Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svärdegård Kullbo & Co Fastighetsbyrå
Mäklare Urban Kullbo

Urban Kullbo

Om mig

Med över 35 år i branschen är jag, Urban Kullbo, en mäklare som lever och andas fastighetsaffärer. Sedan jag som 24-åring började som fastighetsmäklare 1989 har jag haft förmånen att hjälpa otaliga kunder att köpa och sälja sina bostäder – alltid med stort engagemang, gedigen kunskap och en stark vilja att göra skillnad.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Dammkärrsbacken 43A, Södra Skärgården, Styrsö, Göteborgs kommun
  • Såld 24 mar. 2026

Dammkärrsbacken 43A

Radhus
Södra Skärgården, Styrsö, Göteborgs kommun
Svärdegård Kullbo & Co Fastighetsbyrå

73+3 m²

3 rum

844 m²

Slutpris 4 975 000 kr±0 %
Svärdegård Kullbo & Co Fastighetsbyrå
Svärdegård Kullbo & Co Fastighetsbyrå
Föreningsgatan 16D, Vasastaden, Göteborgs kommun
  • Såld 27 feb. 2026

Föreningsgatan 16D

Lägenhet
Vasastaden, Göteborgs kommun
Svärdegård Kullbo & Co Fastighetsbyrå

143 m²

4,5 rum

8 991 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 10 800 000 kr±0 %

75 524 kr/m²

Svärdegård Kullbo & Co Fastighetsbyrå
Svärdegård Kullbo & Co Fastighetsbyrå
Källehöjdsgatan 1, Hisingen, Sankt Jörgen, Göteborgs kommun
  • Såld 10 feb. 2026

Källehöjdsgatan 1

Villa
Hisingen, Sankt Jörgen, Göteborgs kommun
Svärdegård Kullbo & Co Fastighetsbyrå

150+71 m²

5 rum

1 838 m²

Slutpris 5 050 000 kr-14 %
Svärdegård Kullbo & Co Fastighetsbyrå
Svärdegård Kullbo & Co Fastighetsbyrå
Hagåkersgatan 7B, Mölndal, Mölndals kommun
  • Såld 18 aug. 2025

Hagåkersgatan 7B

Lägenhet
Mölndal, Mölndals kommun
Svärdegård Kullbo & Co Fastighetsbyrå

70 m²

3 rum

5 815 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 560 000 kr-1 %

36 571 kr/m²

Svärdegård Kullbo & Co Fastighetsbyrå
Svärdegård Kullbo & Co Fastighetsbyrå

Visar alla 4