Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Globen
Mäklare Andy Shabo

Andy Shabo

Om mig

[2022/23/24] - Bäst betyg i hela Stockholm. Topp 3 i Stockholm (3/100) Mest rekommenderade mäklaren i hela Stockholm 2022/2023/2024 Många tror att värdet sitter i bostaden, men valet av mäklare är avgörande för hur mycket du kan sälja din bostad för. Jag är både tävlingsinriktad & brinner för bostadsaffären, vilket borgar för att jag alltid strävar efter högsta resultat. Mitt mål som mäklare är att överträffa dina förväntningar, både som köpare & säljare! Jag svarar i telefon dygnet runt!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Kumminvägen 16, Hökarängen, Stockholms kommun
  • Såld 1 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Kumminvägen 16

Lägenhet
Hökarängen, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

39 m²

1 rum

3 206 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 150 000 kr+5 %

55 128 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Sandalmakarbacken 15, Hägersten, Stockholms kommun
  • Såld 26 mar. 2026
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Sandalmakarbacken 15

Lägenhet
Hägersten, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

65 m²

2 rum

4 251 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 650 000 kr+4 %

40 769 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Basilikagränd 41, Tyresö, Tyresö kommun
  • Såld 23 mar. 2026
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Basilikagränd 41

Radhus
Tyresö, Tyresö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

123,5 m²

5 rum

6 861 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 450 000 kr+14 %

44 130 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Hökmossevägen 68, Hägersten, Stockholms kommun
  • Såld 11 mar. 2026
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Hökmossevägen 68

Lägenhet
Hägersten, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

62 m²

2,5 rum

4 982 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 300 000 kr+10 %

53 226 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Vårbergsvägen 181, Vårberg, Stockholms kommun
  • Såld 7 mar. 2026
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Vårbergsvägen 181

Lägenhet
Vårberg, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

68 m²

2 rum

4 266 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr-2 %

29 412 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Vårbergsvägen 181, Vårberg, Stockholms kommun
  • Såld 7 mar. 2026
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Vårbergsvägen 181

Lägenhet
Vårberg, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

108 m²

4 rum

6 489 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr±0 %

23 148 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Hallsbergsgatan 20, Bandhagen, Stockholms kommun
  • Såld 4 mar. 2026
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Hallsbergsgatan 20

Lägenhet
Bandhagen, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

54 m²

2 rum

4 829 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

36 944 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Vårbergsvägen 179, Skärholmen, Stockholms kommun
  • Såld 28 feb. 2026
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Vårbergsvägen 179

Lägenhet
Skärholmen, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

122 m²

5 rum

7 267 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 000 000 kr+4 %

24 590 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Stamgatan 29, Östberga, Stockholms kommun
  • Såld 21 feb. 2026
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Stamgatan 29

Lägenhet
Östberga, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

69,5 m²

3 rum

5 567 kr/mån

Slutpris 2 200 000 kr+10 %

31 655 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Glasfibergatan 19, Älvsjö Centrum, Stockholms kommun
  • Såld 19 feb. 2026
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Glasfibergatan 19

Lägenhet
Älvsjö Centrum, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

79 m²

3 rum

5 748 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 4 100 000 kr+3 %

51 899 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Lerbäcksgränd 18, Hagsätra, Stockholms kommun
  • Såld 9 feb. 2026
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Lerbäcksgränd 18

Lägenhet
Hagsätra, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

73 m²

3 rum

5 402 kr/mån

Slutpris 2 200 000 kr+10 %

30 137 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Harplingegränd 6, Östbergahöjden, Stockholms kommun
  • Såld 8 jan. 2026
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Harplingegränd 6

Lägenhet
Östbergahöjden, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

68 m²

2 rum

5 941 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr+7 %

32 353 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Farsta Strandplan 8, Farsta Strand, Stockholms kommun
  • Såld 23 dec. 2025
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Farsta Strandplan 8

Lägenhet
Farsta Strand, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

44 m²

1 rum

3 745 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 675 000 kr-4 %

38 068 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Malmköpingsvägen 42D, Örby, Stockholms kommun
  • Såld 19 dec. 2025
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Malmköpingsvägen 42D

Lägenhet
Örby, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

55,2 m²

2 rum

4 095 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr±0 %

48 007 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Skebokvarnsvägen 281, Högdalen, Stockholms kommun
  • Såld 19 dec. 2025
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Skebokvarnsvägen 281

Lägenhet
Högdalen, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

72 m²

3 rum

4 632 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr±0 %

34 028 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Stamgatan 49, Älvsjö, Stockholms kommun
  • Såld 13 dec. 2025
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Stamgatan 49

Lägenhet
Älvsjö, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

95 m²

5 rum

7 271 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 150 000 kr+5 %

33 158 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Stamgatan 50, Älvsjö, Stockholms kommun
  • Såld 12 dec. 2025
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Stamgatan 50

Lägenhet
Älvsjö, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

95 m²

5 rum

7 478 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 250 000 kr+9 %

34 211 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Gräsholmsvägen 19D, Skärholmen, Stockholms kommun
  • Såld 25 nov. 2025
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Gräsholmsvägen 19D

Lägenhet
Skärholmen, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

67,5 m²

3 rum

5 316 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

28 889 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Spannarpsgränd 8, Östbergahöjden, Stockholms kommun
  • Såld 19 nov. 2025
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Spannarpsgränd 8

Lägenhet
Östbergahöjden, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

59 m²

2 rum

5 330 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 955 000 kr-2 %

33 136 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Malmköpingsvägen 42D, Örby, Stockholms kommun
  • Såld 22 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Malmköpingsvägen 42D

Lägenhet
Örby, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

67,5 m²

3 rum

5 063 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr+6 %

50 370 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Gransätragränd 41, Sätra, Stockholms kommun
  • Såld 30 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Gransätragränd 41

Lägenhet
Sätra, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

94 m²

4 rum

6 294 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 800 000 kr+2 %

29 787 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Vintrosagatan 5, Hagsätra, Stockholms kommun
  • Såld 18 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Vintrosagatan 5

Lägenhet
Hagsätra, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

112 m²

5 rum

7 409 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 380 000 kr-1 %

21 250 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Knäredsgränd 28 vån 3/3, Östbergahöjden, Stockholms kommun
  • Såld 18 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Knäredsgränd 28 vån 3/3

Lägenhet
Östbergahöjden, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

83 m²

3 rum

6 222 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 550 000 kr+2 %

30 723 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Slättåkragränd 10, Älvsjö, Stockholms kommun
  • Såld 17 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Slättåkragränd 10

Lägenhet
Älvsjö, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

83 m²

3 rum

5 401 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 150 000 kr+8 %

25 904 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen
Storforsplan 3, Farsta Centrum, Stockholms kommun
  • Såld 25 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AndyShabo

Storforsplan 3

Lägenhet
Farsta Centrum, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Globen

74 m²

3 rum

4 171 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 740 000 kr+3 %

37 027 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Globen
Svensk Fastighetsförmedling Globen

Visar 1 - 25 av 31