Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Lars Steneryd

Lars Steneryd

Om mig

Under hela mitt liv och mina 11 år som högpresterande fastighetsmäklare i kommunen har jag fått god lokalkännedom och ett brett kontaktnät i Upplands Väsby. Jag har alltid jobbat med försäljning/service eftersom det är det bästa jag vet. Som mäklare tycker jag om att vara delaktig i kundens hela process, från första tanke på att byta bostad och hela vägen till försäljning. När du anlitar mig får du en ödmjuk säljare med ett högt engagemang, personlig relation och hög servicenivå.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Solvägen, Centralt/Folkparksområdet, Upplands Väsby kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Solvägen

Tomt
Centralt/Folkparksområdet, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

807 m²

Slutpris 3 000 000 kr-14 %
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Svärmarevägen 76, Fresta, Upplands Väsby kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Svärmarevägen 76

Radhus
Fresta, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

140+30 m²

6 rum

356 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 300 000 kr-4 %
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Frejavägen 20, Odenslunda, Upplands Väsby kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Frejavägen 20

Villa
Odenslunda, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

95+147 m²

6 rum

1 107 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 350 000 kr+7 %
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Edsby allé 30, Eds Allé/Runby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Edsby allé 30

Lägenhet
Eds Allé/Runby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

55 m²

2 rum

4 172 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 683 000 kr-1 %

30 600 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Holmvägen 19, Centralt/Apoteksskogen, Upplands Väsby kommun
  • Såld 7 apr. 2026

Holmvägen 19

Lägenhet
Centralt/Apoteksskogen, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

89 m²

3 rum

7 828 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr-3 %

17 978 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Kavallerigatan 16, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Kavallerigatan 16

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

79 m²

3 rum

5 887 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

20 190 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 feb. 2026

Vintervägen 3A

Lägenhet
Bollstanäs, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

67 m²

3 rum

4 418 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

28 358 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Kullavägen 10, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 26 feb. 2026

Kullavägen 10

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

52 m²

1,5 rum

4 019 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 775 000 kr-4 %

34 135 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Kullavägen 4, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 23 feb. 2026

Kullavägen 4

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

60 m²

2 rum

4 638 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

32 500 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Svärmarevägen 19, Fresta, Upplands Väsby kommun
  • Såld 20 feb. 2026

Svärmarevägen 19

Villa
Fresta, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

135+36 m²

7 rum

617 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 000 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Drabantgatan 11, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 30 jan. 2026

Drabantgatan 11

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

33 m²

1,5 rum

3 172 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 340 000 kr-3 %

40 606 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Herrgårdsvägen 24, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 22 jan. 2026

Herrgårdsvägen 24

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

55 m²

2 rum

4 855 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr-6 %

25 455 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Optimusvägen 4D, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 15 jan. 2026

Optimusvägen 4D

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

55 m²

2 rum

4 247 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr-4 %

38 182 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Optimusvägen 15, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 5 jan. 2026

Optimusvägen 15

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

31 m²

1 rum

3 918 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 125 000 kr±0 %

36 290 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Stallgatan 4A, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 22 dec. 2025

Stallgatan 4A

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

40 m²

1 rum

2 514 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

27 375 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Lövstavägen 41, Runby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 19 dec. 2025

Lövstavägen 41

Lägenhet
Runby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

122,5 m²

5 rum

11 265 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 350 000 kr-4 %

19 184 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Igelvadsstråket 37D, Fresta, Upplands Väsby kommun
  • Såld 17 dec. 2025

Igelvadsstråket 37D

Lägenhet
Fresta, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

81 m²

4 rum

5 578 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 700 000 kr-3 %

33 333 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Påskvippegatan 2E, Fresta/Ekeby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 7 dec. 2025

Påskvippegatan 2E

Lägenhet
Fresta/Ekeby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

72 m²

3 rum

5 627 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr-4 %

34 722 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Holmvägen 19, Centralt/Apoteksskogen, Upplands Väsby kommun
  • Såld 7 dec. 2025

Holmvägen 19

Lägenhet
Centralt/Apoteksskogen, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

70 m²

2 rum

6 101 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 375 000 kr-1 %

19 643 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 nov. 2025

Skolvägen 8

Villa
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

229 m²

6 rum

1 472 m²
  • Uteplats

Slutpris 7 700 000 kr-3 %
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Lövstavägen 34A, Runby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 16 nov. 2025

Lövstavägen 34A

Lägenhet
Runby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

54 m²

2 rum

4 790 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 615 000 kr+1 %

29 907 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Lövstavägen 52B, Runby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 13 nov. 2025

Lövstavägen 52B

Lägenhet
Runby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

54 m²

2 rum

4 790 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

26 852 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Kullavägen 2B, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 11 nov. 2025

Kullavägen 2B

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

114 m²

5 rum

8 811 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 715 000 kr-3 %

23 816 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Sidensvansvägen 73, Sjöberg, Sollentuna kommun
  • Såld 8 nov. 2025

Sidensvansvägen 73

Lägenhet
Sjöberg, Sollentuna kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

123,5 m²

5 rum

8 935 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 600 000 kr-3 %

29 150 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Centralvägen 15, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 28 okt. 2025

Centralvägen 15

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

78 m²

3 rum

4 812 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 700 000 kr-2 %

34 615 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

Visar 1 - 25 av 49