Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Notar Mäklare Uppsala
Guldhemmets logotyp

Vinnare

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024

Notar Mäklare Uppsala

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
2 rum lägenhet på Klackskärsgatan 2D Östhammar, Östhammars kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Klackskärsgatan 2D Östhammar, Östhammars kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Klackskärsgatan 2D Östhammar, Östhammars kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Klackskärsgatan 2D Östhammar, Östhammars kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Klackskärsgatan 2D Östhammar, Östhammars kommun - bild 5

Klackskärsgatan 2D

Lägenhet
Östhammar, Östhammars kommun
Notar Mäklare Uppsala
850 000 kr
62 m²
2 rum
vån 2/3
4 624 kr/mån
13 710 kr/m²

Nu saluförs denna trivsamma lägenhet om två rum och kök belägen i ett insynsskyddat och mysigt läge i Östhammars centrala kvarter! Bostaden håller en trevlig standard och präglas av väl tilltagna rum, väldisponerade ytor samt en inglasad balkong i ett härligt läge. I bostaden möts ni av en välkomnande hall med gott om förvaringsutrymmen. Från hallen når ni bostadens luftiga vardagsrum med ett…

Premium
Balkong
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
2 rum lägenhet på Mellanvägen 7B Heby, Heby kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Mellanvägen 7B Heby, Heby kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Mellanvägen 7B Heby, Heby kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Mellanvägen 7B Heby, Heby kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Mellanvägen 7B Heby, Heby kommun - bild 5
Budgivning pågår

Mellanvägen 7B

Lägenhet
Heby, Heby kommun
Notar Mäklare Uppsala
775 000 kr
55 m²
2 rum
vån 1/3
4 867 kr/mån
14 091 kr/m²

Kontakta ansvarige mäklare för att boka tid för visning! Varmt välkomna till denna trevliga renoverade 2rok i populära Heby med endast halv trappa upp! Letar ni efter en optimal lägenhet där ni både kan bjuda på stora middagar och njuta av ett svalkande glas champagne på balkongen så har ni hittat rätt. Här kliver ni in och möts av en rymlig hall med garderober. Rakt fram till vänster…

Premium
Balkong
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
1 rum lägenhet på Vaksalagatan 40B Höganäs, Uppsala kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Vaksalagatan 40B Höganäs, Uppsala kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Vaksalagatan 40B Höganäs, Uppsala kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Vaksalagatan 40B Höganäs, Uppsala kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Vaksalagatan 40B Höganäs, Uppsala kommun - bild 5
Budgivning pågår

Vaksalagatan 40B

Lägenhet
Höganäs, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
1 495 000 kr
22 m²
1 rum
vån 2/4
1 723 kr/mån
67 955 kr/m²

*** FAST PRIS *** Bostaden säljs till ett fast pris, vilket innebär att den som först lägger det budet får lägenheten. Bostaden visas löpande. Ta kontakt med mäklaren för att boka in visning! Välkomna till denna charmiga och smart planerade etta om 22 kvm på Vaksalagatan 40B – en riktig liten pärla med sovloft, låg avgift och balkong mot föreningens lugna innergård. Perfekt för er som söker…

Premium
Balkong
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
2 rum lägenhet på Djäknegatan 50 Kapellgärdet, Uppsala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Djäknegatan 50 Kapellgärdet, Uppsala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Djäknegatan 50 Kapellgärdet, Uppsala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Djäknegatan 50 Kapellgärdet, Uppsala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Djäknegatan 50 Kapellgärdet, Uppsala kommun - bild 5
Budgivning pågår

Djäknegatan 50

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
1 950 000 kr
55,1 m²
2 rum
vån 3/4
3 955 kr/mån
35 390 kr/m²

** Säljs till Fast pris! Den som först lägger det begärda priset får köpa bostaden och först till kvarn som gäller! ** Kontakta ansvarige mäklare för att boka tid. Anmälan görs till [email protected] alt 0725-882121 // Nyrenoverad // Smart planlösning // Trevlig förening Välkommen till Djäknegatan 50 i populära Kappelgärdet – en plats där trivsel möter bekvämlighet! På våning fyra…

Premium
Balkong
Hiss
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
6 rum villa på Tulpangatan 3 Östhammar, Östhammars kommun - bild 1
6 rum villa på Tulpangatan 3 Östhammar, Östhammars kommun - bild 2
6 rum villa på Tulpangatan 3 Östhammar, Östhammars kommun - bild 3
6 rum villa på Tulpangatan 3 Östhammar, Östhammars kommun - bild 4
6 rum villa på Tulpangatan 3 Östhammar, Östhammars kommun - bild 5
Budgivning pågår

Tulpangatan 3

Villa
Östhammar, Östhammars kommun
Notar Mäklare Uppsala
2 595 000 kr
163 m²
6 rum
720 m² tomt

Nu har ni möjligheten att förvärva detta familjära och välskötta hus med en trevlig tomt i omtyckta kvarter i Edsområdet! Fastigheten erbjuder en grön och fin tomt i ett mysigt läge och lämpar sig perfekt för lekande barn eller bara allmän avkoppling. I anslutning till bostadsbyggnaden finns även ett garage med tillhörande förrådsdel samt en rymlig altan. Här kan ni njuta av solen under…

Premium
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
Östhammar, Östhammars kommun
Imorgon kl 17:00

Forsmark 210

Fritidshus
Östhammar, Östhammars kommun
Notar Mäklare Uppsala
1 350 000 kr
40 m²
2 rum
1 730 m² tomt
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
5 rum parhus på Lysmossvägen 5 Lindbacken, Uppsala kommun - bild 1
5 rum parhus på Lysmossvägen 5 Lindbacken, Uppsala kommun - bild 2
5 rum parhus på Lysmossvägen 5 Lindbacken, Uppsala kommun - bild 3
5 rum parhus på Lysmossvägen 5 Lindbacken, Uppsala kommun - bild 4
5 rum parhus på Lysmossvägen 5 Lindbacken, Uppsala kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 15:00

Lysmossvägen 5

Radhus
Lindbacken, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
5 695 000 kr
124 + 5 m²
5 rum
415 m² tomt

Varmt välkommen till Lysmossvägen 5 – Ett exklusivt tvåplansparhus med äganderätt i attraktiva Lindbacken! Här erbjuds ett nyproducerat hem från 2024 där arkitektur, ljus och genomtänkta materialval samspelar i en harmonisk färgskala av blå och varma bruna toner. Ett boende för dig som söker modern komfort med en tydlig känsla av kvalitet och elegans. Entréplanet välkomnar dig med en rymlig…

Premium
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
2 rum lägenhet på Vattholmavägen 8B Kapellgärdet, Uppsala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Vattholmavägen 8B Kapellgärdet, Uppsala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Vattholmavägen 8B Kapellgärdet, Uppsala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Vattholmavägen 8B Kapellgärdet, Uppsala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Vattholmavägen 8B Kapellgärdet, Uppsala kommun - bild 5

Vattholmavägen 8B

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
2 395 000 kr
56 m²
2 rum
vån 6/7
4 998 kr/mån
42 768 kr/m²

Högt upp i huset // Balkong // Toppfräscha ytskikt // Bredband ingår i avgiften Bostaden är i genomgående toppskick med moderna val av material, yteffektiv, god rumsdisponering och ett härligt solläge på balkongen. Välkomna att trivas här på Vattholmavägen 8B, väljer ni att bosätta er i denna lägenhet kommer ni att njuta av ett boende i riktigt bra skick, när ni kommer in i bostaden…

Premium
Balkong
Hiss
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
Sävja, Uppsala kommun
Sön 24 maj kl 11:00

Ölandsresan 3B

Lägenhet
Sävja, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
2 690 000 kr
94 m²
4 rum
vån 2
7 166 kr/mån
28 617 kr/m²
Balkong
Hiss
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
2 rum lägenhet på Ritargatan 5 Sala backe, Uppsala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Ritargatan 5 Sala backe, Uppsala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Ritargatan 5 Sala backe, Uppsala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Ritargatan 5 Sala backe, Uppsala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Ritargatan 5 Sala backe, Uppsala kommun - bild 5

Ritargatan 5

Lägenhet
Sala backe, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
1 495 000 kr
42,5 m²
2 rum
vån 1
3 277 kr/mån
35 176 kr/m²

Nu finns möjligheten att förvärva en väldisponerad lägenhet i modernt skick! Denna trivsamma bostad ligger belägen i grönskande Sala Backe och erbjuder mycket väldisponerad planlösning med ett fantastiskt fint ljusinsläpp. Här är det bara att flytta in och trivas från dag ett! Planlösningen fördelar sig på en välkomnande hall med avhängningsmöjligheter, en klädkammare i direkt anslutning till…

Premium
Hiss
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
Knutby, Uppsala kommun
Imorgon kl 17:00

Bennebol 103

Villa
Knutby, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
2 800 000 kr
223 + 50 m²
8 rum
5 551 m² tomt
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
1 rum lägenhet på Industrigatan 17 Kungsängen - Industristaden, Uppsala kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Industrigatan 17 Kungsängen - Industristaden, Uppsala kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Industrigatan 17 Kungsängen - Industristaden, Uppsala kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Industrigatan 17 Kungsängen - Industristaden, Uppsala kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Industrigatan 17 Kungsängen - Industristaden, Uppsala kommun - bild 5
Budgivning pågår

Industrigatan 17

Lägenhet
Kungsängen - Industristaden, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
1 850 000 kr
35 m²
1 rum
vån 1
2 707 kr/mån
52 857 kr/m²

*** FAST PRIS *** Bostaden säljs till ett fast pris, vilket innebär att den som först lägger det budet får lägenheten. Bostaden visas löpande. Ta kontakt med mäklaren för att boka in visning! Varmt välkomna till Industrigatan 17, ett modernt boende med nyproduktionskänslan kvar i väggarna. Denna trevliga 1:a erbjuder genomgående hög standard, kvalitativa och moderna val av material och all…

Premium
Balkong
Hiss
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
Nyby, Uppsala kommun
Budgivning pågår

Leopoldsgatan 2

Lägenhet
Nyby, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
1 695 000 kr
76,5 m²
3 rum
vån 3/3
5 167 kr/mån
22 157 kr/m²
Balkong
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
Fålhagen, Uppsala kommun

Österängsgatan 26C

Lägenhet
Fålhagen, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
2 150 000 kr
53,2 m²
2 rum
vån 2/3
3 357 kr/mån
40 414 kr/m²
Balkong
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
2 rum lägenhet på Solskensgatan 19 Gränby, Uppsala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Solskensgatan 19 Gränby, Uppsala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Solskensgatan 19 Gränby, Uppsala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Solskensgatan 19 Gränby, Uppsala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Solskensgatan 19 Gränby, Uppsala kommun - bild 5

Solskensgatan 19

Lägenhet
Gränby, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
1 495 000 kr
41 m²
2 rum
vån 1/5
3 638 kr/mån
36 463 kr/m²

Välkomna till Solskensgatan 19 och detta ljusa och yteffektiva boende med vita väggar och ett genomgående fint parkettgolv. Hallen har utmärkt förvaring i ett flertal garderober samt längre in finner ni ett bra planerat arbetskök även utrustat med diskmaskin. Köket ligger i öppen planlösning mot vardagsrummet vilket ger er möjligheten att möblera utefter önskemål. Bostaden erbjuder även ett…

Premium
Hiss
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
2 rum lägenhet på Källparksgatan 10B Sala backe, Uppsala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Källparksgatan 10B Sala backe, Uppsala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Källparksgatan 10B Sala backe, Uppsala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Källparksgatan 10B Sala backe, Uppsala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Källparksgatan 10B Sala backe, Uppsala kommun - bild 5
Budgivning pågår

Källparksgatan 10B

Lägenhet
Sala backe, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
1 895 000 kr
60,8 m²
2 rum
vån 1/3
3 435 kr/mån
31 168 kr/m²

Varmt välkommen till Källparksgatan 10B och denna hemtrevliga lägenhet som erbjuder en perfekt kombination av rymd, ljus och stilren känsla. Här möts du av genomtänkta färgval och en välplanerad planlösning som passar alla. Det fräscha köket är fullt utrustat med diskmaskin och fint trägolv som är genomgående i lägenheten, idealiskt för dig som värdesätter både funktion och estetik.…

Premium
Balkong
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
Fålhagen, Uppsala kommun

Petterslundsgatan 14E

Lägenhet
Fålhagen, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
1 550 000 kr
24 m²
1 rum
vån 1/4
2 549 kr/mån
64 583 kr/m²
Balkong
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
1 rum lägenhet på Vaksalagatan 55 Fålhagen, Uppsala kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Vaksalagatan 55 Fålhagen, Uppsala kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Vaksalagatan 55 Fålhagen, Uppsala kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Vaksalagatan 55 Fålhagen, Uppsala kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Vaksalagatan 55 Fålhagen, Uppsala kommun - bild 5

Vaksalagatan 55

Lägenhet
Fålhagen, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
1 595 000 kr
46 m²
1 rum
vån 5/5
4 906 kr/mån
34 674 kr/m²

Välkommen till denna trivsamma och välplanerade etta högst upp i huset om 46 kvm, belägen i det centrala och populära området Fålhagen! Denna bostad är perfekt för dig som söker ditt första hem, en studentlägenhet eller en praktisk övernattningslägenhet. Här bor du med närhet till både stadens puls och goda kommunikationer – endast 8 minuters promenad till Uppsala Centralstation. Vissa i…

Premium
Hiss
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
Alunda, Uppsala kommun

Borrlövsta 145

Fritidshus
Alunda, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
1 395 000 kr
53 + 5 m²
5 rum
2 298 m² tomt
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
2 rum lägenhet på Salagatan 53C Fålhagen, Uppsala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Salagatan 53C Fålhagen, Uppsala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Salagatan 53C Fålhagen, Uppsala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Salagatan 53C Fålhagen, Uppsala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Salagatan 53C Fålhagen, Uppsala kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 16:30

Salagatan 53C

Lägenhet
Fålhagen, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
2 150 000 kr
41 m²
2 rum
vån 1/3
4 049 kr/mån
52 439 kr/m²

Välkommen till ett hem där ljus, rymd och genomtänkta materialval samspelar på ett sätt som gör att varje kvadratmeter känns inbjudande. Här möts ni av en bostad som andas harmoni från de vackra trägolven som löper genom rummen till den sobra färgskalan som låter detaljerna träda fram. Hallens praktiska ytor leder er vidare till ett kök där funktion och estetik går hand i hand. Här finns…

Premium
Balkong
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
5 rum villa på Långmyran 511 Vänge, Uppsala kommun - bild 1
5 rum villa på Långmyran 511 Vänge, Uppsala kommun - bild 2
5 rum villa på Långmyran 511 Vänge, Uppsala kommun - bild 3
5 rum villa på Långmyran 511 Vänge, Uppsala kommun - bild 4
5 rum villa på Långmyran 511 Vänge, Uppsala kommun - bild 5
Lör 16 maj kl 12:00

Långmyran 511

Villa
Vänge, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
2 995 000 kr
136 + 34 m²
5 rum
3 236 m² tomt

Ett stenkast från stadens puls, men med naturen som närmsta granne, ligger denna högt belägna 70-talsvilla om ca 136 kvm. Fastigheten tronar vackert på sin soliga höjdtomt, omgiven av naturens egna murverk, stenar som skapar en privat och skyddad oas utan insyn på tomten. Här, i det eftertraktade området Långmyran strax utanför Vänge, väntar ett hem med karaktär och rymd. Den välplanerade…

Premium
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
2,5 rum lägenhet på S:t Olofsgatan 58C Höganäs, Uppsala kommun - bild 1
2,5 rum lägenhet på S:t Olofsgatan 58C Höganäs, Uppsala kommun - bild 2
2,5 rum lägenhet på S:t Olofsgatan 58C Höganäs, Uppsala kommun - bild 3
2,5 rum lägenhet på S:t Olofsgatan 58C Höganäs, Uppsala kommun - bild 4
2,5 rum lägenhet på S:t Olofsgatan 58C Höganäs, Uppsala kommun - bild 5
Budgivning pågår

S:t Olofsgatan 58C

Lägenhet
Höganäs, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
2 495 000 kr
67,5 m²
2,5 rum
vån 1/3
4 357 kr/mån
36 963 kr/m²

I ett av Höganäs mest omtyckta kvarter, där stadens puls möter grönskande lugn, väntar denna karaktärsfulla bostad om 67,5 kvm i ett vackert 1930-talshus ritat av Uppsalas dåvarande stadsarkitekt Gunnar Leche. Här kommer ni att bo med stadens utbud precis runt hörnet, men ändå med ett påtagligt lugn, omgiven av en lummig trädgård. En halv trappa upp öppnar sig ett hem där tidens arkitektur får…

Premium
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
6 rum villa på Gula vägen 9 Björklinge, Uppsala kommun - bild 1
6 rum villa på Gula vägen 9 Björklinge, Uppsala kommun - bild 2
6 rum villa på Gula vägen 9 Björklinge, Uppsala kommun - bild 3
6 rum villa på Gula vägen 9 Björklinge, Uppsala kommun - bild 4
6 rum villa på Gula vägen 9 Björklinge, Uppsala kommun - bild 5

Gula vägen 9

Villa
Björklinge, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
3 795 000 kr
150 m²
6 rum
1 487 m² tomt

Områdets bästa läge med uppväxt trädgårdstomt! Välkomna att trivas här på Gula vägen 9, här har ni en familjevänlig villa i 1,5 plan som nu saluförs. Huset har under åren skötts väl och håller idag ett väldigt fint skick. Vackert inramat av en fin syrénhäck och insynsskydd åt alla håll. Belägen med en solig tomt som bjuder på sol hela dagen och kvällssol. I entréplan har ni ett nyligen…

Premium
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
1 rum lägenhet på S:t Olofsgatan 56B Höganäs, Uppsala kommun - bild 1
1 rum lägenhet på S:t Olofsgatan 56B Höganäs, Uppsala kommun - bild 2
1 rum lägenhet på S:t Olofsgatan 56B Höganäs, Uppsala kommun - bild 3
1 rum lägenhet på S:t Olofsgatan 56B Höganäs, Uppsala kommun - bild 4
1 rum lägenhet på S:t Olofsgatan 56B Höganäs, Uppsala kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:30

S:t Olofsgatan 56B

Lägenhet
Höganäs, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
1 395 000 kr
20 m²
1 rum
vån 2/4
1 912 kr/mån
69 750 kr/m²

Välkommen till denna charmiga och ljusa 1:a med klassisk 30-talskaraktär – en perfekt första bostad, studentlägenhet eller övernattningslägenhet! Här bor ni i en vacker fastighet ritad av stadsarkitekt Gunnar Leche, uppförd 1935 med tidstypiska detaljer bevarade. Lägenheten om 20 kvm är smart planerad med generös takhöjd om ca 2,7 meter, djupa fönsternischer och ett vackert trägolv som ger…

Premium
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
5 rum villa på Hörlins väg 4 Morgongåva, Heby kommun - bild 1
5 rum villa på Hörlins väg 4 Morgongåva, Heby kommun - bild 2
5 rum villa på Hörlins väg 4 Morgongåva, Heby kommun - bild 3
5 rum villa på Hörlins väg 4 Morgongåva, Heby kommun - bild 4
5 rum villa på Hörlins väg 4 Morgongåva, Heby kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 13:00

Hörlins väg 4

Villa
Morgongåva, Heby kommun
Notar Mäklare Uppsala
2 995 000 kr
95 + 65 m²
5 rum
5 620 m² tomt

Välkomna till en ovanlig möjlighet att förvärva ett hem med ett läge utöver det vanliga, vackert beläget vid Ramsjön i Morgongåva, på vad som sannolikt är en av områdets största tomter! På Hörlins väg 4 väntar en trivsam och välplanerad bostad där karaktär, värme och naturnära liv går hand i hand. Här bor ni i en rofylld miljö med egen brygga och sjön alldeles intill, omgiven av grönska,…

Premium
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala

Visar 101 - 125 av 184