Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Klintvägen 5B, Centralt, Trollhättans kommun
  • Såld 13 maj. 2026

Klintvägen 5B

Lägenhet
Centralt, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

53,5 m²

2 rum

3 121 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 080 000 kr-6 %

20 187 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2026

Lindveden 3

Villa
Trollhättan, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

113 m²

4 rum

1 448 m²

Slutpris 3 600 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Myrgången 116

Radhus
Trollhättan, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

137+17 m²

3 rum

334 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Apollofjärilen 48, Apollofjärilen, Trollhättans kommun
  • Såld 1 maj. 2026

Apollofjärilen 48

Radhus
Apollofjärilen, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

108 m²

4 rum

148 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Hovslagaregatan 13, Kronogården, Trollhättans kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Hovslagaregatan 13

Lägenhet
Kronogården, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

75 m²

2,5 rum

5 590 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 325 000 kr±0 %

4 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Pomonavägen 18A, Hälltorp, Trollhättans kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Pomonavägen 18A

Lägenhet
Hälltorp, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

81 m²

4 rum

7 046 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr-4 %

29 630 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Fågelsångsvägen 3, Sandhem, Trollhättans kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Fågelsångsvägen 3

Radhus
Sandhem, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

137 m²

5 rum

366 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Bengtsforsvägen 1, Skogshöjden, Trollhättans kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Bengtsforsvägen 1

Villa
Skogshöjden, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

145+15 m²

6 rum

1 107 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 250 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Spannmålsgatan 6B

Lägenhet
Centralt, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

91 m²

3 rum

7 015 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 600 000 kr

61 538 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Magnus Åbergsgatan 1, Trollhättan, Trollhättans kommun
  • Såld 25 apr. 2026

Magnus Åbergsgatan 1

Lägenhet
Trollhättan, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

55 m²

2 rum

4 261 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 635 000 kr-6 %

29 727 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Albertsvägen 2A

Lägenhet
Trollhättan, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

85 m²

3 rum

6 678 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 600 000 kr

42 353 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Torpavägen 2, Sjuntorp, Trollhättans kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Torpavägen 2

Lägenhet
Sjuntorp, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

54 m²

2 rum

5 293 kr/mån

Slutpris 350 000 kr-11 %

6 481 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Skillnadsgatan 36

Radhus
Karlstorp, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

114+142 m²

5 rum

538 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Hjortmossegatan 78

Lägenhet
Trollhättan, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

73,5 m²

3 rum

Slutpris 1 300 000 kr

17 687 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Sågaregatan 3B

Lägenhet
Tingvalla, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

76 m²

3 rum

6 491 kr/mån

Slutpris 1 725 000 kr±0 %

22 697 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Taxgatan 18

Tomt
Trollhättan, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

1 153 m²

Slutpris 6 100 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Västra Fjärilsvägen 63, Trollhättan, Trollhättans kommun
  • Såld 13 apr. 2026

Västra Fjärilsvägen 63

Radhus
Trollhättan, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

117,5 m²

5 rum

7 974 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 900 000 kr-10 %

7 660 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Upphäradsvägen 12, Sjuntorp, Trollhättans kommun
  • Såld 13 apr. 2026

Upphäradsvägen 12

Villa
Sjuntorp, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

82,2+66,7 m²

4 rum

1 188 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 475 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Stallgatan 7, Kronogården, Trollhättans kommun
  • Såld 12 apr. 2026

Stallgatan 7

Lägenhet
Kronogården, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

67 m²

2 rum

5 122 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 200 000 kr-43 %

2 985 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Tors väg 11, Sjuntorp, Trollhättans kommun
  • Såld 6 apr. 2026

Tors väg 11

Villa
Sjuntorp, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

116 m²

5 rum

870 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr-10 %
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Tingvallavägen 2B, Trollhättan, Trollhättans kommun
  • Såld 6 apr. 2026

Tingvallavägen 2B

Lägenhet
Trollhättan, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

52,5 m²

2 rum

4 450 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr±0 %

24 762 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 apr. 2026

Nysätersvägen 33

Villa
Trollhättan, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

91+7 m²

3 rum

973 m²

Slutpris 3 100 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2026

Åsaka Furås

Villa
Åsaka, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

135+1 m²

4 rum

2 317 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 975 000 kr+19 %
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Karlstorpsvägen 93, Karlstorp, Trollhättans kommun
  • Såld 3 apr. 2026

Karlstorpsvägen 93

Lägenhet
Karlstorp, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

69,5 m²

3 rum

4 283 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 775 000 kr-6 %

11 151 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Utsiktsgatan 101

Radhus
Trollhättan, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

104 m²

4 rum

Slutpris 1 725 000 kr

16 587 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

Visar 1 - 25 av 111