Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Christian Ekengren

Christian Ekengren

Om mig

Jag är verksam i Värmdö kommun och har en gedigen erfarenhet av att sälja bostadsrätter, villor, fritidshus och tomter. Att vara påläst, drivande, tillgänglig och ha en rak kommunikation ger mig många återkommande kunder. Bli en av dessa du också!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Ursula Printz gata 5, 4tr, Porslinskvarteren, Värmdö kommun
  • Såld 13 apr. 2026
profilfoto på mäklare
ChristianEkengren

Ursula Printz gata 5, 4tr

Lägenhet
Porslinskvarteren, Värmdö kommun
SkandiaMäklarna Värmdö

86 m²

3,5 rum

5 799 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 995 000 kr±0 %

46 453 kr/m²

SkandiaMäklarna Värmdö
SkandiaMäklarna Värmdö
Källstigen 1, Kolvik, Värmdö kommun
  • Såld 31 mar. 2026
profilfoto på mäklare
ChristianEkengren

Källstigen 1

Villa
Kolvik, Värmdö kommun
SkandiaMäklarna Värmdö

91+11 m²

3 rum

2 200 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 500 000 kr-7 %
SkandiaMäklarna Värmdö
SkandiaMäklarna Värmdö
Vitmossevägen 24, Gustavsberg Holmviksskogen, Värmdö kommun
  • Såld 7 mar. 2026
profilfoto på mäklare
ChristianEkengren

Vitmossevägen 24

Radhus
Gustavsberg Holmviksskogen, Värmdö kommun
SkandiaMäklarna Värmdö

88 m²

4 rum

5 458 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 050 000 kr-2 %

46 023 kr/m²

SkandiaMäklarna Värmdö
SkandiaMäklarna Värmdö
Skyttevägen 2, Gustavsberg Munkmora, Värmdö kommun
  • Såld 4 mar. 2026
profilfoto på mäklare
ChristianEkengren

Skyttevägen 2

Lägenhet
Gustavsberg Munkmora, Värmdö kommun
SkandiaMäklarna Värmdö

60 m²

2 rum

4 793 kr/mån

Slutpris 1 825 000 kr-4 %

30 417 kr/m²

SkandiaMäklarna Värmdö
SkandiaMäklarna Värmdö
Josef Ekbergs gränd 2, 4tr, Porslinskvarteren, Värmdö kommun
  • Såld 9 feb. 2026
profilfoto på mäklare
ChristianEkengren

Josef Ekbergs gränd 2, 4tr

Lägenhet
Porslinskvarteren, Värmdö kommun
SkandiaMäklarna Värmdö

34 m²

1 rum

3 644 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 750 000 kr-3 %

51 471 kr/m²

SkandiaMäklarna Värmdö
SkandiaMäklarna Värmdö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 feb. 2026
profilfoto på mäklare
ChristianEkengren

Calle Flygares väg 22

Villa
Brunn, Värmdö kommun
SkandiaMäklarna Värmdö

145 m²

6 rum

1 138 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 6 500 000 kr+2 %
SkandiaMäklarna Värmdö
SkandiaMäklarna Värmdö
Chamottevägen 21, Gustavsberg Porslinskvarteren, Värmdö kommun
  • Såld 9 dec. 2025
profilfoto på mäklare
ChristianEkengren

Chamottevägen 21

Lägenhet
Gustavsberg Porslinskvarteren, Värmdö kommun
SkandiaMäklarna Värmdö

77 m²

3 rum

5 472 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 300 000 kr-6 %

42 857 kr/m²

SkandiaMäklarna Värmdö
SkandiaMäklarna Värmdö
Åkerbärsvägen 8, Hemmesta, Värmdö kommun
  • Såld 9 dec. 2025
profilfoto på mäklare
ChristianEkengren

Åkerbärsvägen 8

Villa
Hemmesta, Värmdö kommun
SkandiaMäklarna Värmdö

116 m²

4 rum

589 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 200 000 kr-2 %
SkandiaMäklarna Värmdö
SkandiaMäklarna Värmdö
Lövsalsvägen 20, Vindö, Värmdö kommun
  • Såld 29 sep. 2025
profilfoto på mäklare
ChristianEkengren

Lövsalsvägen 20

Fritidshus
Vindö, Värmdö kommun
SkandiaMäklarna Värmdö

64 m²

3 rum

2 266 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 495 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Värmdö
SkandiaMäklarna Värmdö
Skärgårdsvägen 128, Mörtnäs, Värmdö kommun
  • Såld 24 sep. 2025
profilfoto på mäklare
ChristianEkengren

Skärgårdsvägen 128

Villa
Mörtnäs, Värmdö kommun
SkandiaMäklarna Värmdö

124 m²

7 rum

2 499 m²

Slutpris 4 995 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Värmdö
SkandiaMäklarna Värmdö
Josef Ekbergs gränd 6, Porslinskvarteren, Värmdö kommun
  • Såld 10 sep. 2025
profilfoto på mäklare
ChristianEkengren

Josef Ekbergs gränd 6

Lägenhet
Porslinskvarteren, Värmdö kommun
SkandiaMäklarna Värmdö

42 m²

2 rum

4 169 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr-4 %

52 381 kr/m²

SkandiaMäklarna Värmdö
SkandiaMäklarna Värmdö
Hummelmoravägen 7, Vindö, Värmdö kommun
  • Såld 7 sep. 2025
profilfoto på mäklare
ChristianEkengren

Hummelmoravägen 7

Villa
Vindö, Värmdö kommun
SkandiaMäklarna Värmdö

78 m²

3 rum

2 579 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 970 000 kr+6 %
SkandiaMäklarna Värmdö
SkandiaMäklarna Värmdö
Ida Westerbergs väg 14, Stavsnäs, Värmdö kommun
  • Såld 28 aug. 2025
profilfoto på mäklare
ChristianEkengren

Ida Westerbergs väg 14

Radhus
Stavsnäs, Värmdö kommun
SkandiaMäklarna Värmdö

158 m²

6 rum

6 295 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 495 000 kr±0 %

28 449 kr/m²

SkandiaMäklarna Värmdö
SkandiaMäklarna Värmdö
Skänkelvägen 2, Hästhagen, Värmdö kommun
  • Såld 15 aug. 2025
profilfoto på mäklare
ChristianEkengren

Skänkelvägen 2

Lägenhet
Hästhagen, Värmdö kommun
SkandiaMäklarna Värmdö

47 m²

2 rum

4 101 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 225 000 kr-3 %

47 340 kr/m²

SkandiaMäklarna Värmdö
SkandiaMäklarna Värmdö
Skänkelvägen 4, Hästhagen, Värmdö kommun
  • Såld 9 maj. 2025
profilfoto på mäklare
ChristianEkengren

Skänkelvägen 4

Lägenhet
Hästhagen, Värmdö kommun
SkandiaMäklarna Värmdö

75 m²

3 rum

5 576 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 150 000 kr-1 %

42 000 kr/m²

SkandiaMäklarna Värmdö
SkandiaMäklarna Värmdö

Visar alla 15