Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Kiruna

Svensk Fastighetsförmedling Kiruna

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Solbacksvägen 7, Poikkijärvi, Kiruna kommun
  • Såld 12 sep. 2025

Solbacksvägen 7

Fritidshus
Poikkijärvi, Kiruna kommun

54 m²

2 rum

2 600 m²
  • Uteplats

Slutpris 720 000 kr-9 %
Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Ripvägen 55, Tuolluvaara, Kiruna kommun
  • Såld 11 sep. 2025

Ripvägen 55

Villa
Tuolluvaara, Kiruna kommun

97+35 m²

4 rum

856 m²

Slutpris 3 125 000 kr+25 %
Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Lappgatan 17B, Högalid, Kiruna kommun
  • Såld 7 sep. 2025

Lappgatan 17B

Lägenhet
Högalid, Kiruna kommun

57 m²

3 rum

4 500 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 200 000 kr+34 %

21 053 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Hjalmar Lundbohmsvägen 70A, Norrmalm, Kiruna kommun
  • Såld 5 sep. 2025

Hjalmar Lundbohmsvägen 70A

Lägenhet
Norrmalm, Kiruna kommun

58 m²

2 rum

4 114 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr+58 %

22 414 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Gärdesvägen 5, Lombolo, Kiruna kommun
  • Såld 4 sep. 2025

Gärdesvägen 5

Villa
Lombolo, Kiruna kommun

104+70 m²

4 rum

696 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 680 000 kr+7 %
Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Porfyrvägen 10, Luossavaara, Kiruna kommun
  • Såld 28 aug. 2025

Porfyrvägen 10

Lägenhet
Luossavaara, Kiruna kommun

81 m²

4 rum

6 484 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

17 222 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Kyrkogatan 36B, Triangel, Kiruna kommun
  • Såld 26 aug. 2025

Kyrkogatan 36B

Lägenhet
Triangel, Kiruna kommun

67,9 m²

3 rum

6 824 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 050 000 kr±0 %

15 464 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Dübengatan 33C, Luossavaara, Kiruna kommun
  • Såld 12 aug. 2025

Dübengatan 33C

Lägenhet
Luossavaara, Kiruna kommun

26 m²

1 rum

2 258 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 595 000 kr+3 %

22 885 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Maria Taavenikus gata 9, Luossavaara, Kiruna kommun
  • Såld 19 jul. 2025

Maria Taavenikus gata 9

Lägenhet
Luossavaara, Kiruna kommun

44,5 m²

2 rum

5 270 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 100 000 kr-14 %

24 719 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Stenvägen 1, Lombolo, Kiruna kommun
  • Såld 17 jul. 2025

Stenvägen 1

Villa
Lombolo, Kiruna kommun

105+105 m²

6 rum

480 m²
  • Balkong

Slutpris 1 340 000 kr-10 %
Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Lappgatan 21C vån.3, Högalid, Kiruna kommun
  • Såld 16 jul. 2025

Lappgatan 21C vån.3

Lägenhet
Högalid, Kiruna kommun

57 m²

2 rum

4 500 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 000 000 kr+1 %

17 544 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Lappgatan 9A, Högalid, Kiruna kommun
  • Såld 12 jul. 2025

Lappgatan 9A

Lägenhet
Högalid, Kiruna kommun

54 m²

2 rum

4 057 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 000 000 kr-5 %

18 519 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Porfyrvägen 10 vån.2, Luossavaara, Kiruna kommun
  • Såld 10 jul. 2025

Porfyrvägen 10 vån.2

Lägenhet
Luossavaara, Kiruna kommun

30,5 m²

1 rum

3 086 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 580 000 kr-11 %

19 016 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Dübengatan 29C, Luossavaara, Kiruna kommun
  • Såld 4 jul. 2025

Dübengatan 29C

Lägenhet
Luossavaara, Kiruna kommun

62,5 m²

2 rum

3 735 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 950 000 kr+12 %

15 200 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Auroravägen 11, Lombolo, Kiruna kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Auroravägen 11

Radhus
Lombolo, Kiruna kommun

135+24 m²

5 rum

445 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr+21 %
Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Kyrkogatan 32B, Triangel, Kiruna kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Kyrkogatan 32B

Lägenhet
Triangel, Kiruna kommun

52 m²

2 rum

5 547 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 900 000 kr+6 %

17 308 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Magnetitvägen 40 vån.2, Luossavaara, Kiruna kommun
  • Såld 25 jun. 2025

Magnetitvägen 40 vån.2

Lägenhet
Luossavaara, Kiruna kommun

61 m²

2 rum

5 949 kr/mån

Slutpris 560 000 kr+2 %

9 180 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Myllyjärvivägen 25, Kiruna, Kiruna kommun
  • Såld 24 jun. 2025

Myllyjärvivägen 25

Fritidshus
Kiruna, Kiruna kommun

45 m²

2 rum

1 400 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 800 000 kr+14 %
Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Lappgatan 1A, Högalid, Kiruna kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Lappgatan 1A

Lägenhet
Högalid, Kiruna kommun

54 m²

2 rum

4 057 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 880 000 kr+7 %

16 296 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Alpvägen 7, Lombolo, Kiruna kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Alpvägen 7

Villa
Lombolo, Kiruna kommun

219+50 m²

7 rum

775 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 590 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Hjalmar Lundbohmsvägen 83 C vån.3, Luossavaara, Kiruna kommun
  • Såld 16 jun. 2025

Hjalmar Lundbohmsvägen 83 C vån.3

Lägenhet
Luossavaara, Kiruna kommun

60 m²

2 rum

4 982 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 605 000 kr+2 %

10 083 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Hultvägen 15, Lombolo, Kiruna kommun
  • Såld 13 jun. 2025

Hultvägen 15

Villa
Lombolo, Kiruna kommun

150+36 m²

6 rum

786 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 075 000 kr+7 %
Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Lärkvägen 7, Sandstensberget, Kiruna kommun
  • Såld 11 jun. 2025

Lärkvägen 7

Villa
Sandstensberget, Kiruna kommun

105+129 m²

6 rum

664 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 595 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Raketvägen 8, Lombolo, Kiruna kommun
  • Såld 5 jun. 2025

Raketvägen 8

Radhus
Lombolo, Kiruna kommun

133+10 m²

6 rum

340 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 800 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Kiruna
Uttervägen 25, Jägarområdet, Kiruna kommun
  • Såld 5 jun. 2025

Uttervägen 25

Villa
Jägarområdet, Kiruna kommun

135+46 m²

6 rum

519 m²
  • Balkong

Slutpris 2 725 000 kr+9 %
Svensk Fastighetsförmedling Kiruna

Visar 51 - 75 av 89