Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Properties & Partners Stockholm
Mäklare Göran Pagrot

Göran Pagrot

Om mig

Anlitar du mig så får du en mäklare som maximerar hur din Bostad exponeras. Det ger fler kunder, potentiella köpare och oftast får mina kunder sin bostad inte bara såld utan också till ett pris som de är mer än nöjda med! Vi har statistik som tydligt visar att vi oftare än andra mäklare får rekordpriser vid våra försäljningar. Jag har sålt över 2000 bostäder under mina 33 år som mäklare. Det innebär över 4.000 kunder som alla känner sig trygga och nöjda med affären. Varmt välkommen du också.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Dalkarlsvägen 33, Stuvsta/Segersminne, Huddinge kommun
  • Såld 2 feb. 2026

Dalkarlsvägen 33

Villa
Stuvsta/Segersminne, Huddinge kommun
Properties & Partners Stockholm

199+44 m²

7 rum

1 256 m²

Slutpris 4 650 000 kr-18 %
Properties & Partners Stockholm
Properties & Partners Stockholm
S:t Göransgatan 31, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 19 jan. 2026

S:t Göransgatan 31

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Properties & Partners Stockholm

56 m²

3 rum

6 903 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 750 000 kr±0 %

66 964 kr/m²

Properties & Partners Stockholm
Properties & Partners Stockholm
Fisksätravägen 28b, Nacka/Saltsjöbaden/Fisksätra, Nacka kommun
  • Såld 14 jan. 2026

Fisksätravägen 28b

Lägenhet
Nacka/Saltsjöbaden/Fisksätra, Nacka kommun
Properties & Partners Stockholm

95 m²

4 rum

7 879 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 765 000 kr-2 %

39 632 kr/m²

Properties & Partners Stockholm
Properties & Partners Stockholm
Dalkarlsvägen 33 (ej fastställd bokstav ännu), Stuvsta, Huddinge kommun
  • Såld 5 dec. 2025

Dalkarlsvägen 33 (ej fastställd bokstav ännu)

Tomt
Stuvsta, Huddinge kommun
Properties & Partners Stockholm

702 m²

Slutpris 3 200 000 kr+7 %
Properties & Partners Stockholm
Properties & Partners Stockholm
S:ta Katarinagatan 4, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 12 nov. 2025

S:ta Katarinagatan 4

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Properties & Partners Stockholm

69 m²

3 rum

3 790 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 995 000 kr±0 %

57 899 kr/m²

Properties & Partners Stockholm
Properties & Partners Stockholm
Fjällstigen 13, Snättringe/Segeltorp, Huddinge kommun
  • Såld 3 nov. 2025

Fjällstigen 13

Villa
Snättringe/Segeltorp, Huddinge kommun
Properties & Partners Stockholm

209+36 m²

8 rum

1 610 m²

Slutpris 7 820 000 kr-8 %
Properties & Partners Stockholm
Properties & Partners Stockholm
Fatburs Kvarngata 7, 6 tr, Södermalm/Södra Station, Stockholms kommun
  • Såld 10 sep. 2025

Fatburs Kvarngata 7, 6 tr

Lägenhet
Södermalm/Södra Station, Stockholms kommun
Properties & Partners Stockholm

68 m²

2 rum

6 450 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 995 000 kr-5 %

73 456 kr/m²

Properties & Partners Stockholm
Properties & Partners Stockholm
Spireavägen 14, lgh 13, Toftagården, Gotlands kommun
  • Såld 17 jul. 2025

Spireavägen 14, lgh 13

Fritidshus
Toftagården, Gotlands kommun
Properties & Partners Stockholm

48 m²

2 rum

3 413 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 605 000 kr-4 %
Properties & Partners Stockholm
Properties & Partners Stockholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 maj. 2025

Gundersbergsvägen 16

Villa
Björknäs Nacka, Nacka kommun
Properties & Partners Stockholm

127+10 m²

5 rum

920 m²
  • Uteplats

Slutpris 7 995 000 kr±0 %
Properties & Partners Stockholm
Properties & Partners Stockholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2025

Sandhamnsgatan 75, 1tr

Lägenhet
Gärdet/Ladugårdsgärdet/Djurgården, Stockholms kommun
Properties & Partners Stockholm

84 m²

3 rum

6 634 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 950 000 kr-8 %

94 643 kr/m²

Properties & Partners Stockholm
Properties & Partners Stockholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 maj. 2025

Ringvägen 86

Lägenhet
Södermalm Skanstull Ringen, Stockholms kommun
Properties & Partners Stockholm

38 m²

1,5 rum

1 780 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 380 000 kr+10 %

115 263 kr/m²

Properties & Partners Stockholm
Properties & Partners Stockholm

Visar alla 11