Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Gällivare

Svensk Fastighetsförmedling Gällivare

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Kvarngatan 16, Gällivare, Gällivare kommun
  • Såld 19 dec. 2025

Kvarngatan 16

Villa
Gällivare, Gällivare kommun

148+60 m²

7 rum

1 260 m²

Slutpris 3 125 000 kr-11 %
Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Byvägen 34, Nattavaaraby, Gällivare kommun
  • Såld 17 dec. 2025

Byvägen 34

Gård/Skog
Nattavaaraby, Gällivare kommun

98+63 m²

4 rum

2,6 ha

Slutpris 1 450 000 kr+21 %
Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Andra sidanvägen 17, Gällivare, Gällivare kommun
  • Såld 16 dec. 2025

Andra sidanvägen 17

Villa
Gällivare, Gällivare kommun

95+64 m²

4 rum

1 538 m²

Slutpris 2 150 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 dec. 2025

Norrhedsvägen 34

Radhus
Gällivare, Gällivare kommun

94+59 m²

4 rum

547 m²

Slutpris 1 550 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 dec. 2025

Vuoskojärvivägen 28

Tomt
Gällivare, Gällivare kommun

6 322 m²

Slutpris 720 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 dec. 2025

Vuoskojärvivägen 30

Tomt
Gällivare, Gällivare kommun

6 080 m²

Slutpris 1 000 000 kr+43 %
Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 dec. 2025

Vuoskojärvivägen 34

Tomt
Gällivare, Gällivare kommun

3 767 m²

Slutpris 650 000 kr+44 %
Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Kramsnögatan 2, Repisvaara, Gällivare kommun
  • Såld 5 dec. 2025

Kramsnögatan 2

Villa
Repisvaara, Gällivare kommun

140 m²

6 rum

801 m²

Slutpris 4 150 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Norskavägen 2A, Centrum, Gällivare kommun
  • Såld 5 dec. 2025

Norskavägen 2A

Lägenhet
Centrum, Gällivare kommun

57,5 m²

2 rum

4 750 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 000 000 kr±0 %

17 391 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Stationsvägen 19, Nattavaara, Gällivare kommun
  • Såld 3 dec. 2025

Stationsvägen 19

Villa
Nattavaara, Gällivare kommun

52 m²

2 rum

2 024 m²
  • Uteplats

Slutpris 360 000 kr-28 %
Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Malmbergsvägen 3B, Centrum, Gällivare kommun
  • Såld 2 dec. 2025

Malmbergsvägen 3B

Lägenhet
Centrum, Gällivare kommun

36 m²

1 rum

3 089 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 830 000 kr-7 %

23 056 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Yrttivaara 1, Yrttivaara, Gällivare kommun
  • Såld 28 nov. 2025

Yrttivaara 1

Gård/Skog
Yrttivaara, Gällivare kommun

69+28 m²

3 rum

4,1 ha
  • Uteplats

Slutpris 825 000 kr-13 %
Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Gråsparvgränd 2, Gällivare, Gällivare kommun
  • Såld 26 nov. 2025

Gråsparvgränd 2

Lägenhet
Gällivare, Gällivare kommun

83 m²

4 rum

8 739 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 100 000 kr-12 %

13 253 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 nov. 2025

Domherrevägen 10

Lägenhet
Repisvaara, Gällivare kommun

71 m²

3 rum

5 582 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 995 000 kr-5 %

28 099 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Nattavaaravägen 518, Gällivare, Gällivare kommun
  • Såld 17 nov. 2025

Nattavaaravägen 518

Villa
Gällivare, Gällivare kommun

129 m²

4 rum

1 626 m²

Slutpris 2 200 000 kr-17 %
Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Talinen 204, Tärendö, Pajala kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Talinen 204

Villa
Tärendö, Pajala kommun

180 m²

5 rum

1 065 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 450 000 kr-13 %
Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Föreningsgatan 3B, Centrum, Gällivare kommun
  • Såld 27 okt. 2025

Föreningsgatan 3B

Lägenhet
Centrum, Gällivare kommun

53,5 m²

2 rum

4 260 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 120 000 kr+2 %

20 935 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 okt. 2025

Röllekavägen 5

Villa
Apelqvistheden, Gällivare kommun

131+35 m²

4 rum

580 m²

Slutpris 2 500 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Tallbacken 6, Gällivare, Gällivare kommun
  • Såld 21 okt. 2025

Tallbacken 6

Fritidshus
Gällivare, Gällivare kommun

35 m²

2 rum

Slutpris 550 000 kr+22 %
Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2025

Schaktmästaregatan 12B, lgh 0251

Lägenhet
Centrum, Gällivare kommun

78 m²

3 rum

5 125 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr-22 %

23 077 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Malmbergsvägen 12B, Gällivare, Gällivare kommun
  • Såld 26 sep. 2025

Malmbergsvägen 12B

Lägenhet
Gällivare, Gällivare kommun

66 m²

2 rum

5 783 kr/mån

Slutpris 1 200 000 kr-4 %

18 182 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Engelmarksvägen 8, Gällivare, Gällivare kommun
  • Såld 25 sep. 2025

Engelmarksvägen 8

Villa
Gällivare, Gällivare kommun

93+70 m²

4 rum

642 m²

Slutpris 2 300 000 kr+16 %
Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 sep. 2025

Malmbergsvägen 7B

Lägenhet
Centrum, Gällivare kommun

56 m²

1 rum

5 293 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 000 000 kr+5 %

17 857 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2025

Byavägen 12

Villa
Hakkas, Gällivare kommun

133+65 m²

4 rum

1 610 m²

Slutpris 1 500 000 kr+25 %
Svensk Fastighetsförmedling Gällivare
Klockljungsvägen 13A, Gällivare, Gällivare kommun
  • Såld 11 sep. 2025

Klockljungsvägen 13A

Övrigt
Gällivare, Gällivare kommun

511 m²

1 601 m²

Slutpris 8 800 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Gällivare

Visar 26 - 50 av 87