Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Mäklare Pia Rydén

Pia Rydén

Om mig

Född och uppvuxen på en bondgård här i Borlänge. Bor sedan några år tillbaka i Gustafs med min familj. När jag var 9 år började jag sälja jultidningar och sedan dess var jag fast. Jag har alltid vetat att det är försäljning jag vill jobba med. Det bästa med mitt yrke är mötet med människor, nya bekantskaper och knyta ihop affärer. Kicken som det ger mig är oslagbar! Jag har höga förväntningar på mig själv och för mig är det viktigt att det ska kännas tryggt att köpa eller sälja sitt hem.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Lindåkersvägen 13C, Borlänge, Borlänge kommun
  • Såld 13 maj. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Lindåkersvägen 13C

Lägenhet
Borlänge, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

26,4 m²

1 rum

2 018 kr/mån

Slutpris 530 000 kr-8 %

20 076 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Sockenvägen 142B

Lägenhet
Örjansgården, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

63,5 m²

2 rum

3 563 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 050 000 kr

16 535 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Hansesgatan 9, Forssa, Borlänge kommun
  • Såld 13 maj. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Hansesgatan 9

Villa
Forssa, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

155 m²

4 rum

860 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 995 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Rämshyttan 423

Villa
Rämshyttan, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

50 m²

2 rum

1 950 m²
  • Uteplats

Slutpris 450 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Lindåkersvägen 3A

Lägenhet
Örjansgården, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

26,4 m²

1 rum

2 052 kr/mån

Slutpris 535 000 kr-3 %

20 265 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Masergatan 13, Hagalund, Borlänge kommun
  • Såld 29 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Masergatan 13

Lägenhet
Hagalund, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

52,3 m²

2 rum

4 361 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 795 000 kr±0 %

15 201 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Arons Eriks Väg 53, Borlänge, Borlänge kommun
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Arons Eriks Väg 53

Lägenhet
Borlänge, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

108 m²

5 rum

7 798 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 210 000 kr-13 %

11 204 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Tångringsgatan 8, Hagalund, Borlänge kommun
  • Såld 27 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Tångringsgatan 8

Lägenhet
Hagalund, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

60 m²

2 rum

4 139 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr-5 %

16 667 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Gamla Tunavägen 45G, Gylle, Borlänge kommun
  • Såld 25 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Gamla Tunavägen 45G

Radhus
Gylle, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

101,5 m²

5 rum

6 270 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 895 000 kr±0 %

18 670 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Murgatan 13D

Lägenhet
Kvarnsveden, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

55 m²

2 rum

3 727 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 200 000 kr

21 818 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Lindåkersvägen 1D

Lägenhet
Örjansgården, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

68,4 m²

2 rum

3 688 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 300 000 kr

19 006 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Musikanten 3B, Musikanten, Borlänge kommun
  • Såld 20 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Musikanten 3B

Lägenhet
Musikanten, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

79 m²

3 rum

5 148 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 800 000 kr-16 %

10 127 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Olawers gata 21, Borlänge, Borlänge kommun
  • Såld 17 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Olawers gata 21

Lägenhet
Borlänge, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

71,5 m²

3 rum

5 665 kr/mån

Slutpris 1 375 000 kr-1 %

19 231 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Engelbrektsgatan 15A, Borlänge, Borlänge kommun
  • Såld 16 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Engelbrektsgatan 15A

Lägenhet
Borlänge, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

84,5 m²

4 rum

4 193 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 290 000 kr±0 %

15 266 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Gamla Tunavägen 47E, Gylle, Borlänge kommun
  • Såld 15 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Gamla Tunavägen 47E

Lägenhet
Gylle, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

75,2 m²

3 rum

4 706 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 675 000 kr-1 %

22 274 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Allfarvägen 83C, Musikanten, Borlänge kommun
  • Såld 7 mar. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Allfarvägen 83C

Lägenhet
Musikanten, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

38 m²

1 rum

3 192 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 550 000 kr±0 %

14 474 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Stånggatan 7, Borlänge, Borlänge kommun
  • Såld 3 mar. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Stånggatan 7

Radhus
Borlänge, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

96 m²

4 rum

371 m²

Slutpris 2 075 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Årbyvägen 51A, Borlänge, Borlänge kommun
  • Såld 27 feb. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Årbyvägen 51A

Radhus
Borlänge, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

112 m²

4 rum

584 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 150 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Jönses gränd 5, Borlänge, Borlänge kommun
  • Såld 25 feb. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Jönses gränd 5

Villa
Borlänge, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

159+103 m²

6 rum

1 440 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 100 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Björkvägen 3A, Ornäs, Borlänge kommun
  • Såld 7 feb. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Björkvägen 3A

Villa
Ornäs, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

139+84 m²

8 rum

602 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 900 000 kr-9 %
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 feb. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Operettvägen 6

Villa
Borlänge, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

176 m²

6 rum

1 015 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 900 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Vasagatan 12C, Dagny, Borlänge kommun
  • Såld 21 jan. 2026
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Vasagatan 12C

Lägenhet
Dagny, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

59 m²

2 rum

2 781 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 085 000 kr-1 %

18 390 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Västra Flintgatan 7, Hagalund, Borlänge kommun
  • Såld 20 nov. 2025
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Västra Flintgatan 7

Lägenhet
Hagalund, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

42 m²

2 rum

3 463 kr/mån

Slutpris 400 000 kr-11 %

9 524 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Risbindargatan 37, Kvarnsveden, Borlänge kommun
  • Såld 15 nov. 2025
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Risbindargatan 37

Lägenhet
Kvarnsveden, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

80 m²

3 rum

6 300 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 875 000 kr+14 %

23 438 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Ringen 4A, Ringen/Forssa, Borlänge kommun
  • Såld 14 nov. 2025
profilfoto på mäklare
PiaRydén

Ringen 4A

Lägenhet
Ringen/Forssa, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

80,5 m²

3 rum

4 483 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 060 000 kr-4 %

13 168 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

Visar 1 - 25 av 43