Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Einar Johansson

Einar Johansson

Om mig

Mitt namn är Einar Johansson och har sedan 2017 haft förmånen att arbeta med jobbet som jag drömt om sedan 15-års ålder. Jag skulle beskriva mig själv som en tävlingsmänniska med hjärtat på rätt ställe och stort fokus. För mig är trygghet, transparens och empati oerhört viktiga delar i ett lyckat affärssamarbete. Jag förmedlar villor och bostadsrätter i Linköping med omnejd vilket jag trivs oerhört bra med då jag är född och uppvuxen här och har lokalkännedomen med mig naturligt.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Havregatan 1A, Tannefors, Linköpings kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Havregatan 1A

Lägenhet
Tannefors, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

44,5 m²

2 rum

3 467 kr/mån

Slutpris 1 250 000 kr-3 %

28 090 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Krokusvägen 11, Linghem, Linköpings kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Krokusvägen 11

Villa
Linghem, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

99+95 m²

3 rum

980 m²

Slutpris 4 325 000 kr+3 %
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Oxhagavägen 19

Fritidshus
Linköping, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

72 m²

3 rum

Slutpris 2 600 000 kr
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Oxhagavägen 19

Fritidshus
Hulta, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

72 m²

3 rum

1 899 m²

Slutpris 2 600 000 kr+14 %
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Slöjdgatan 6, Övre Vasastaden, Linköpings kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Slöjdgatan 6

Lägenhet
Övre Vasastaden, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

71,5 m²

3 rum

5 208 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 695 000 kr-4 %

37 692 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Rönnbärsgatan 23, Vikingstad, Linköpings kommun
  • Såld 26 apr. 2026

Rönnbärsgatan 23

Villa
Vikingstad, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

155+22 m²

5 rum

871 m²

Slutpris 4 125 000 kr+3 %
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Nickelstigen 10, Duvkullen, Linköpings kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Nickelstigen 10

Radhus
Duvkullen, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

140+62 m²

5 rum

584 m²

Slutpris 4 475 000 kr-4 %
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping

Bild saknas

  • Såld 21 apr. 2026

Hamngatan 7

Lägenhet
Centralt
SkandiaMäklarna Linköping

106 m²

3 rum

6 100 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 400 000 kr±0 %

50 943 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2026

Trombongatan 40

Radhus
Ullstämma, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

138+24 m²

284 m²

Slutpris 6 500 000 kr
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Skogslyckegatan 54, Johannelund, Linköpings kommun
  • Såld 15 apr. 2026

Skogslyckegatan 54

Lägenhet
Johannelund, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

54,5 m²

2 rum

2 946 kr/mån

Slutpris 1 645 000 kr±0 %

30 183 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Söderleden 7

Lägenhet
Johannelund, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

77 m²

3 rum

4 644 kr/mån

Slutpris 1 975 000 kr-1 %

25 649 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Blåbärsvägen 1

Villa
Sturefors, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

158 m²

1 184 m²

Slutpris 6 050 000 kr
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Himnavägen 130, Linghem, Linköpings kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Himnavägen 130

Lägenhet
Linghem, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

82,5 m²

3 rum

5 765 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr+2 %

25 455 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Gistad Björktorp 1

Villa
Gistad, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

143+63 m²

6 rum

2 819 m²

Slutpris 4 550 000 kr+40 %
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Drottninggatan 38A

Lägenhet
Centralt, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

96,5 m²

4 rum

7 231 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 450 000 kr+5 %

35 751 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Glimmervägen 1, Linghem, Linköpings kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Glimmervägen 1

Villa
Linghem, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

102+20 m²

3 rum

2 528 m²

Slutpris 1 915 000 kr+1 %
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Odalgatan 21, Lambohov, Linköpings kommun
  • Såld 25 mar. 2026

Odalgatan 21

Lägenhet
Lambohov, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

93,5 m²

3 rum

5 415 kr/mån

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

21 337 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Kompanigatan 30, Hagaberg, Linköpings kommun
  • Såld 17 mar. 2026

Kompanigatan 30

Lägenhet
Hagaberg, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

96 m²

3 rum

6 333 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 230 000 kr+8 %

33 646 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Vasavägen 44D, Vasastaden, Linköpings kommun
  • Såld 17 mar. 2026

Vasavägen 44D

Lägenhet
Vasastaden, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

43 m²

2 rum

3 042 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr±0 %

43 023 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Nätvingestigen 56, Johannelund, Linköpings kommun
  • Såld 8 mar. 2026

Nätvingestigen 56

Radhus
Johannelund, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

116+58 m²

4 rum

162 m²

Slutpris 3 120 000 kr+4 %
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Järdalavägen 252, Ekholmen, Linköpings kommun
  • Såld 24 feb. 2026

Järdalavägen 252

Radhus
Ekholmen, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

110 m²

4 rum

170 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 700 000 kr+3 %
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Skogslyckegatan 30, Johannelund, Linköpings kommun
  • Såld 13 feb. 2026

Skogslyckegatan 30

Lägenhet
Johannelund, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

54,5 m²

2 rum

3 147 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 600 000 kr-3 %

29 358 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Vidingsjögatan 11, Vidingsjö, Linköpings kommun
  • Såld 4 feb. 2026

Vidingsjögatan 11

Lägenhet
Vidingsjö, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

65 m²

2 rum

4 431 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 025 000 kr+15 %

15 769 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Värna Södra Värna, Grebo, landet, Åtvidabergs kommun
  • Såld 15 jan. 2026

Värna Södra Värna

Gård/Skog
Grebo, landet, Åtvidabergs kommun
SkandiaMäklarna Linköping
29,5 ha

Slutpris 8 125 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Rosengatan 2, Ramshäll/Centralt, Linköpings kommun
  • Såld 12 dec. 2025

Rosengatan 2

Lägenhet
Ramshäll/Centralt, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

31 m²

1 rum

2 041 kr/mån

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

48 226 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping

Visar 1 - 25 av 40