Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Leif Börjeson

Leif Börjeson

Om mig

Leif Börjeson har gedigen erfarenhet efter mer än 30 år i branschen. Det innebär att Leif väl känner till olika typer av marknader och konjunkturer. Många har uppskattat Leif för hans synsätt att finna positiva lösningar för sina uppdragsgivare. - "Jag drivs av en hög ambition", säger Leif som driver eget fastighetsmäkleri. Det innebär att han kan hjälpa kunder oavsett kommun. Nog så viktigt där möjligheterna har blivit så mycket större att lyckas i den enskilda affären.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Balders väg 5, Grästorp, Grästorps kommun
  • Såld 7 apr. 2026

Balders väg 5

Villa
Grästorp, Grästorps kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

116 m²

4 rum

855 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 620 000 kr+28 %
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Barne-Åsaka Stora Flöttorp 704, Jonslund, Essunga kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Barne-Åsaka Stora Flöttorp 704

Villa
Jonslund, Essunga kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

135+50 m²

6 rum

2 440 m²

Slutpris 965 000 kr±0 %
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Wennerbergsvägen 7 C, Centralt, Lidköpings kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Wennerbergsvägen 7 C

Lägenhet
Centralt, Lidköpings kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

47,5 m²

2 rum

3 428 kr/mån

Slutpris 250 000 kr+28 %

5 263 kr/m²

REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Torggatan 19 B, Centrala Vara, Vara kommun
  • Såld 28 mar. 2026

Torggatan 19 B

Lägenhet
Centrala Vara, Vara kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

98,5 m²

3 rum

5 746 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 675 000 kr-15 %

6 853 kr/m²

REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Södra Kedum Raggården 2, Arentorp, Vara kommun
  • Såld 26 mar. 2026

Södra Kedum Raggården 2

Villa
Arentorp, Vara kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

60 m²

3 rum

4 227 m²
  • Uteplats

Slutpris 695 000 kr-30 %
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Eling Nedergården 3, Eling, Vara kommun
  • Såld 22 mar. 2026

Eling Nedergården 3

Gård/Skog
Eling, Vara kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

198 m²

8 rum

6,9 ha
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 960 000 kr±0 %
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Hovslagaregatan 42, Centrala Vara, Vara kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Hovslagaregatan 42

Lägenhet
Centrala Vara, Vara kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

93 m²

4 rum

3 720 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 430 000 kr-2 %

15 376 kr/m²

REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Juristvägen 2, Vara, Vara kommun
  • Såld 9 feb. 2026

Juristvägen 2

Villa
Vara, Vara kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

129 m²

5 rum

1 502 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 175 000 kr±0 %
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Allégatan 8, Centrala Vara, Vara kommun
  • Såld 20 jan. 2026

Allégatan 8

Lägenhet
Centrala Vara, Vara kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

63,5 m²

2 rum

5 180 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 475 000 kr-17 %

7 480 kr/m²

REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Markvägen 6, Centralt, Vara kommun
  • Såld 9 dec. 2025

Markvägen 6

Villa
Centralt, Vara kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

99+99 m²

5 rum

712 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 030 000 kr+2 %
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Kryddgatan 4, Centralt, Essunga kommun
  • Såld 10 nov. 2025

Kryddgatan 4

Lägenhet
Centralt, Essunga kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

108 m²

3 rum

5 348 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 050 000 kr+6 %

9 722 kr/m²

REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Fyrunga Björkbacka 1, Fyrunga, Vara kommun
  • Såld 29 sep. 2025

Fyrunga Björkbacka 1

Gård/Skog
Fyrunga, Vara kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

160+40 m²

8 rum

4 ha
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 600 000 kr-17 %
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Kullenvägen 6, Centralt, Vara kommun
  • Såld 23 sep. 2025

Kullenvägen 6

Villa
Centralt, Vara kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

116+52 m²

5 rum

810 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 270 000 kr-13 %
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Allégatan 9E, Centrala Vara, Vara kommun
  • Såld 8 sep. 2025

Allégatan 9E

Lägenhet
Centrala Vara, Vara kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

54 m²

2 rum

3 778 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 600 000 kr+6 %

11 111 kr/m²

REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Teatergatan 4, Centrala, Vara kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Teatergatan 4

Lägenhet
Centrala, Vara kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

98,5 m²

3 rum

5 746 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 910 000 kr+11 %

9 239 kr/m²

REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Allégatan 12, Centrala, Vara kommun
  • Såld 28 aug. 2025

Allégatan 12

Lägenhet
Centrala, Vara kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

73 m²

3 rum

5 427 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 575 000 kr±0 %

7 877 kr/m²

REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Lekåsa Prästbolet 804, Lekåsa, Essunga kommun
  • Såld 20 aug. 2025

Lekåsa Prästbolet 804

Villa
Lekåsa, Essunga kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

172 m²

8 rum

9 269 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 700 000 kr+2 %
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Arentorp Palmgården 1, Arentorp, Vara kommun
  • Såld 9 jul. 2025

Arentorp Palmgården 1

Villa
Arentorp, Vara kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

160+60 m²

6 rum

923 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr+9 %
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Karaby Kilja Lunnagården 8, Tun, Lidköpings kommun
  • Såld 7 jul. 2025

Karaby Kilja Lunnagården 8

Villa
Tun, Lidköpings kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

90+40 m²

3 rum

4 200 m²
  • Uteplats

Slutpris 570 000 kr+44 %
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Kvänum Vägestorp 3, Kvänum, Vara kommun
  • Såld 10 jun. 2025

Kvänum Vägestorp 3

Villa
Kvänum, Vara kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

38+23 m²

2 rum

1 069 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 250 000 kr+20 %
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Holmängsvägen 116, Gräfsnäs, Alingsås kommun
  • Såld 2 jun. 2025

Holmängsvägen 116

Fritidshus
Gräfsnäs, Alingsås kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

38+10 m²

2 rum