Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Mäklare Louise Pedersen

Louise Pedersen

Om mig

Med mängder av kundrekommendationer i ryggen beskrivs Louise av sina kunder som lyhörd, engagerad och målinriktad – alltid tillgänglig och med ett lugnt och vänligt bemötande som skapar trygghet genom hela processen. Ursprungligen från Borlänge fann hon vägen till Stockholm för snart 4,5 år sedan, där hon snabbt byggde upp en stark position på bostadsmarknaden och ett gott rykte bland både säljare och köpare.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2026

Ringvägen 162

Lägenhet
Södermalm - Sofia, Stockholms kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm

32 m²

1 rum

2 571 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 600 000 kr+20 %

112 500 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 mar. 2026

Inteckningsvägen 66

Lägenhet
Hägerstensåsen, Stockholms kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm

56 m²

3 rum

4 472 kr/mån

Slutpris 3 300 000 kr+14 %

58 929 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2026

Olof Skötkonungs Väg 2

Lägenhet
Aspudden, Stockholms kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm

37 m²

2 rum

3 037 kr/mån

Slutpris 3 230 001 kr+16 %

87 297 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2026

Bergsundsgatan 23

Lägenhet
Södermalm - Hornstull/Högalid, Stockholms kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm

60 m²

3 rum

3 376 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 7 400 000 kr+14 %

123 333 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2026

Aprilgatan 12B

Lägenhet
Midsommarkransen, Stockholms kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm

27+10 m²

2 rum

1 729 kr/mån

Slutpris 3 235 000 kr+16 %

119 815 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 feb. 2026

Oktobergatan 4A

Lägenhet
Midsommarkransen, Stockholms kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm

38 m²

1,5 rum

2 581 kr/mån

Slutpris 3 700 000 kr+24 %

97 368 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 okt. 2025

Vapengatan 12

Lägenhet
Aspudden, Stockholms kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm

46,5 m²

2 rum

3 384 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 600 000 kr+6 %

77 419 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2025

Vattenledningsvägen 85

Lägenhet
Midsommarkransen, Stockholms kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm

41 m²

2 rum

3 342 kr/mån

Slutpris 3 100 000 kr+11 %

75 610 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2025

Brännkyrkagatan 46

Lägenhet
Södermalm - Maria, Stockholms kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm

26 m²

1 rum

1 950 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 100 000 kr+11 %

119 231 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2025

Lindvallsplan 6

Lägenhet
Södermalm - Hornstull/Högalid, Stockholms kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm

61 m²

2 rum

4 716 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 600 000 kr-3 %

91 803 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 sep. 2025

Pålsundsgatan 7

Lägenhet
Södermalm - Hornstull/Högalid, Stockholms kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm

43 m²

2 rum

2 895 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 900 000 kr+14 %

113 953 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2025

Riksrådsvägen 63

Radhus
Bagarmossen, Stockholms kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm

109 m²

5 rum

6 916 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 9 575 000 kr+6 %

87 844 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 aug. 2025

Heleneborgsgatan 6A

Lägenhet
Södermalm - Hornstull/Högalid, Stockholms kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm

53 m²

2 rum

3 661 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 800 000 kr+10 %

109 434 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Brännkyrkagatan 46, Södermalm - Maria, Stockholms kommun
  • Såld 12 aug. 2025

Brännkyrkagatan 46

Lägenhet
Södermalm - Maria, Stockholms kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm

29 m²

1 rum

2 184 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 650 000 kr+14 %

125 862 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Heleneborgsgatan 52, Södermalm - Hornstull/Högalid, Stockholms kommun
  • Såld 11 jun. 2025

Heleneborgsgatan 52

Lägenhet
Södermalm - Hornstull/Högalid, Stockholms kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm

44,2 m²

1,5 rum

2 348 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 270 000 kr+20 %

119 231 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2025

Bergsundsgatan 23

Lägenhet
Södermalm - Hornstull/Högalid, Stockholms kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm

60 m²

2,5 rum

3 376 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 7 465 000 kr+25 %

124 417 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2025

Tavastgatan 28

Lägenhet
Södermalm - Maria, Stockholms kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm

28 m²

1 rum

1 658 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr±0 %

121 429 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2025

Nytorgsgatan 15A

Lägenhet
Södermalm - Sofia/Katarina, Stockholms kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm

22 m²

1 rum

1 467 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr+17 %

127 273 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm
Stadshem Fastighetsmäkleri - Södermalm

Visar alla 18