Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Notar
Guldhemmets logotyp

Vinnare

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025

Mäklare Mourad Tajiou

Mourad Tajiou

Om mig

Jag har varit fastighetsmäklare sedan 2006. Jag är lika engagerad nu som då, skillnaden är min erfarenhet som kommit under åren. Jag får en stor del av mina uppdrag genom rekommendationer från tidigare säljare och köpare vilket pushar mig att göra ett riktigt bra jobb. Jag har under större delen av min tid som fastighetsmäklare varit verksam på Gärdet/Östermalm men säljer bostäder över hela Stockholm. 2022 blev jag den mest rekommenderade mäklaren på Gärdet (enligt hittamäklare.se)
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Furusundsgatan 12, 3tr, Gärdet - Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 28 jul. 2025

Furusundsgatan 12, 3tr

Lägenhet
Gärdet - Östermalm, Stockholms kommun
Notar

36 m²

1,5 rum

2 316 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 750 000 kr+3 %

104 167 kr/m²

Notar
Notar
Starrängsringen 31, Nedre Gärdet - Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 24 jun. 2025

Starrängsringen 31

Lägenhet
Nedre Gärdet - Östermalm, Stockholms kommun
Notar

63 m²

2 rum

4 570 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 600 000 kr+2 %

104 762 kr/m²

Notar
Notar
Starrängsringen 55, 2tr, Nedre Gärdet - Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Starrängsringen 55, 2tr

Lägenhet
Nedre Gärdet - Östermalm, Stockholms kommun
Notar

71 m²

3 rum

3 287 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 550 000 kr+1 %

106 338 kr/m²

Notar
Notar
Artillerigatan 82, Nedre Gärdet - Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 16 jun. 2025

Artillerigatan 82

Lägenhet
Nedre Gärdet - Östermalm, Stockholms kommun
Notar

89 m²

4 rum

2 954 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 10 250 000 kr+6 %

115 169 kr/m²

Notar
Notar
Sibyllegatan 11B, bv, Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 10 jun. 2025

Sibyllegatan 11B, bv

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
Notar

51 m²

2 rum

2 751 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 6 900 000 kr±0 %

135 294 kr/m²

Notar
Notar
Starrängsringen 61, Östermalm - Nedre Gärdet, Stockholms kommun
  • Såld 7 maj. 2025

Starrängsringen 61

Lägenhet
Östermalm - Nedre Gärdet, Stockholms kommun
Notar

71 m²

3,5 rum

3 287 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 400 000 kr-1 %

104 225 kr/m²

Notar
Notar
Reimersholmsgatan 65, 1tr, Södermalm - Reimersholme, Stockholms kommun
  • Såld 4 maj. 2025

Reimersholmsgatan 65, 1tr

Lägenhet
Södermalm - Reimersholme, Stockholms kommun
Notar

96,5 m²

4 rum

8 090 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 125 000 kr+2 %

73 834 kr/m²

Notar
Notar

Visar 26 - 32 av 32