Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av ROI Fastighetsmäkleri
Mäklare Staffan Fritzell

Staffan Fritzell

Om mig

Delägare av ROI Fastighetsmäkleri sedan 2014. Jag är positiv och driven i mitt arbete och gör allt som står i min makt för att säkerställa att alla mina kunder blir mer än nöjda. Tveka inte att höra av dig om du går i säljtankar eller om du har några frågor eller funderingar kring bostadsmarknaden generellt.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Höganäsgatan 4D, Höganäs, Uppsala kommun
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Höganäsgatan 4D

Lägenhet
Höganäs, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

68 m²

2,5 rum

5 037 kr/mån

Slutpris 3 075 000 kr+3 %

45 221 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Hörnstensvägen 5C, Norby, Uppsala kommun
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Hörnstensvägen 5C

Tomt
Norby, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

733 m²

Slutpris 4 250 000 kr±0 %
ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Västgötaresan 7, Sävja, Uppsala kommun
  • Såld 22 apr. 2026
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Västgötaresan 7

Lägenhet
Sävja, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

119,5 m²

5 rum

9 646 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr+9 %

20 084 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Körvelgatan 18C, Årsta, Uppsala kommun
  • Såld 16 apr. 2026
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Körvelgatan 18C

Lägenhet
Årsta, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

60,3 m²

2 rum

3 931 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 540 000 kr+3 %

25 539 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Bellmansgatan 112, Löten, Uppsala kommun
  • Såld 15 apr. 2026
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Bellmansgatan 112

Lägenhet
Löten, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

81,5 m²

3 rum

5 755 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

18 344 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Bellmansgatan 98, Bellman, Uppsala kommun
  • Såld 8 apr. 2026
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Bellmansgatan 98

Lägenhet
Bellman, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

113 m²

5 rum

7 560 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

26 504 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Salagatan 15B, Höganäs / Centrum, Uppsala kommun
  • Såld 31 mar. 2026
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Salagatan 15B

Lägenhet
Höganäs / Centrum, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

36 m²

1 rum

3 792 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 875 000 kr-1 %

52 083 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Citrinvägen 26, Stenhagen, Uppsala kommun
  • Såld 27 mar. 2026
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Citrinvägen 26

Lägenhet
Stenhagen, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

81 m²

4 rum

7 033 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 095 000 kr±0 %

25 864 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Hurtigs gata 23, Nyby, Uppsala kommun
  • Såld 8 mar. 2026
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Hurtigs gata 23

Lägenhet
Nyby, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

117,5 m²

6 rum

7 314 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 550 000 kr+28 %

21 702 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 feb. 2026
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Portalgatan 105

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

84 m²

3 rum

5 132 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 900 000 kr±0 %

34 524 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Hörnstensvägen 5A, Norby, Uppsala kommun
  • Såld 23 feb. 2026
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Hörnstensvägen 5A

Tomt
Norby, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

732 m²

Slutpris 4 250 000 kr±0 %
ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Salagatan 43C, Fålhagen / Centrum, Uppsala kommun
  • Såld 6 feb. 2026
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Salagatan 43C

Lägenhet
Fålhagen / Centrum, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

55 m²

2 rum

3 500 kr/mån

Slutpris 2 950 000 kr±0 %

53 636 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Portalgatan 77, Kapellgärdet, Uppsala kommun
  • Såld 3 feb. 2026
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Portalgatan 77

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

98 m²

5 rum

6 327 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 395 000 kr±0 %

34 643 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Hörnstensvägen 5B, Norby, Uppsala kommun
  • Såld 3 feb. 2026
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Hörnstensvägen 5B

Tomt
Norby, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

704 m²

Slutpris 4 450 000 kr±0 %
ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Portalgatan 29, Kapellgärdet, Uppsala kommun
  • Såld 6 jan. 2026
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Portalgatan 29

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

97 m²

4 rum

5 789 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 475 000 kr-1 %

35 825 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Orgelgatan 10, Kapellgärdet, Uppsala kommun
  • Såld 17 dec. 2025
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Orgelgatan 10

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

101 m²

4 rum

7 002 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 695 000 kr±0 %

36 584 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Apelgatan 14, Salabacke, Uppsala kommun
  • Såld 12 dec. 2025
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Apelgatan 14

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

40 m²

2 rum

2 415 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 575 000 kr+5 %

39 375 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Viragatan 7, Kungsängen / Industristaden, Uppsala kommun
  • Såld 24 nov. 2025
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Viragatan 7

Lägenhet
Kungsängen / Industristaden, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

97 m²

4 rum

6 217 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 950 000 kr-1 %

40 722 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 nov. 2025
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Dagermansgatan 1F

Lägenhet
Löten, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

84 m²

4 rum

5 712 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 330 000 kr+2 %

27 738 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 okt. 2025
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Torngatan 34

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

84 m²

3 rum

5 514 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 100 000 kr+2 %

60 714 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Fänkålsgatan 23, Årsta, Uppsala kommun
  • Såld 13 okt. 2025
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Fänkålsgatan 23

Lägenhet
Årsta, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

63 m²

3 rum

4 888 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 810 000 kr-9 %

28 730 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Betgatan 44, Årsta, Uppsala kommun
  • Såld 3 okt. 2025
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Betgatan 44

Radhus
Årsta, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

110+110 m²

8 rum

334 m²

Slutpris 4 910 000 kr+7 %
ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Djäknegatan 24, Kapellgärdet, Uppsala kommun
  • Såld 19 sep. 2025
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Djäknegatan 24

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

69,2 m²

3 rum

4 662 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 470 000 kr+3 %

35 694 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Alsta 126, Alsta / Börje, Uppsala kommun
  • Såld 18 sep. 2025
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Alsta 126

Fritidshus
Alsta / Börje, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

15 m²

1 rum

1 500 m²

Slutpris 600 000 kr-8 %
ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jun. 2025
profilfoto på mäklare
StaffanFritzell

Kungsgatan 54A

Lägenhet
Centrum, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

44,3 m²

1 rum

2 637 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 950 000 kr+3 %

44 018 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri

Visar 1 - 25 av 31