Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 okt. 2025

Sågargatan 10A

Lägenhet
Kungsängen/Industristaden, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

83 m²

3 rum

4 806 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 510 000 kr±0 %

42 289 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Lästmakargatan 3A, Salabacke, Uppsala kommun
  • Såld 21 okt. 2025

Lästmakargatan 3A

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

61 m²

2 rum

4 334 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr-2 %

30 328 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Hejaregatan 4, Fanna, Enköpings kommun
  • Såld 21 okt. 2025

Hejaregatan 4

Lägenhet
Fanna, Enköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

68,5 m²

3 rum

4 378 kr/mån

Slutpris 1 745 000 kr-3 %

25 474 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Valthornsvägen 46C, Gottsunda, Uppsala kommun
  • Såld 17 okt. 2025

Valthornsvägen 46C

Lägenhet
Gottsunda, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

78 m²

3,5 rum

5 399 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 730 000 kr+8 %

22 179 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Salagatan 10A, Enköping, Enköpings kommun
  • Såld 17 okt. 2025

Salagatan 10A

Lägenhet
Enköping, Enköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

65 m²

2 rum

3 208 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 685 000 kr-6 %

25 923 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Apelgatan 6, Salabacke, Uppsala kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Apelgatan 6

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

55 m²

2 rum

3 092 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr+3 %

33 636 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Hamre 219, Knivsta, Knivsta kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Hamre 219

Fritidshus
Knivsta, Knivsta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

47 m²

2 rum

3 514 m²

Slutpris 650 000 kr-18 %
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 okt. 2025

Vackra Birgers Väg 59

Lägenhet
Gottsunda, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

66 m²

2,5 rum

4 502 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

16 591 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 okt. 2025

Artillerigatan 14B

Lägenhet
Kåbo, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

107,6 m²

5 rum

6 912 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 5 800 000 kr+10 %

53 903 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 okt. 2025

Rosenvägen 36A

Villa
Uppsala, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

146+146 m²

10 rum

Slutpris 5 550 000 kr+23 %
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 okt. 2025

Torgny Segerstedts Allé 89

Lägenhet
Rosendal, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

38 m²

2 rum

2 520 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr+6 %

50 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Portalgatan 35, Kapellgärdet, Uppsala kommun
  • Såld 13 okt. 2025

Portalgatan 35

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

36 m²

1 rum

2 952 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr+4 %

43 056 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Kungsgatan 54A, Uppsala, Uppsala kommun
  • Såld 12 okt. 2025

Kungsgatan 54A

Lägenhet
Uppsala, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

51 m²

2 rum

3 022 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 095 000 kr-5 %

41 078 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Eskilsgatan 3B, Fålhagen, Uppsala kommun
  • Såld 12 okt. 2025

Eskilsgatan 3B

Lägenhet
Fålhagen, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

20 m²

1 rum

1 545 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr-3 %

67 500 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Årstagatan 19B, Salabacke, Uppsala kommun
  • Såld 10 okt. 2025

Årstagatan 19B

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

68 m²

3 rum

4 778 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr+3 %

27 206 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Hjalmar Brantingsgatan 11B, Fålhagen, Uppsala kommun
  • Såld 10 okt. 2025

Hjalmar Brantingsgatan 11B

Lägenhet
Fålhagen, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

55 m²

2 rum

3 828 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 100 000 kr-4 %

38 182 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Lindsbergsgatan 12B, Sommarro, Uppsala kommun
  • Såld 10 okt. 2025

Lindsbergsgatan 12B

Lägenhet
Sommarro, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

49 m²

2 rum

3 564 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 570 000 kr-7 %

32 041 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svartbäcksgatan 99B, Svartbäcken, Uppsala kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Svartbäcksgatan 99B

Lägenhet
Svartbäcken, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

47 m²

2 rum

3 453 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 750 000 kr±0 %

37 234 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Apelgatan 7A, Salabacke, Uppsala kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Apelgatan 7A

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

61 m²

2 rum

4 174 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 150 000 kr-2 %

35 246 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Hejaregatan 10, Fanna, Enköpings kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Hejaregatan 10

Lägenhet
Fanna, Enköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

91 m²

4 rum

5 673 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

21 923 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Kvarntorget 11, Kvarngärdet, Uppsala kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Kvarntorget 11

Lägenhet
Kvarngärdet, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

93 m²

4 rum

4 919 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 990 000 kr±0 %

42 903 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Tiby Skogshyddan 225, Börje, Uppsala kommun
  • Såld 8 okt. 2025

Tiby Skogshyddan 225

Villa
Börje, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

306+21 m²

8 rum

5 948 m²

Slutpris 7 875 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Ekenkällsgatan 12, Fanna, Enköpings kommun
  • Såld 8 okt. 2025

Ekenkällsgatan 12

Lägenhet
Fanna, Enköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

60 m²

2 rum

4 097 kr/mån

Slutpris 995 000 kr-9 %

16 583 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Otto Myrbergs väg 83, Rickomberga, Uppsala kommun
  • Såld 7 okt. 2025

Otto Myrbergs väg 83

Lägenhet
Rickomberga, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

87+28 m²

5 rum

3 199 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 800 000 kr+8 %

66 667 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Faringe-Bärby Johannelund 7, Almunge, Uppsala kommun
  • Såld 6 okt. 2025

Faringe-Bärby Johannelund 7

Villa
Almunge, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

252+3 m²

8 rum

3 872 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 750 000 kr-19 %
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

Visar 351 - 375 av 594