Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Vendevägen 77B, Djursholm, Danderyds kommun
  • Såld 21 aug. 2025
profilfoto på mäklare
MadeleineThorén

Vendevägen 77B

Lägenhet
Djursholm, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

22 m²

1 rum

2 373 kr/mån

Slutpris 1 625 000 kr-2 %

73 864 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 aug. 2025
profilfoto på mäklare
JaqulineSöderberg

Vendevägen 77B

Lägenhet
Djursholm, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

22 m²

1 rum

2 373 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr-3 %

72 727 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 aug. 2025
profilfoto på mäklare
EmmaKågström

Gärdes Backe 3E

Lägenhet
Danderyd, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

78 m²

3 rum

5 542 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 400 000 kr-5 %

69 231 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Mörbylund 23, Danderyd, Danderyds kommun
  • Såld 1 aug. 2025
profilfoto på mäklare
JaqulineSöderberg

Mörbylund 23

Lägenhet
Danderyd, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

36,5 m²

1 rum

2 745 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 875 000 kr-4 %

51 370 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jul. 2025
profilfoto på mäklare
HannahAlesand

Kevingeringen 12

Lägenhet
Danderyd, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

29,4 m²

1 rum

1 837 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 250 000 kr±0 %

76 531 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Grimvägen 4, 2tr, Grimvägen, Danderyds kommun
  • Såld 21 jul. 2025
profilfoto på mäklare
JohanPalmblad

Grimvägen 4, 2tr

Lägenhet
Grimvägen, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

90 m²

4 rum

7 381 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 850 000 kr-3 %

53 889 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Kevingeringen 23, 3tr, Kevinge, Danderyds kommun
  • Såld 21 jul. 2025
profilfoto på mäklare
JohanPalmblad

Kevingeringen 23, 3tr

Lägenhet
Kevinge, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

69 m²

3 rum

3 586 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 400 000 kr-5 %

49 275 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Soltorpsvägen 16B, Danderyd, Danderyds kommun
  • Såld 18 jul. 2025
profilfoto på mäklare
JaqulineSöderberg

Soltorpsvägen 16B

Lägenhet
Danderyd, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

41 m²

2 rum

3 405 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 295 000 kr-12 %

55 976 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jul. 2025
profilfoto på mäklare
EmmaKågström

Mörbylund 23

Lägenhet
Mörbylund, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

36,5 m²

1 rum

2 749 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 330 000 kr+2 %

63 836 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jul. 2025
profilfoto på mäklare
EmmaKågström

Kevingeringen 17

Lägenhet
Danderyd, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

69 m²

3 rum

3 586 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 795 000 kr±0 %

55 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Mörbydalen 20, Danderyd, Danderyds kommun
  • Såld 2 jul. 2025
profilfoto på mäklare
HannahAlesand

Mörbydalen 20

Lägenhet
Danderyd, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

76,3 m²

3 rum

5 529 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 200 000 kr±0 %

55 046 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jun. 2025
profilfoto på mäklare
EmmaKågström

Mörbylund 15B

Lägenhet
Danderyd, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

23,5 m²

1 rum

2 608 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 675 000 kr-1 %

71 277 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jun. 2025
profilfoto på mäklare
EmmaKågström

Mörbyhöjden 20

Lägenhet
Danderyd, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

76 m²

3 rum

4 780 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 100 000 kr-3 %

40 789 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Fenixvägen 20, Enebyberg, Danderyds kommun
  • Såld 9 jun. 2025
profilfoto på mäklare
JohanPalmblad

Fenixvägen 20

Villa
Enebyberg, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

145+49 m²

6 rum

1 755 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 10 250 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Lillkalmarvägen 11, Djursholm, Danderyds kommun
  • Såld 8 jun. 2025
profilfoto på mäklare
JaqulineSöderberg

Lillkalmarvägen 11

Lägenhet
Djursholm, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

67 m²

3 rum

4 843 kr/mån

Slutpris 3 225 000 kr-4 %

48 134 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Mörbyleden 22, 8tr, Mörbyskogen, Danderyds kommun
  • Såld 3 jun. 2025
profilfoto på mäklare
JohanPalmblad

Mörbyleden 22, 8tr

Lägenhet
Mörbyskogen, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

91,5 m²

3 rum

5 098 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 500 000 kr+7 %

49 180 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 maj. 2025
profilfoto på mäklare
EmmaKågström

Lillkalmarvägen 11

Lägenhet
Lillkalmar, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

67 m²

2 rum

4 843 kr/mån

Slutpris 3 335 000 kr-5 %

49 776 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 maj. 2025
profilfoto på mäklare
PeterHedbeck

Angantyrvägen 38

Villa
Djursholm, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

171+173 m²

8 rum

2 002 m²

Slutpris 15 500 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2025
profilfoto på mäklare
HannahAlesand

Fågelvägen 7

Villa
Ekbacken, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

240+58 m²

7 rum

1 627 m²

Slutpris 22 500 000 kr-12 %
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Lillkalmarvägen 5, Lillkalmar, Danderyds kommun
  • Såld 7 maj. 2025
profilfoto på mäklare
HannahAlesand

Lillkalmarvägen 5

Lägenhet
Lillkalmar, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

34 m²

1 rum

2 784 kr/mån

Slutpris 1 850 000 kr-14 %

54 412 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2025
profilfoto på mäklare
EmmaKågström

Vintervägen 2

Villa
Stocksund, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

229+117 m²

11 rum

1 095 m²

Slutpris 17 500 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Klockar Malms väg 25, Danderyd, Danderyds kommun
  • Såld 1 maj. 2025
profilfoto på mäklare
HannahAlesand

Klockar Malms väg 25

Lägenhet
Danderyd, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

80,5 m²

3 rum

5 627 kr/mån

Slutpris 3 800 000 kr-3 %

47 205 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

Visar 76 - 97 av 97