Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Oscars Fastighetsmäkleri

Oscars Fastighetsmäkleri

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
5 rum lägenhet på Engelbrektsgatan 13 Östermalm, Stockholms kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Engelbrektsgatan 13 Östermalm, Stockholms kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Engelbrektsgatan 13 Östermalm, Stockholms kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Engelbrektsgatan 13 Östermalm, Stockholms kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Engelbrektsgatan 13 Östermalm, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Engelbrektsgatan 13

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
Oscars Fastighetsmäkleri
18 500 000 kr
165 m²
5 rum
vån 0
13 585 kr/mån
112 121 kr/m²

Varmt välkomna till denna 5:a om 165 kvm – en klassisk och charmfull våning med kakelugnar, generösa rum och vackra originaldetaljer. Hallen har breda furutiljor, gott om plats för avhängning samt garderober. Vardagsrummet är stort och ljust med fungerande kakelugn, parkett, stuckaturer och utsikt över Humlegårdens grönska. Intill ligger matsalen, även den med fungerande kakelugn och plats för…

Premium
Hiss
Oscars Fastighetsmäkleri
Oscars Fastighetsmäkleri
2 rum lägenhet på Svarvargatan 20 Kungsholmen, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Svarvargatan 20 Kungsholmen, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Svarvargatan 20 Kungsholmen, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Svarvargatan 20 Kungsholmen, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Svarvargatan 20 Kungsholmen, Stockholms kommun - bild 5

Svarvargatan 20

Lägenhet
Kungsholmen, Stockholms kommun
Oscars Fastighetsmäkleri
6 950 000 kr
63 m²
2 rum
2 625 kr/mån
110 317 kr/m²

ANDELSRÄTT MED LAGFART - FRI UTHYRNING - JURIDISK PERSON Välkommen till denna trivsamma och välplanerade andelsrätt om 63 kvm på attraktiva Svarvargatan 20. Här erbjuds en bostad med genomtänkt planlösning, fina sällskapsytor och ett hem i mycket gott skick. Lägenheten disponeras med ett rymligt vardagsrum som bjuder in till både avkoppling och umgänge. Intill finns en separat matsal som…

Premium
Hiss
Ägarlägenhet
Oscars Fastighetsmäkleri
Oscars Fastighetsmäkleri
5 rum lägenhet på Kommendörsgatan 44 Östermalm, Stockholms kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Kommendörsgatan 44 Östermalm, Stockholms kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Kommendörsgatan 44 Östermalm, Stockholms kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Kommendörsgatan 44 Östermalm, Stockholms kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Kommendörsgatan 44 Östermalm, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Kommendörsgatan 44

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
Oscars Fastighetsmäkleri
21 500 000 kr
144,5 m²
5 rum
vån 3/6
5 829 kr/mån
148 789 kr/m²

Välkommen till en sällsynt möjlighet att förvärva en generös och karaktärsfull femrummare på eftertraktade Kommendörsgatan 44, med dubbla balkonger och tillhörande garageplats. Här erbjuds en bostad med stora, luftiga rum, vacker genomgående planlösning och ett härligt ljusflöde som sträcker sig genom hela lägenheten. Redan vid första steget in möts du av en känsla av rymd och potential – detta…

Premium
Balkong
Hiss
Oscars Fastighetsmäkleri
Oscars Fastighetsmäkleri
2 rum lägenhet på Tulegatan 5A Vasastan, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Tulegatan 5A Vasastan, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Tulegatan 5A Vasastan, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Tulegatan 5A Vasastan, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Tulegatan 5A Vasastan, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:30

Tulegatan 5A

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Oscars Fastighetsmäkleri
6 495 000 kr
54 m²
2 rum
vån 3/4
5 428 kr/mån
120 278 kr/m²

Varmt välkommen till Tulegatan 5A och denna välplanerade tvåa om 54 kvm på våning 3, med ett generöst ljusflöde och en inbjudande känsla. Denna hörnlägenhet med fönster i tre värdestreck är belägen i en vacker byggnad från 1895 och erbjuder ett generöst ljusflöde, en genomtänkt planlösning samt genomgående vackra golv. Den rymliga balkongen i soligt läge vetter mot en lugn innergård och har gott…

Premium
Balkong
Hiss
Oscars Fastighetsmäkleri
Oscars Fastighetsmäkleri
1 rum lägenhet på Rindögatan 5 Gärdet, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Rindögatan 5 Gärdet, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Rindögatan 5 Gärdet, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Rindögatan 5 Gärdet, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Rindögatan 5 Gärdet, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:30

Rindögatan 5

Lägenhet
Gärdet, Stockholms kommun
Oscars Fastighetsmäkleri
2 795 000 kr
23 m²
1 rum
vån 0
1 757 kr/mån
121 522 kr/m²

Välkommen till denna fantastiska etta om 23 kvm, belägen i lugnt läge i huset! Här bor du i en bostad med optimalt planerade kvadratmeter, generöst ljusinsläpp och en känsla av rymd. Lägenheten erbjuder en smart och öppen planlösning där varje yta är väl genomtänkt. Stora fönster släpper in rikligt med ljus. Köket är stilrent och funktionellt. Den luftiga sällskapsytan ger plats för…

Premium
Oscars Fastighetsmäkleri
Oscars Fastighetsmäkleri
4 rum lägenhet på Torsgatan 54 Vasastan, Stockholms kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Torsgatan 54 Vasastan, Stockholms kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Torsgatan 54 Vasastan, Stockholms kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Torsgatan 54 Vasastan, Stockholms kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Torsgatan 54 Vasastan, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:30

Torsgatan 54

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Oscars Fastighetsmäkleri
22 950 000 kr
154 m²
4 rum
vån 2/5
6 873 kr/mån
149 026 kr/m²

Välkommen till denna smakfulla och välplanerade sekelskifteslägenhet från 1919, belägen på eftertraktade Torsgatan 54. Här möts tidlös charm och modern funktion i en bostad som bjuder på generösa sällskapsytor, vackra originaldetaljer och ett fantastiskt ljusinsläpp. Lägenheten disponeras med flera rogivande sovrum, ett luftigt vardagsrum med fungerande öppen spis som blir hemmets självklara…

Premium
Balkong
Hiss
Oscars Fastighetsmäkleri
Oscars Fastighetsmäkleri
2 rum lägenhet på Östanå Slott Östanå, Österåkers kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Östanå Slott Östanå, Österåkers kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Östanå Slott Östanå, Österåkers kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Östanå Slott Östanå, Österåkers kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Östanå Slott Östanå, Österåkers kommun - bild 5
Lör 23 maj kl 11:00

Östanå Slott

Lägenhet
Östanå, Österåkers kommun
Oscars Fastighetsmäkleri
4 950 000 kr
52 m²
2 rum
2 283 kr/mån
95 192 kr/m²

Välkommen till ett hem utöver det vanliga – en stilfull och välplanerad tvåa om 52 kvm belägen i den anrika och natursköna miljön vid Östanå Slott. Här bor du med historien som granne, omgiven av storslagen natur och en atmosfär som få platser kan erbjuda. Med Östersjöns glittrande vatten som fond, norra Europas största bokskog runt knuten och den praktfulla barockparken med anor från…

Premium
Uteplats
Oscars Fastighetsmäkleri
Oscars Fastighetsmäkleri
4 rum lägenhet på Östhammarsgatan 72A Gärdet, Stockholms kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Östhammarsgatan 72A Gärdet, Stockholms kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Östhammarsgatan 72A Gärdet, Stockholms kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Östhammarsgatan 72A Gärdet, Stockholms kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Östhammarsgatan 72A Gärdet, Stockholms kommun - bild 5

Östhammarsgatan 72A

Lägenhet
Gärdet, Stockholms kommun
Oscars Fastighetsmäkleri
8 750 000 kr
78 m²
4 rum
vån 1/7
4 442 kr/mån
112 179 kr/m²

Invid Gärdesfälten presenteras sällsynt möjlighet att förvärva en optimalt planerad fyrarummare om 78 kvm i modern byggnad från 2019. Här erbjuds ett hem med hög standard och funktion. Bostaden fördelar sig över delvis öppen planlösning mellan kök, matplats och vardagsrum med generöst ljusinsläpp och utgång till balkong. Sällskapsdel med plats för både matbord och soffgrupp utan att övriga rum…

Premium
Balkong
Hiss
Oscars Fastighetsmäkleri
Oscars Fastighetsmäkleri
villa på Måsstigen 147 Tranholmen, Danderyds kommun - bild 1
villa på Måsstigen 147 Tranholmen, Danderyds kommun - bild 2
villa på Måsstigen 147 Tranholmen, Danderyds kommun - bild 3
villa på Måsstigen 147 Tranholmen, Danderyds kommun - bild 4
villa på Måsstigen 147 Tranholmen, Danderyds kommun - bild 5

Måsstigen 147

Villa
Tranholmen, Danderyds kommun
Oscars Fastighetsmäkleri
6 475 000 kr
25 m²
1 578 m² tomt

På Tranholmen, endast 200 meter från färjeläget och med broförbindelse till Stocksund, återfinns denna unika tomt. Här erbjuds en sällsynt kombination av skärgårdens lugn och närheten till stadens puls – med en kort båtresa till Ropsten och Stockholms innerstad. Fastigheten omfattar en generös tomt om 1 578 kvm med rikligt av soltimmar och uppvuxna fruktträd som ramar in platsen med naturlig…

Premium
Uteplats
Oscars Fastighetsmäkleri
Oscars Fastighetsmäkleri
1 rum lägenhet på Kommendörsgatan 39, 4tr Östermalm, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Kommendörsgatan 39, 4tr Östermalm, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Kommendörsgatan 39, 4tr Östermalm, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Kommendörsgatan 39, 4tr Östermalm, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Kommendörsgatan 39, 4tr Östermalm, Stockholms kommun - bild 5

Kommendörsgatan 39, 4tr

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
Oscars Fastighetsmäkleri
3 750 000 kr
26 m²
1 rum
vån 4/5
1 172 kr/mån
144 231 kr/m²

Med ett attraktivt läge invid Karlaplan ligger denna ljusa och välplanerade etta om 26 kvm, med ett högt läge på våning 4 med utsikt över Kommendörsgatan, himmel och takåsar. Lägenheten är väldisponerad och utnyttjar varje kvadratmeter optimalt. Här finns plats för säng, matbord och soffgrupp i en harmonisk helhet. Köket ligger i en delvis öppen plan mot allrummet – en planlösning som ger…

Premium
Oscars Fastighetsmäkleri
Oscars Fastighetsmäkleri
Östermalm, Stockholms kommun
Budgivning pågår

Sturegatan 40

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
Oscars Fastighetsmäkleri
7 695 000 kr
55 m²
2 rum
vån 3/5
4 018 kr/mån
139 909 kr/m²
Hiss
Oscars Fastighetsmäkleri
Oscars Fastighetsmäkleri
Östermalm, Stockholms kommun

Sibyllegatan 22

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
Oscars Fastighetsmäkleri
3 695 000 kr
25 m²
1 rum
vån 0
754 kr/mån
147 800 kr/m²
Oscars Fastighetsmäkleri
Oscars Fastighetsmäkleri
6 rum lägenhet på Sonja Kovalevskys gata 11 Hagastaden, Stockholms kommun - bild 1
6 rum lägenhet på Sonja Kovalevskys gata 11 Hagastaden, Stockholms kommun - bild 2
6 rum lägenhet på Sonja Kovalevskys gata 11 Hagastaden, Stockholms kommun - bild 3
6 rum lägenhet på Sonja Kovalevskys gata 11 Hagastaden, Stockholms kommun - bild 4
6 rum lägenhet på Sonja Kovalevskys gata 11 Hagastaden, Stockholms kommun - bild 5

Sonja Kovalevskys gata 11

Lägenhet
Hagastaden, Stockholms kommun
Oscars Fastighetsmäkleri
18 495 000 kr
129 + 56 m²
6 rum
vån 4/4
7 204 kr/mån
143 372 kr/m²

Välkommen till detta exklusiva townhouse i attraktiva Haga Nova – ett modernt hem fördelat över tre plan med generösa ytor, genomtänkta materialval och fantastiska utomhusmiljöer. Entréplan bjuder på öppna och sociala ytor där kök och vardagsrum möts i en harmonisk helhet. Här finns plats för både stora middagar och umgänge. Planlösningen kompletteras med ett stilrent badrum och ett trivsamt…

Premium
Balkong
Hiss
Oscars Fastighetsmäkleri
Oscars Fastighetsmäkleri
2 rum lägenhet på Rindögatan 9 Gärdet, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Rindögatan 9 Gärdet, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Rindögatan 9 Gärdet, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Rindögatan 9 Gärdet, Stockholms kommun - bild 4

Rindögatan 9

Lägenhet
Gärdet, Stockholms kommun
Oscars Fastighetsmäkleri
4 495 000 kr
44 m²
2 rum
vån 1
2 751 kr/mån
102 159 kr/m²

Välkommen till ett trivsamt och smart planerat hem på attraktiva Rindögatan 9 – med lugnt läge och närhet till mycket grönska. Här bor du i en väl disponerad bostad med sociala ytor och ett fint ljusinsläpp. Bostaden erbjuder ett rymligt sällskapsrum med gott om plats för både soffgrupp och matbord. Stora fönsterpartier ger fint ljusinsläpp och skapar en härlig rymd. Köket är praktiskt…

Premium
Hiss
Oscars Fastighetsmäkleri
Oscars Fastighetsmäkleri
1 rum lägenhet på Brahegatan 29 Östermalm, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Brahegatan 29 Östermalm, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Brahegatan 29 Östermalm, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Brahegatan 29 Östermalm, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Brahegatan 29 Östermalm, Stockholms kommun - bild 5

Brahegatan 29

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
Oscars Fastighetsmäkleri
4 195 000 kr
29 m²
1 rum
vån 5
1 727 kr/mån
144 655 kr/m²

Välkommen till denna välplanerade 1:a högt upp i huset på Brahegatan 29, 5 tr. Lägenheten erbjuder en trivsam planlösning och ett fint ljusinsläpp som skapar en ljus och behaglig bostad. Bostaden rymmer ett rymligt allrum med plats för både säng, soffgrupp och matplats. Köket är funktionellt planerat med bra arbetsytor och förvaringsmöjligheter. Här finns även ett badrum samt goda möjligheter…

Premium
Hiss
Oscars Fastighetsmäkleri
Oscars Fastighetsmäkleri
1 rum lägenhet på Kammakargatan 44B Norrmalm, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Kammakargatan 44B Norrmalm, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Kammakargatan 44B Norrmalm, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Kammakargatan 44B Norrmalm, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Kammakargatan 44B Norrmalm, Stockholms kommun - bild 5

Kammakargatan 44B

Lägenhet
Norrmalm, Stockholms kommun
Oscars Fastighetsmäkleri
3 500 000 kr
34 m²
1 rum
vån 0/5
1 720 kr/mån
102 941 kr/m²

Modernt och stilfullt cityboende med egen entré direkt från gatan – en bostad med tydlig karaktär och alla bekvämligheter. Smart planerad i representativ fastighet från 1907, med nyproducerad standard och möjlighet till snabbt tillträde. Interiören är genomgående stilren med en öppen planlösning, generös takhöjd och ett stort fönster som ger fint ljusinsläpp och en luftig rymd. Från den…

Premium
Hiss
Oscars Fastighetsmäkleri
Oscars Fastighetsmäkleri

Visar alla 16