 Kviberg, Göteborgs kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Aspirantgatan 3 Kviberg, Göteborgs kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Aspirantgatan 3 Kviberg, Göteborgs kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Aspirantgatan 3 Kviberg, Göteborgs kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Aspirantgatan 3

Lägenhet
Kviberg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
4 495 000 kr
100 m²
4 rum
vån 5/5
7 114 kr/mån
44 950 kr/m²

Välkommen hem till våning fem av fem – till en ljus, luftig och smakfull fyra som verkligen sticker ut. Här bor du med frihetskänsla, rymd och en planlösning som är så genomtänkt att varje kvadratmeter gör skillnad. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar ett hem som bjuder in till umgänge. Här finns plats för både skratt, middagar och långa helgfrukostar i solen. De stora…

Premium
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
4 rum lägenhet på Mejramgatan 18 Lövgärdet, Göteborgs kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Mejramgatan 18 Lövgärdet, Göteborgs kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Mejramgatan 18 Lövgärdet, Göteborgs kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Mejramgatan 18 Lövgärdet, Göteborgs kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Mejramgatan 18 Lövgärdet, Göteborgs kommun - bild 5
Mån 25 maj kl 20:00

Mejramgatan 18

Lägenhet
Lövgärdet, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
1 990 000 kr
98 m²
4 rum
vån 2/6
7 356 kr/mån
20 306 kr/m²

Välkommen till denna fantastiska fyra på Mejramgatan 18 – en dröm för den stora familjen! Med sina 98 kvadratmeter erbjuder denna bostadsrätt en välplanerad layout som kombinerar funktionalitet med stil. Njut av två rymliga balkonger där du kan börja dagen med en kopp kaffe eller avsluta kvällen under stjärnhimlen. De två helkaklade badrummen, varav ett är utrustat med både tvättmaskin och…

Premium
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
4 rum lägenhet på Hammarkullegatan 8 Hammarkullen, Göteborgs kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Hammarkullegatan 8 Hammarkullen, Göteborgs kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Hammarkullegatan 8 Hammarkullen, Göteborgs kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Hammarkullegatan 8 Hammarkullen, Göteborgs kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Hammarkullegatan 8 Hammarkullen, Göteborgs kommun - bild 5
Mån 25 maj kl 19:30

Hammarkullegatan 8

Lägenhet
Hammarkullen, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
2 345 000 kr
101 m²
4 rum
vån 6/6
8 783 kr/mån
23 218 kr/m²

Här finns endast två lägenheter om 4 rum och kök kvar till försäljning. Båda lägenheterna är inflyttningsklara. I Brf Kullen bor du alldeles intill grön natur och med alla bekvämligheter på gångavstånd, som till exempel skola, förskola, mataffär, vårdcentral och gym. Det är bra kommunikationer med flera spårvagnslinjer och buss som tar dig in till centrala Göteborg på ca 20 minuter. …

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
3 rum lägenhet på Ingrid Wallbergs Gata 55 Kviberg, Göteborgs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Ingrid Wallbergs Gata 55 Kviberg, Göteborgs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Ingrid Wallbergs Gata 55 Kviberg, Göteborgs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Ingrid Wallbergs Gata 55 Kviberg, Göteborgs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Ingrid Wallbergs Gata 55 Kviberg, Göteborgs kommun - bild 5

Ingrid Wallbergs Gata 55

Lägenhet
Kviberg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
3 400 000 kr
66 m²
3 rum
vån 3/5
5 905 kr/mån
51 515 kr/m²

Välkommen till denna ljusa och välplanerade bostad om 66 kvm, belägen på våning 3 av 5! Här erbjuds en smakfullt inredd lägenhet med en genomgående känsla av nyskick – perfekt för dig som vill flytta in utan att behöva tänka på renovering. Bostaden disponeras idag som en rymlig 2 rok, men kan med enkla medel göras om till en funktionell 3 rok för den som önskar ytterligare ett sovrum eller…

Premium
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
3 rum lägenhet på Teleskopgatan 10 Bergsjön, Göteborgs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Teleskopgatan 10 Bergsjön, Göteborgs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Teleskopgatan 10 Bergsjön, Göteborgs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Teleskopgatan 10 Bergsjön, Göteborgs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Teleskopgatan 10 Bergsjön, Göteborgs kommun - bild 5
Mån 25 maj kl 18:30

Teleskopgatan 10

Lägenhet
Bergsjön, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
1 250 000 kr
75 m²
3 rum
vån 1/8
4 703 kr/mån
16 667 kr/m²

Välkommen till denna välplanerade bostadsrätt på Teleskopgatan 10. Lägenheten som endast ligger en trappa upp i byggnaden erbjuder 75 kvadratmeter av komfort och bekvämlighet. Här får du ett hem med tre rymliga rum varav två sovrum som passar både för den mindre familjen eller för dig som önskar extra utrymme. Balkongen i sydvästläge är en perfekt plats för avkoppling och ger möjlighet att njuta…

Premium
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
5 rum tomt på Björsaredsvägen 61 Olofstorp, Göteborgs kommun - bild 1
5 rum tomt på Björsaredsvägen 61 Olofstorp, Göteborgs kommun - bild 2
5 rum tomt på Björsaredsvägen 61 Olofstorp, Göteborgs kommun - bild 3
5 rum tomt på Björsaredsvägen 61 Olofstorp, Göteborgs kommun - bild 4
5 rum tomt på Björsaredsvägen 61 Olofstorp, Göteborgs kommun - bild 5

Björsaredsvägen 61

Tomt
Olofstorp, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
5 450 000 kr
924,5 m²

Nu har du möjlighet att bygga huset du drömt om på denna fina tomt i direkt närhet till natur och vandringsleder. A-hus erbjuder flera olika husmodeller som passar att bygga på tomten. Förslaget visar Villa Kobbskär, ett välplanerat 1-planshus som karaktäriseras av sin mysiga entréveranda. Huset passar fint på tomten, med högt och fritt utsiktsläge från köket och uteplatsen i västerläge. …

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
tomt på Bergums furåsväg 41B Olofstorp, Göteborgs kommun - bild 1
tomt på Bergums furåsväg 41B Olofstorp, Göteborgs kommun - bild 2
tomt på Bergums furåsväg 41B Olofstorp, Göteborgs kommun - bild 3
tomt på Bergums furåsväg 41B Olofstorp, Göteborgs kommun - bild 4
tomt på Bergums furåsväg 41B Olofstorp, Göteborgs kommun - bild 5

Bergums furåsväg 41B

Tomt
Olofstorp, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
1 400 000 kr
1 048 m²

Möjlighet att bygga nytt i en vacker miljö! Vi säljer endast tomten, hus är fritt att välja, här nämns ett förslag. Man kan välja husleverantör fritt, tomten är ej låst till en specifik leverantör. Tomten kan man finansiera med vanliga bolån och huset som föreslås betalar man inget för förrän efter slutbesiktning! (men man har friheten att välja en egen hustillverkare!) I attraktiva Olofstorp…

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
Gårdsten, Göteborgs kommun
Ons 20 maj kl 18:00

Kardemummaslingan 43 ”SÄNKT PRIS”

Radhus
Gårdsten, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
2 150 000 kr
102 m²
4 rum
8 295 kr/mån
21 078 kr/m²
Uteplats
Energieffektiv
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra

Visar alla 13