Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
SophiaÅkerman

Ekebyhovsvägen 11

Lägenhet
Ekerö, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

95 m²

3 rum

Slutpris 5 150 000 kr

54 211 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Sånga-Säbyvägen 221, Svartsjö, Ekerö kommun
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JennyNäslund

Sånga-Säbyvägen 221

Villa
Svartsjö, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

86 m²

3 rum

2 482 m²

Slutpris 4 300 000 kr+8 %
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Sättra gård Storgårdsvägen 4, Adelsö Sättra, Ekerö kommun
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SophiaÅkerman

Sättra gård Storgårdsvägen 4

Villa
Adelsö Sättra, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

140+80 m²

6 rum

2 210 m²

Slutpris 3 300 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Gustavavägen 66, Ekerö Bokskogen, Ekerö kommun
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MartinLarsson

Gustavavägen 66

Lägenhet
Ekerö Bokskogen, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

56 m²

2 rum

3 792 kr/mån

Slutpris 2 850 000 kr-3 %

50 893 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Korslötsvägen 3, Färingsö Korslöt, Ekerö kommun
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MikaelaHolm

Korslötsvägen 3

Radhus
Färingsö Korslöt, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

60,3 m²

2 rum

4 460 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 215 000 kr+1 %

36 733 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Barnbyn Skå 10B, Färingsö Skå, Ekerö kommun
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JennyNäslund

Barnbyn Skå 10B

Radhus
Färingsö Skå, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

64+1 m²

3 rum

2 140 kr/mån

Slutpris 2 770 000 kr±0 %

43 281 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Brädgårdsvägen 2, Ekerö Centrum, Ekerö kommun
  • Såld 17 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MikaelaHolm

Brädgårdsvägen 2

Lägenhet
Ekerö Centrum, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

54 m²

2 rum

3 846 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 950 000 kr-2 %

54 630 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SophiaÅkerman

Ribstonvägen 5

Villa
Ekerö Närlunda, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

162+60 m²

6 rum

1 504 m²

Slutpris 7 640 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Sjöbodsvägen 4, Färingsö Stavsborg, Ekerö kommun
  • Såld 14 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MikaelaHolm

Sjöbodsvägen 4

Villa
Färingsö Stavsborg, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

137 m²

5 rum

1 159 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 350 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Klippans väg 34, Svartsjö, Ekerö kommun
  • Såld 7 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SophiaÅkerman

Klippans väg 34

Fritidshus
Svartsjö, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

35 m²

2 rum

617 m²

Slutpris 3 300 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Allévägen 22, Ekerö Sommarstad, Ekerö kommun
  • Såld 7 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MikaelaHolm

Allévägen 22

Villa
Ekerö Sommarstad, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

140+68 m²

6 rum

1 696 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 8 100 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MikaelaHolm

Tegelbruksvägen 7H

Lägenhet
Ekerö, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

56 m²

2 rum

Slutpris 3 100 000 kr

55 357 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Ramunds backe 9, Färingsö Stenhamra, Ekerö kommun
  • Såld 30 mar. 2026
profilfoto på mäklare
LinnLagerqvist

Ramunds backe 9

Villa
Färingsö Stenhamra, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

112 m²

4 rum

906 m²

Slutpris 5 150 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Ekebyhovsvägen 11, Ekerö Ekebyhov, Ekerö kommun
  • Såld 27 mar. 2026
profilfoto på mäklare
SophiaÅkerman

Ekebyhovsvägen 11

Lägenhet
Ekerö Ekebyhov, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

54 m²

2 rum

4 731 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 100 000 kr±0 %

57 407 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Riksrådsgränd 8, Ekerö Gällstaö, Ekerö kommun
  • Såld 26 mar. 2026
profilfoto på mäklare
MartinLarsson

Riksrådsgränd 8

Radhus
Ekerö Gällstaö, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

129 m²

4 rum

109 m²

Slutpris 6 650 000 kr+2 %
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Barnbyn Skå 11B, Färingsö Skå, Ekerö kommun
  • Såld 17 mar. 2026
profilfoto på mäklare
JennyNäslund

Barnbyn Skå 11B

Radhus
Färingsö Skå, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

64+5 m²

2 rum

2 168 kr/mån

Slutpris 2 695 000 kr±0 %

42 109 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Clas horns väg 1, Ekerö Ekbacken, Ekerö kommun
  • Såld 11 mar. 2026
profilfoto på mäklare
MikaelaHolm

Clas horns väg 1

Lägenhet
Ekerö Ekbacken, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

77 m²

4 rum

6 388 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 750 000 kr-4 %

48 701 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Storhagsvägen 20, Färentuna, Ekerö kommun
  • Såld 25 feb. 2026
profilfoto på mäklare
JennyNäslund

Storhagsvägen 20

Villa
Färentuna, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

122+50 m²

3 rum

2 523 m²

Slutpris 6 350 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Brittgårdsvägen 50, Ekerö Brittgården, Ekerö kommun
  • Såld 18 feb. 2026
profilfoto på mäklare
LinnLagerqvist

Brittgårdsvägen 50

Radhus
Ekerö Brittgården, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

80 m²

3 rum

5 443 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 730 000 kr+1 %

46 625 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Klyvarestigen 14D, Färingsö Stenhamra, Ekerö kommun
  • Såld 11 feb. 2026
profilfoto på mäklare
MikaelaHolm

Klyvarestigen 14D

Lägenhet
Färingsö Stenhamra, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

39 m²

2 rum

3 602 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 350 000 kr+2 %

60 256 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Stenstigen 11B, Stenhamra, Ekerö kommun
  • Såld 6 feb. 2026
profilfoto på mäklare
MikaelaHolm

Stenstigen 11B

Villa
Stenhamra, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

178 m²

7 rum

1 001 m²
  • Uteplats

Slutpris 7 300 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Kvarnstugevägen 11, Munsö Kvarnbyn, Ekerö kommun
  • Såld 27 jan. 2026
profilfoto på mäklare
JennyNäslund

Kvarnstugevägen 11

Radhus
Munsö Kvarnbyn, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

108 m²

6 rum

4 407 kr/mån

Slutpris 2 920 000 kr+1 %

27 037 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Ekuddsvägen 2H, Ekerö Ekudden, Ekerö kommun
  • Såld 20 jan. 2026
profilfoto på mäklare
LinnLagerqvist

Ekuddsvägen 2H

Radhus
Ekerö Ekudden, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

91,5 m²

3 rum

5 930 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 300 000 kr±0 %

46 995 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Troxhammar byväg 30, Färingsö Troxhammar, Ekerö kommun
  • Såld 14 jan. 2026
profilfoto på mäklare
LinnLagerqvist

Troxhammar byväg 30

Villa
Färingsö Troxhammar, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

227 m²

6 rum

1 248 m²

Slutpris 11 700 000 kr+2 %
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Bågvägen 12, Färingsö Färentuna, Ekerö kommun
  • Såld 14 jan. 2026
profilfoto på mäklare
LinnLagerqvist

Bågvägen 12

Fritidshus
Färingsö Färentuna, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

42 m²

1 rum

2 260 m²

Slutpris 1 950 000 kr-11 %
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

Visar 1 - 25 av 95