Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Julia Backjanis Hansson

Julia Backjanis Hansson

Om mig

Julia är uppvuxen i Sälen och har därmed mycket god lokalkännedom. I sin roll som mäklare är hon serviceinriktad och lösningsfokuserad samt ser trygghet och förtroende som en grund i alla kundrelationer. Julia är registrerad fastighetsmäklare sedan 2020. "Tack vare att Sälenmäklaren är en fristående mäklarbyå kan vi skräddarsy våra uppdrag. Att vi är Sälenspecialister och kan vara flexibla är mycket uppskattat av våra kunder."
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Gusjövägen 301, Kläppen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 12 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Gusjövägen 301

Lägenhet
Kläppen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

52 m²

3 rum

3 334 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 600 000 kr-9 %

30 769 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Trollbäcken 6Ö, Hundfjället, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 11 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Trollbäcken 6Ö

Lägenhet
Hundfjället, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

70 m²

5 rum

2 653 kr/mån

Slutpris 3 200 000 kr-2 %

45 714 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Novavägen 2 C, Hundfjället, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 1 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Novavägen 2 C

Lägenhet
Hundfjället, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

88 m²

4 rum

3 964 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 775 000 kr-6 %

42 898 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Fjällbäcken 7E, Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 31 mar. 2026
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Fjällbäcken 7E

Lägenhet
Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

72,9+13 m²

5 rum

2 939 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 050 000 kr-4 %

55 556 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Horrmund Abborrnäs 16, Horrmund, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 21 mar. 2026
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Horrmund Abborrnäs 16

Villa
Horrmund, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

115+5 m²

5 rum

2 441 m²

Slutpris 2 350 000 kr-13 %
Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Fjällvenstigen 5, Högfjället, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 14 mar. 2026
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Fjällvenstigen 5

Fritidshus
Högfjället, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

80,4 m²

4 rum

453 m²

Slutpris 3 500 000 kr-5 %
Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Kläppgatan 1212 D, Kläppen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 16 feb. 2026
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Kläppgatan 1212 D

Lägenhet
Kläppen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

73 m²

4 rum

3 312 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 750 000 kr-4 %

51 370 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Pistvägen 526A, Kläppen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 11 feb. 2026
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Pistvägen 526A

Lägenhet
Kläppen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

77 m²

4 rum

3 000 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 300 000 kr±0 %

29 870 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Martebäcken 70A, Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 4 feb. 2026
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Martebäcken 70A

Radhus
Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

91,2+14 m²

6 rum

4 750 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr-4 %

38 377 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Stöten Mitt 308, Stöten, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 3 feb. 2026
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Stöten Mitt 308

Lägenhet
Stöten, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

35 m²

3 rum

6 333 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 750 000 kr±0 %

21 429 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Fjällbäcken 11G, Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 15 jan. 2026
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Fjällbäcken 11G

Lägenhet
Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

47,5 m²

3 rum

2 178 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 750 000 kr-2 %

57 895 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Snövägen 57A, Stöten, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 28 dec. 2025
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Snövägen 57A

Fritidshus
Stöten, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

80+10 m²

6 rum

619 m²

Slutpris 3 350 000 kr-4 %
Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Riskavägen 7, Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 14 dec. 2025
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Riskavägen 7

Fritidshus
Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

80+20 m²

5 rum

1 042 m²

Slutpris 3 375 000 kr-4 %
Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Sjungarbacken PLUS 1098, Kläppen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 5 dec. 2025
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Sjungarbacken PLUS 1098

Lägenhet
Kläppen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

44 m²

2 rum

2 500 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 575 000 kr-7 %

35 795 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Ängestigen 10, Tandådalen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 25 nov. 2025
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Ängestigen 10

Fritidshus
Tandådalen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

61 m²

4 rum

1 825 m²

Slutpris 2 500 000 kr-11 %
Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Elljusvägen 14D, Sälens by, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 19 nov. 2025
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Elljusvägen 14D

Lägenhet
Sälens by, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

75 m²

3 rum

5 964 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr-2 %

28 000 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Gusjövägen 226, Kläppen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 16 nov. 2025
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Gusjövägen 226

Fritidshus
Kläppen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

40 m²

3 rum

61 m²

Slutpris 1 550 000 kr+7 %
Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Josvallen 6, Sälens by, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 12 nov. 2025
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Josvallen 6

Villa
Sälens by, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

85 m²

3 rum

2 318 m²

Slutpris 1 700 000 kr-8 %
Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Kärleksstigen 103, Rörbäcksnäs, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 11 nov. 2025
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Kärleksstigen 103

Fritidshus
Rörbäcksnäs, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

70+20 m²

3 rum

839 m²

Slutpris 3 050 000 kr-9 %
Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Kläppgatan 1204B, Kläppen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 4 nov. 2025
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Kläppgatan 1204B

Lägenhet
Kläppen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

68 m²

4 rum

1 925 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr-13 %

51 471 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Fjällsåsen 8A, Tandådalen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 30 okt. 2025
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Fjällsåsen 8A

Lägenhet
Tandådalen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

70+3 m²

4 rum

2 917 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 300 000 kr+6 %

47 143 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Fjällkransvägen 9, Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 27 okt. 2025
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Fjällkransvägen 9

Fritidshus
Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

77+2 m²

6 rum

998 m²

Slutpris 2 750 000 kr-5 %
Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Gammelvägen 83, Livgården, Övriga områden i Sälenfjällen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 23 okt. 2025
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Gammelvägen 83, Livgården

Villa
Övriga områden i Sälenfjällen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

136+27 m²

4 rum

3 727 m²

Slutpris 3 000 000 kr+20 %
Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 okt. 2025
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Nedre Nordklint 6F

Lägenhet
Stöten, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

59 m²

4 rum

3 243 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 855 000 kr-1 %

48 390 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Flockstigen 9, Tandådalen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 9 okt. 2025
profilfoto på mäklare
JuliaBackjanis Hansson

Flockstigen 9

Fritidshus
Tandådalen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

74+4 m²

4 rum

1 775 m²

Slutpris 3 500 000 kr-8 %
Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB

Visar 1 - 25 av 42