Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av MOHV Umeå

MOHV Umeå

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Ystarvägen 9, Ersboda, Umeå kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Ystarvägen 9

Radhus
Ersboda, Umeå kommun
MOHV Umeå

118 m²

3 rum

166 m²

Slutpris 3 200 000 kr-6 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Tomtebo Koloniområde, Tomtebo/Nydalaviken, Umeå kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Tomtebo Koloniområde

Fritidshus
Tomtebo/Nydalaviken, Umeå kommun
MOHV Umeå

25 m²

2 rum

340 m²

Slutpris 625 000 kr-7 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Älvans väg 5

Lägenhet
Tomtebo/Nydalaviken, Umeå kommun
MOHV Umeå

42 m²

2 rum

4 402 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 100 000 kr-4 %

26 190 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Kragvägen 115, Röbäck, Umeå kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Kragvägen 115

Lägenhet
Röbäck, Umeå kommun
MOHV Umeå

104 m²

5 rum

7 332 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 595 000 kr±0 %

24 952 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Näckrosvägen 3, Västerslätt, Umeå kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Näckrosvägen 3

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
MOHV Umeå

31,5 m²

1 rum

2 142 kr/mån

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

34 762 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Bovikenvägen 145

Villa
Sörmjöle, Umeå kommun
MOHV Umeå

112 m²

3 rum

1 817 m²

Slutpris 2 795 000 kr±0 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Kärnvägen 213

Lägenhet
Ersboda, Umeå kommun
MOHV Umeå

93 m²

4 rum

5 571 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 650 000 kr±0 %

17 742 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Näckens väg 2

Lägenhet
Umeå, Umeå kommun
MOHV Umeå

70 m²

3 rum

5 397 kr/mån

Slutpris 2 165 000 kr

30 929 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Södra Slevgränd 83, Ersboda, Umeå kommun
  • Såld 16 apr. 2026

Södra Slevgränd 83

Radhus
Ersboda, Umeå kommun
MOHV Umeå

100 m²

4 rum

252 m²

Slutpris 2 800 000 kr+6 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Kronovägen 7A, Teg, Umeå kommun
  • Såld 16 apr. 2026

Kronovägen 7A

Lägenhet
Teg, Umeå kommun
MOHV Umeå

38 m²

1 rum

3 570 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 200 000 kr-9 %

31 579 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Kärnvägen 5

Radhus
Ersboda, Umeå kommun
MOHV Umeå

105 m²

4 rum

6 509 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 950 000 kr-7 %

18 571 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Storgatan 8e, Väst på stan, Umeå kommun
  • Såld 16 apr. 2026

Storgatan 8e

Lägenhet
Väst på stan, Umeå kommun
MOHV Umeå

44 m²

2 rum

4 971 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 400 000 kr-6 %

31 818 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Mellanbågen 8

Villa
Sofiehem, Umeå kommun
MOHV Umeå

99+99 m²

4 rum

952 m²

Slutpris 3 425 000 kr+4 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Tallparksvägen 17C

Lägenhet
Grisbacka, Umeå kommun
MOHV Umeå

82 m²

3 rum

5 161 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 400 000 kr+2 %

29 268 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Linjevägen 6A, Obbola, Umeå kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Linjevägen 6A

Villa
Obbola, Umeå kommun
MOHV Umeå

149+40 m²

1 380 m²

Slutpris 3 495 000 kr±0 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Kungsgatan 19A, Väst på stan, Umeå kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Kungsgatan 19A

Lägenhet
Väst på stan, Umeå kommun
MOHV Umeå

106 m²

4 rum

8 261 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 210 000 kr+7 %

30 283 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Skärvstensgatan 24, Mariehöjd, Umeå kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Skärvstensgatan 24

Lägenhet
Mariehöjd, Umeå kommun
MOHV Umeå

71,5 m²

2 rum

5 565 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 350 000 kr±0 %

32 867 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Filgränd 4E

Lägenhet
Ersboda, Umeå kommun
MOHV Umeå

67 m²

2 rum

6 581 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

19 328 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Näckrosvägen 26

Lägenhet
Umeå, Umeå kommun
MOHV Umeå

63,5 m²

2 rum

4 172 kr/mån

Slutpris 1 700 000 kr

26 772 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2026

Bryggargatan 43E

Lägenhet
Teg, Umeå kommun
MOHV Umeå

53 m²

2 rum

3 842 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

31 981 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Skärvstensgatan 44

Lägenhet
Umeå, Umeå kommun
MOHV Umeå

90 m²

4 rum

5 945 kr/mån

Slutpris 3 695 000 kr±0 %

41 056 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Jägarvägen 5A

Lägenhet
Teg, Umeå kommun
MOHV Umeå

45 m²

2 rum

4 489 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 271 000 kr+6 %

28 244 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Skärvstensgatan 44

Lägenhet
Umeå, Umeå kommun
MOHV Umeå

52 m²

2 rum

3 570 kr/mån

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

38 365 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Skärvstensgatan 20, Mariehöjd, Umeå kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Skärvstensgatan 20

Lägenhet
Mariehöjd, Umeå kommun
MOHV Umeå

66,5 m²

3 rum

4 985 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 135 000 kr-3 %

32 105 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026

Mjölkvägen 117

Lägenhet
Ersboda, Umeå kommun
MOHV Umeå

63,5 m²

2 rum

5 849 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 125 000 kr-2 %

17 717 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå

Visar 26 - 50 av 258