Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Mäklare Erika Lindgren

Erika Lindgren

Om mig

Hej! Mitt namn är Erika Lindgren och jag är född och uppvuxen i Dalarna men bor sedan en tid tillbaka i Gävle. Två egenskaper som kännetecknar mig är att jag är driven och noggrann. Utöver det är jag väldigt serviceinriktad vilket innebär att jag gör det lilla extra för dig som kund för att skapa en så trygg och bra försäljning som möjligt efter dina önskemål! Tveka inte på att höra av dig om du går i säljtankar, önskar en värdering eller allmänt vill veta mer om bostadsmarknaden!
Mäklarens försäljningar
2 rum lägenhet på Södra Skeppsbron 24 Godisfabriken, Gävle kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Södra Skeppsbron 24 Godisfabriken, Gävle kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Södra Skeppsbron 24 Godisfabriken, Gävle kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Södra Skeppsbron 24 Godisfabriken, Gävle kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Södra Skeppsbron 24 Godisfabriken, Gävle kommun - bild 5

Södra Skeppsbron 24

Lägenhet
Godisfabriken, Gävle kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
2 095 000 kr
60 m²
2 rum
vån 1/15
4 685 kr/mån
34 917 kr/m²

Nu kan en nyproducerad tvåa om 60 kvm i Skeppstornet bli din! Välkomna till denna exklusiva tvåa där du har möjlighet att vakna till ett stort panoramafönster med härlig utsikt. Här erbjuds lyx med högkvalitativa materialval, härlig rymd, väldisponerade planlösningar med stort ljusinsläpp och högt i tak samt inglasade balkonger. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum bjuder in till…

Premium
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
5 rum lägenhet på Andra Tvärgatan 21A Brynäs, Gävle kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Andra Tvärgatan 21A Brynäs, Gävle kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Andra Tvärgatan 21A Brynäs, Gävle kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Andra Tvärgatan 21A Brynäs, Gävle kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Andra Tvärgatan 21A Brynäs, Gävle kommun - bild 5

Andra Tvärgatan 21A

Lägenhet
Brynäs, Gävle kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
2 290 000 kr
120 m²
5 rum
vån 5
6 197 kr/mån
19 083 kr/m²

Varmt välkomna till Andra tvärgatan 21A och denna trivsamma lägenhet med 120 kvm boyta! Bostaden disponeras av 5 rum och kök samt en trevlig inglasad balkong med infravärme vilket gör att man kan njuta av att sitta på balkongen långt in på hösten. Förutom fyra bra sovrum så består bostaden av ett fullt utrustat kök, vardagsrum, matplats samt två badrum med dusch varav det ena är utrustat med…

Premium
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
2 rum lägenhet på Knärotsvägen 14 Gavlehov, Gävle kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Knärotsvägen 14 Gavlehov, Gävle kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Knärotsvägen 14 Gavlehov, Gävle kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Knärotsvägen 14 Gavlehov, Gävle kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Knärotsvägen 14 Gavlehov, Gävle kommun - bild 5
Mån 25 maj kl 16:30

Knärotsvägen 14

Lägenhet
Gavlehov, Gävle kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
1 495 000 kr
55 m²
2 rum
vån 4/4
4 000 kr/mån
27 182 kr/m²

Varmt välkomna till Knärotsvägen 14 och denna moderna och bra planerade tvåa om 55 kvadratmeter högst upp i huset! Här erbjuds ett stilfullt boende med ett härligt ljusinsläpp och en rymlig balkong med härlig utsikt över travbanan. Vill man följa solens strålar så finns även plats för utemöbler på loftgången. Bostaden disponeras av en trevlig öppen planlösning mellan kök och vardagsrum, ett…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
2 rum lägenhet på Muréngatan 20 B Söder, Gävle kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Muréngatan 20 B Söder, Gävle kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Muréngatan 20 B Söder, Gävle kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Muréngatan 20 B Söder, Gävle kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Muréngatan 20 B Söder, Gävle kommun - bild 5

Muréngatan 20 B

Lägenhet
Söder, Gävle kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
1 850 000 kr
55,3 m²
2 rum
vån 6/15
4 482 kr/mån
33 454 kr/m²

Nu finns chansen att förvärva en trevlig och ljus tvåa med trevlig uteplats på loftgång i +65 boendet Brf Takterrassen! Här välkomnar de dig som fyllt 65 år till ett härligt och centralt boende utöver det vanliga! Välkommen till denna fräscha tvårummare om 55,3 kvm i Brf Takterrassen belägen på sjätte våningen med uteplats på loftgång i sydvästläge mot innergården. Lägenheten är ljus och…

Premium
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
5 rum villa på Häcklingevägen 47 Valbo - Häcklinge, Gävle kommun - bild 1
5 rum villa på Häcklingevägen 47 Valbo - Häcklinge, Gävle kommun - bild 2
5 rum villa på Häcklingevägen 47 Valbo - Häcklinge, Gävle kommun - bild 3
5 rum villa på Häcklingevägen 47 Valbo - Häcklinge, Gävle kommun - bild 4
5 rum villa på Häcklingevägen 47 Valbo - Häcklinge, Gävle kommun - bild 5

Häcklingevägen 47

Villa
Valbo - Häcklinge, Gävle kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
3 850 000 kr
152 m²
5 rum
1 060 m² tomt

Drömmer du efter ett trivsamt hus med ett idylliskt läge? Då har du hittat hem till Häcklingevägen 47! I Häcklinge bor du i en mysig och lugn miljö med närhet till skog och natur. Här möts du av ett välskött hus med garage och härlig trädgårdstomt. Huset präglas av en hemtrevlig känsla och bjuder in till generösa ytor i två plan. Planlösningen erbjuder flexibilitet då möjlighet finns till fyra…

Premium
Uteplats
Energieffektiv
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
2 rum lägenhet på Fältspatvägen 38 Sätra, Gävle kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Fältspatvägen 38 Sätra, Gävle kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Fältspatvägen 38 Sätra, Gävle kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Fältspatvägen 38 Sätra, Gävle kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Fältspatvägen 38 Sätra, Gävle kommun - bild 5
Tis 26 maj kl 11:30

Fältspatvägen 38

Lägenhet
Sätra, Gävle kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
895 000 kr
65 m²
2 rum
vån 5
3 318 kr/mån
13 769 kr/m²

Varmt välkomna till Fältspatvägen 38 och denna trevliga tvåa om 65 kvadratmeter i HSB:s Brf Sätra med balkong i västläge! Här bor man högst upp i en välskött fastighet med hiss från entréplanet. Lägenheten disponeras av en tilltalande planlösning med ett kök med plats för tillhörande matplats, ett rymligt sovrum med plats för dubbelsäng, ett helkaklat stambytt badrum från 2010, ett vardagsrum…

Premium
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
2 rum lägenhet på Ruddammsgatan 38 Centralt, Gävle kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Ruddammsgatan 38 Centralt, Gävle kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Ruddammsgatan 38 Centralt, Gävle kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Ruddammsgatan 38 Centralt, Gävle kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Ruddammsgatan 38 Centralt, Gävle kommun - bild 5

Ruddammsgatan 38

Lägenhet
Centralt, Gävle kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
1 325 000 kr
45 m²
2 rum
vån 3
3 185 kr/mån
29 444 kr/m²

Varmt välkomna till denna trivsamma city-tvåa om 45 kvm på Ruddammsgatan 38! Här erbjuds allt du behöver för att trivas i ett centralt och attraktivt läge. Här välkomnas man av en ljus hall i öppen planlösning med kök och vardagsrum. Rummet har gott om plats för sociala sammanhang och präglas av ett härligt ljusinsläpp. Köket är modernt och utrustat med det du behöver. Vidare disponeras…

Premium
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
5 rum villa på Västerbågen 44 Olsbacka, Gävle kommun - bild 1
5 rum villa på Västerbågen 44 Olsbacka, Gävle kommun - bild 2
5 rum villa på Västerbågen 44 Olsbacka, Gävle kommun - bild 3
5 rum villa på Västerbågen 44 Olsbacka, Gävle kommun - bild 4
5 rum villa på Västerbågen 44 Olsbacka, Gävle kommun - bild 5
Budgivning pågår

Västerbågen 44

Villa
Olsbacka, Gävle kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
5 995 000 kr
128,5 m²
5 rum
1 248 m² tomt

Varmt välkomna till Västerbågen 44 i fina Olsbacka! Nu ges chansen att förvärva en trevlig enplansvilla med härlig inbjudande trädgård och dubbelgarage! Detta är en fastighet med ett fantastiskt läge i ett kvarter där man har närhet till allt man behöver. Trädgården är insynskyddad och har grönskande buskar och blommor. På tomten finns även en stor solsäker altan, friggebod, ett inbjudande…

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
3 rum lägenhet på Solvikshöjden 11 Engesberg, Gävle kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Solvikshöjden 11 Engesberg, Gävle kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Solvikshöjden 11 Engesberg, Gävle kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Solvikshöjden 11 Engesberg, Gävle kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Solvikshöjden 11 Engesberg, Gävle kommun - bild 5
Ons 27 maj kl 16:30

Solvikshöjden 11

Lägenhet
Engesberg, Gävle kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
2 295 000 kr
79 m²
3 rum
vån 2/2
6 494 kr/mån
29 051 kr/m²

Är du 55+ och vill bo nära havet och den fina skärgårdsnaturen? Då kan denna fina trerummare om 79 kvm med uteplats på loftgång vara något för dig. Bostadsrättsföreningen välkomnar dig som fyllt 55 år och är därför ett så kallat framtidsboende med fokus på att du ska ges tid att njuta av livet. Boendet har en egen trivselklubb vilket gör att du lätt kan socialisera dig med andra i huset. …

Ons 27 maj kl 16:00

Solvikshöjden 11

Lägenhet
Engesberg, Gävle kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
2 195 000 kr
79 m²
3 rum
vån 1
6 494 kr/mån
27 785 kr/m²

Toppmodern lägenhet i +55 boende med 2,70 meter i takhöjd. Lägenheten är fint placerad längst ner vid loftgången med fritt läge med havsglimt åt ena hållet och skogen åt andra sidan! Här finns gym, takterrass, uppvärmd swimmingpool, gemensamhetslokal för måltider, hobbyverksamhet osv. Lokaler för serviceverksamhet är förberedda för exempelvis fotvård, massage och frisör. Parkering i carport och…

Södra Skeppsbron 24

Lägenhet
Godisfabriken, Gävle kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
2 995 000 kr
69 m²
2 rum
vån 11/15
5 388 kr/mån
43 406 kr/m²

Högt fantastiskt läge med härlig utsikt och genomtänkt design - nu kan en nyproducerad tvåa i Skeppstornet på 11:e våningen bli din! Välkommen till denna exklusiva tvåa där du har möjlighet att vakna till ett stort panoramafönster med fantastisk utsikt varje dag. Här erbjuds lyx med högkvalitativa materialval, härlig rymd, väldisponerade planlösningar med stort ljusinsläpp och högt i tak samt…

Premium
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
4 rum lägenhet på Norra Gatan 10 Norr, Gävle kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Norra Gatan 10 Norr, Gävle kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Norra Gatan 10 Norr, Gävle kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Norra Gatan 10 Norr, Gävle kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Norra Gatan 10 Norr, Gävle kommun - bild 5

Norra Gatan 10

Lägenhet
Norr, Gävle kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
2 095 000 kr
98 m²
4 rum
vån 2/4
5 605 kr/mån
21 378 kr/m²

Varmt välkomna till Norra Gatan 10 och denna stora och trivsamma lägenhet med centralt läge! Här möts man av en bostad som genomgått en hel del renoveringar de två senaste åren och har en inbjudande atmosfär. Lägenheten disponeras av ett grått modernt IKEA- kök från 2022 med plats för matbord, ett stort trevligt vardagsrum med fiskbensparkett och fin takrosett. Vidare finner man tre bra sovrum…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Brynäs, Gävle kommun

Hillmansgatan 15C

Lägenhet
Brynäs, Gävle kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
1 095 000 kr
45 m²
1 rum
vån 1/3
2 765 kr/mån
24 333 kr/m²
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Svensk Fastighetsförmedling Gävle

Visar alla 13