Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Ludwig Forsberg

Ludwig Forsberg

Om mig

Ludwig har lång erfarenhet av Sälens turismnäring och är väl förtrogen med denna del av Sveriges fjällvärld. Tydlighet och öppenhet ser han som viktiga delar i mäklaruppdraget, och han är mån om dialogen med sina kunder. Ludwig är registrerad fastighetsmäklare sedan 2017. "Sälen är en levande destination året runt som erbjuder vila och aktivitet. Vi är marknadsledande när det gäller fritidshus i området och finns på plats för våra kunder."
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Brandmossvägen 2A, Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 22 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LudwigForsberg

Brandmossvägen 2A

Lägenhet
Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

54,9 m²

3 rum

4 265 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 250 000 kr-6 %

40 984 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Hundfjällscenter 411, Hundfjället, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 13 mar. 2026
profilfoto på mäklare
LudwigForsberg

Hundfjällscenter 411

Lägenhet
Hundfjället, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

89 m²

4 rum

7 595 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 700 000 kr-5 %

52 809 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Vinterstigen 1, Stöten, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 16 feb. 2026
profilfoto på mäklare
LudwigForsberg

Vinterstigen 1

Fritidshus
Stöten, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

159 m²

6 rum

1 066 m²

Slutpris 11 300 000 kr-3 %
Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Hjortstigen 4A, Tandådalen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 28 jan. 2026
profilfoto på mäklare
LudwigForsberg

Hjortstigen 4A

Lägenhet
Tandådalen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

19+5 m²

1 rum

940 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 515 000 kr-5 %

79 737 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Stöten Mitt 326, Stöten, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 23 jan. 2026
profilfoto på mäklare
LudwigForsberg

Stöten Mitt 326

Lägenhet
Stöten, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

35 m²

3 rum

6 333 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 775 000 kr-22 %

22 143 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Häxringsvägen 5, Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 19 jan. 2026
profilfoto på mäklare
LudwigForsberg

Häxringsvägen 5

Fritidshus
Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

59 m²

4 rum

1 053 m²

Slutpris 2 950 000 kr-2 %
Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Trollbäcken 3, Hundfjället, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 21 nov. 2025
profilfoto på mäklare
LudwigForsberg

Trollbäcken 3

Lägenhet
Hundfjället, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

70 m²

5 rum

2 652 kr/mån

Slutpris 3 195 000 kr±0 %

45 643 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Trolldalen 38 B, Hundfjället, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 24 okt. 2025
profilfoto på mäklare
LudwigForsberg

Trolldalen 38 B

Lägenhet
Hundfjället, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

90 m²

5 rum

3 223 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 6 800 000 kr-3 %

75 556 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Trolldalen 57A, Hundfjället, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 13 okt. 2025
profilfoto på mäklare
LudwigForsberg

Trolldalen 57A

Lägenhet
Hundfjället, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

83,9 m²

5 rum

2 367 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 6 250 000 kr-4 %

74 493 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Timmerby Village 24C, Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 6 okt. 2025
profilfoto på mäklare
LudwigForsberg

Timmerby Village 24C

Lägenhet
Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

64+3 m²

3 rum

2 241 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 073 108 kr-1 %

79 267 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Pistvägen 547A, Kläppen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 19 sep. 2025
profilfoto på mäklare
LudwigForsberg

Pistvägen 547A

Lägenhet
Kläppen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

79 m²

3 rum

4 530 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 250 000 kr-6 %

28 481 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Trolldalen 34C, Hundfjället, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 15 sep. 2025
profilfoto på mäklare
LudwigForsberg

Trolldalen 34C

Lägenhet
Hundfjället, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

68 m²

4 rum

2 388 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 375 000 kr-4 %

64 338 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Vrilbacken 5F, Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 5 sep. 2025
profilfoto på mäklare
LudwigForsberg

Vrilbacken 5F

Lägenhet
Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

60+9 m²

2 rum

2 808 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 140 000 kr-2 %

52 333 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Gusjövägen 336, Kläppen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 31 aug. 2025
profilfoto på mäklare
LudwigForsberg

Gusjövägen 336

Fritidshus
Kläppen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

55 m²

4 rum

592 m²

Slutpris 2 600 000 kr-9 %
Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Mornäsvägen 2B, Tandådalen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 1 aug. 2025
profilfoto på mäklare
LudwigForsberg

Mornäsvägen 2B

Tomt
Tandådalen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

1 354 m²

Slutpris 1 550 000 kr-22 %
Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Vrilvägen 38D, Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 3 jul. 2025
profilfoto på mäklare
LudwigForsberg

Vrilvägen 38D

Lägenhet
Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

74+16 m²

5 rum

4 876 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 150 000 kr-6 %

56 081 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Renvägen 30B, Tandådalen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 19 maj. 2025
profilfoto på mäklare
LudwigForsberg

Renvägen 30B

Lägenhet
Tandådalen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

34+33 m²

4 rum

2 417 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 950 000 kr-19 %

57 353 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Vrilbacken 6F, Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 13 maj. 2025
profilfoto på mäklare
LudwigForsberg

Vrilbacken 6F

Lägenhet
Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

60+9 m²

2 rum

3 030 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 050 000 kr-5 %

50 833 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Lindvallen Vintergatan 745C, Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 8 maj. 2025
profilfoto på mäklare
LudwigForsberg

Lindvallen Vintergatan 745C

Lägenhet
Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

75 m²

4 rum

5 913 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 795 000 kr±0 %

50 600 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB

Visar alla 19