Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av MOHV Umeå
Mäklare Emilie Gyllenram (fd. Svedberg)

Emilie Gyllenram (fd. Svedberg)

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Hagmarksvägen 15B

Lägenhet
Haga, Umeå kommun
MOHV Umeå

25 m²

1 rum

3 113 kr/mån

Slutpris 1 050 000 kr-11 %

42 000 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Skärvstensgatan 42

Lägenhet
Umeå, Umeå kommun
MOHV Umeå

52 m²

2 rum

3 570 kr/mån

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

42 212 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Hälsogränd 30

Lägenhet
Ersboda, Umeå kommun
MOHV Umeå

84 m²

2 rum

4 852 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 750 000 kr+3 %

20 833 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Sörfors 394

Villa
Sörfors, Umeå kommun
MOHV Umeå

150 m²

5 rum

1 919 m²

Slutpris 5 000 000 kr-5 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Skärvstensgatan 18

Lägenhet
Mariehöjd, Umeå kommun
MOHV Umeå

40 m²

1 rum

3 090 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

36 250 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Rådhusesplanaden 18C

Lägenhet
Centrum, Umeå kommun
MOHV Umeå

119 m²

4 rum

6 015 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 000 000 kr-5 %

33 613 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Bovikenvägen 145

Villa
Sörmjöle, Umeå kommun
MOHV Umeå

112 m²

3 rum

1 817 m²

Slutpris 2 795 000 kr±0 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Skärvstensgatan 44

Lägenhet
Umeå, Umeå kommun
MOHV Umeå

90 m²

4 rum

5 945 kr/mån

Slutpris 3 695 000 kr±0 %

41 056 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Jägarvägen 5A

Lägenhet
Teg, Umeå kommun
MOHV Umeå

45 m²

2 rum

4 489 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 271 000 kr+6 %

28 244 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Skärvstensgatan 44

Lägenhet
Umeå, Umeå kommun
MOHV Umeå

52 m²

2 rum

3 570 kr/mån

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

38 365 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 mar. 2026

Skärvstensgatan 30

Lägenhet
Mariehöjd, Umeå kommun
MOHV Umeå

66,5 m²

3 rum

4 995 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 095 000 kr-5 %

31 504 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 mar. 2026

Kråkbärsvägen 13D

Radhus
Böleäng, Umeå kommun
MOHV Umeå

109 m²

4 rum

177 m²

Slutpris 3 395 000 kr±0 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2026

Kungsgatan 19B

Lägenhet
Väst på stan, Umeå kommun
MOHV Umeå

70 m²

3 rum

5 653 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr-7 %

27 857 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2026

Strandgatan 19I

Lägenhet
Vännäsby, Vännäs kommun
MOHV Umeå

65 m²

2 rum

3 735 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 950 000 kr-5 %

14 615 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 feb. 2026

Skärvstensgatan 34

Lägenhet
Umeå, Umeå kommun
MOHV Umeå

73 m²

3 rum

5 927 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 395 000 kr±0 %

32 808 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 feb. 2026

Grindvägen 13

Radhus
Sandbacka, Umeå kommun
MOHV Umeå

110+55 m²

4 rum

130 m²

Slutpris 4 630 000 kr+10 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2026

Lagmansgatan 50E

Lägenhet
Västerhiske, Umeå kommun
MOHV Umeå

65 m²

2 rum

3 953 kr/mån

Slutpris 1 725 000 kr-4 %

26 538 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jan. 2026

Östra kyrkogatan 64

Lägenhet
Haga, Umeå kommun
MOHV Umeå

54 m²

2 rum

3 409 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr-2 %

41 667 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jan. 2026

Kråkbärsvägen 1G

Lägenhet
Böleäng, Umeå kommun
MOHV Umeå

38 m²

1 rum

3 404 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr-9 %

26 316 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jan. 2026

Kvartsvägen 112

Radhus
Carlshem/Carlshöjd, Umeå kommun
MOHV Umeå

99+63 m²

174 m²

Slutpris 3 775 000 kr-2 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2026

Skidspåret 15

Lägenhet
Berghem, Umeå kommun
MOHV Umeå

60 m²

2 rum

3 830 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 050 000 kr±0 %

34 167 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jan. 2026

Skärvstensgatan 48

Lägenhet
Mariehöjd, Umeå kommun
MOHV Umeå

66,5 m²

3 rum

4 602 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr-2 %

33 083 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jan. 2026

Rosettvägen 52

Radhus
Röbäck, Umeå kommun
MOHV Umeå

114,5 m²

4 rum

9 270 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 910 000 kr+6 %

16 681 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 nov. 2025

Hissjövägen 46

Lägenhet
Haga, Umeå kommun
MOHV Umeå

53,4 m²

3 rum

3 739 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

37 360 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 nov. 2025

Mårdvägen 8

Radhus
Mariedal, Umeå kommun
MOHV Umeå

61 m²

2 rum

148 m²

Slutpris 2 337 500 kr-3 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå

Visar 1 - 25 av 43