Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Tobias Mattsson

Tobias Mattsson

Om mig

Med kvalitet, engagemang och dedikation strävar jag alltid efter nöjda kunder, i varje enskild affär. Jag brinner för mitt mäkleri och vill alltid överträffa kundens förväntningar. Med bra meriter, stor kundbas i kombination med SkandiaMäklarnas starka varumärke, har jag skapat en gedigen plattform och möjlighet för en lyckad och lönsam bostadsaffär. Stark kundnöjdhet och hög kvalitet, är några av mina mest värdefulla egenskaper. Jag är verksam i Karlstad med omnejd och säljer både bostadsrätter
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Bråte 563, Segerstad, Karlstads kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Bråte 563

Fritidshus
Segerstad, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

122+104 m²

4 rum

3 001 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 900 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Tranvägen 55

Tomt
Anneberg, Hammarö kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

1 166 m²

Slutpris 1 950 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Södra Järpetan 202, Färjestad, Karlstads kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Södra Järpetan 202

Villa
Färjestad, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

128+20 m²

4 rum

1 014 m²

Slutpris 6 495 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Mariebergsvägen 16, Marieberg, Karlstads kommun
  • Såld 13 apr. 2026

Mariebergsvägen 16

Villa
Marieberg, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

180+97 m²

5 rum

1 035 m²

Slutpris 8 875 000 kr+1 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Karmgatan 69

Lägenhet
Våxnäs, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

75,5 m²

3 rum

4 454 kr/mån

Slutpris 975 000 kr

12 914 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Lidbacks väg 6

Villa
Lövnäs, Hammarö kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

259+110 m²

7 rum

6 389 m²

Slutpris 9 500 000 kr
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Råtorps alle 9 E, Södra Råtorp, Karlstads kommun
  • Såld 10 mar. 2026

Råtorps alle 9 E

Lägenhet
Södra Råtorp, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

68 m²

3 rum

4 376 kr/mån

Slutpris 1 855 000 kr±0 %

27 279 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Norra Klaragatan 7, Klara, Karlstads kommun
  • Såld 26 nov. 2025

Norra Klaragatan 7

Lägenhet
Klara, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

87 m²

3 rum

3 704 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 000 000 kr+16 %

34 483 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 nov. 2025

Norra Klaragatan 9

Lägenhet
Klara, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

138 m²

5 rum

5 812 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 350 000 kr+1 %

31 522 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Nolby 575, Arnön/Mjöviksudden, Karlstads kommun
  • Såld 28 aug. 2025

Nolby 575

Fritidshus
Arnön/Mjöviksudden, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

35+8 m²

1 rum

2 201 m²

Slutpris 2 250 000 kr-10 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Alstersgatan 40, Norrstrand, Karlstads kommun
  • Såld 27 aug. 2025

Alstersgatan 40

Lägenhet
Norrstrand, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

104 m²

5 rum

6 399 kr/mån

Slutpris 2 850 000 kr+14 %

27 404 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Norra Ljungbygatan 7, Norrstrand, Karlstads kommun
  • Såld 28 jul. 2025

Norra Ljungbygatan 7

Villa
Norrstrand, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

120+60 m²

777 m²

Slutpris 6 700 000 kr
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Trädgårdsgatan 1, Viken, Karlstads kommun
  • Såld 30 jun. 2025

Trädgårdsgatan 1

Lägenhet
Viken, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

70,5 m²

3 rum

5 834 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr-14 %

20 567 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Jäverön 68/32, Jäverön, Karlstads kommun
  • Såld 11 jun. 2025

Jäverön 68/32

Fritidshus
Jäverön, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

65,5 m²

2 rum

1 096 m²

Slutpris 1 400 000 kr-15 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Lundsholm Basvägen 21, Lundsholm, Kristinehamns kommun
  • Såld 4 jun. 2025

Lundsholm Basvägen 21

Fritidshus
Lundsholm, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

66,5 m²

3 rum

2 000 m²

Slutpris 875 000 kr+21 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Annebergsslingan 25, Anneberg/Färjestad, Karlstads kommun
  • Såld 30 maj. 2025

Annebergsslingan 25

Lägenhet
Anneberg/Färjestad, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

76,8 m²

3 rum

4 670 kr/mån

Slutpris 2 550 000 kr+42 %

33 203 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Edsgatevägen 131, Edsgatan, Karlstads kommun
  • Såld 18 maj. 2025

Edsgatevägen 131

Villa
Edsgatan, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

291 m²

10 rum

3 187 m²

Slutpris 6 130 000 kr+2 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Annebergsslingan 28, Anneberg/Färjestad, Karlstads kommun
  • Såld 2 maj. 2025

Annebergsslingan 28

Lägenhet
Anneberg/Färjestad, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

125 m²

4 rum

6 677 kr/mån

Slutpris 3 300 000 kr+18 %

26 400 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad

Visar alla 18