Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av MOHV Halmstad

MOHV Halmstad

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
3,5 rum lägenhet på Hemmansvägen 31 Centrum/Högskolan, Halmstads kommun - bild 1
3,5 rum lägenhet på Hemmansvägen 31 Centrum/Högskolan, Halmstads kommun - bild 2
3,5 rum lägenhet på Hemmansvägen 31 Centrum/Högskolan, Halmstads kommun - bild 3
3,5 rum lägenhet på Hemmansvägen 31 Centrum/Högskolan, Halmstads kommun - bild 4
3,5 rum lägenhet på Hemmansvägen 31 Centrum/Högskolan, Halmstads kommun - bild 5

Hemmansvägen 31

Lägenhet
Centrum/Högskolan, Halmstads kommun
MOHV Halmstad
1 850 000 kr
79,5 m²
3,5 rum
vån 3/3
4 876 kr/mån
23 270 kr/m²

Ljus och genomgående lägenhet med en optimal planlösning. Här finns bra sociala ytor med matplatsdel i anslutning till köket som renoverades 2018, stort vardagsrum och en mini walk-in-closet som nås via sovrummet. I föreningen finns övernattningsrum samt en relaxavdelning med bastu. Här bor ni bra i föreningen Riksbyggen Halmstadshus nr 2 med närhet till Hallarna, Högskolan samt Halmstad City. I…

Premium
Balkong
MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
2 rum lägenhet på Älesvägen 12E Vallås, Halmstads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Älesvägen 12E Vallås, Halmstads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Älesvägen 12E Vallås, Halmstads kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Älesvägen 12E Vallås, Halmstads kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Älesvägen 12E Vallås, Halmstads kommun - bild 5

Älesvägen 12E

Lägenhet
Vallås, Halmstads kommun
MOHV Halmstad
895 000 kr
59 m²
2 rum
vån 2/2
5 775 kr/mån
15 169 kr/m²

Välkommen till denna moderna och ljusa bostad, belägen på ett attraktivt hörnläge som idag används som en 2:a men som i föreningens register är registrerad som en 3:a och lätt kan göras om till. Bostaden erbjuder ett fantastiskt ljusinsläpp och en rymlig balkong som är perfekt att njuta av sommaren på. Lägenheten erbjuder idag ett välplanerat sovrum, ett rymligt badrum med egen tvättavdelning…

Premium
Balkong
MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
2 rum lägenhet på Hemmansvägen 20 Centrum/öster, Halmstads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Hemmansvägen 20 Centrum/öster, Halmstads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Hemmansvägen 20 Centrum/öster, Halmstads kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Hemmansvägen 20 Centrum/öster, Halmstads kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Hemmansvägen 20 Centrum/öster, Halmstads kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 18:15

Hemmansvägen 20

Lägenhet
Centrum/öster, Halmstads kommun
MOHV Halmstad
1 595 000 kr
59,5 m²
2 rum
vån 3/3
4 384 kr/mån
26 807 kr/m²

På ett av föreningens trevligaste lägen söker denna tvåa på 59,5 m2 med inglasad balkong ny ägare! Lägenheten är genomgående, erbjuder ett renoverat och helkaklat badrum, luftigt sovrum samt goda förvaringsmöjligheter. På den inglasade balkongen kan du njuta av solen under större delen utav året tack vare sitt utmärkta läge. Bor gör du i en trygg och stabil HSB-förening som erbjuder mycket…

Premium
Balkong
MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
6 rum villa på Jönssons backe 6 Rotorp, Halmstads kommun - bild 1
6 rum villa på Jönssons backe 6 Rotorp, Halmstads kommun - bild 2
6 rum villa på Jönssons backe 6 Rotorp, Halmstads kommun - bild 3
6 rum villa på Jönssons backe 6 Rotorp, Halmstads kommun - bild 4
6 rum villa på Jönssons backe 6 Rotorp, Halmstads kommun - bild 5

Jönssons backe 6

Villa
Rotorp, Halmstads kommun
MOHV Halmstad
5 395 000 kr
120 + 72 m²
6 rum
957 m² tomt

Välkommen till Jönssons Backe 6 – En genomtänkt, charmig och möjlighetsrik villa med utsikt i toppklass! På attraktiva Rotorp, högt placerad med en härlig frihetskänsla, finner du denna smakfulla 40-talsvilla. Här är det bara att flytta in och börja leva villalivet på en av Halmstads mest eftertraktade adresser. Fastigheten har dessutom redan genomgått flera omfattande renoveringar såsom ny…

Premium
MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
5 rum lägenhet på Bryngelshusgatan 119 Centrum, Halmstads kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Bryngelshusgatan 119 Centrum, Halmstads kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Bryngelshusgatan 119 Centrum, Halmstads kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Bryngelshusgatan 119 Centrum, Halmstads kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Bryngelshusgatan 119 Centrum, Halmstads kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 17:50

Bryngelshusgatan 119

Lägenhet
Centrum, Halmstads kommun
MOHV Halmstad
2 995 000 kr
113 m²
5 rum
7 639 kr/mån
26 504 kr/m²

I Brf The Bricks vid Lundgrens Trädgårdar uppfördes i slutet av 2019 dessa toppmoderna lägenheter. Hela kvarteret går i en industriell känsla för anspela på den svunna tiden då gjuteriet var verksamt på denna plats. Här finner du radhuskänsla då entrén är på markplan för att sedan en trappa upp fördela boendeytan i två etage. Bostaden erbjuder, förutom två helkaklade badrum, en trevlig öppen…

Premium
Balkong
MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
4 rum villa på Bankgatan 12 Åled, Halmstads kommun - bild 1
4 rum villa på Bankgatan 12 Åled, Halmstads kommun - bild 2
4 rum villa på Bankgatan 12 Åled, Halmstads kommun - bild 3
4 rum villa på Bankgatan 12 Åled, Halmstads kommun - bild 4
4 rum villa på Bankgatan 12 Åled, Halmstads kommun - bild 5

Bankgatan 12

Villa
Åled, Halmstads kommun
MOHV Halmstad
2 995 000 kr
115 + 70 m²
4 rum
1 025 m² tomt

Charmig 50-talare med ett gemytligt läge på lugn gata! Ett välskött hus som genomgående renoverats och där större renoveringar som kök, badrum och vattenburet golvvärmesystem i entréplan utförts. Villan har en utmärkt planlösning som erbjuder en bottenvåning med modernt kök och utgång till stort tralldäck i västerläge, rymligt vardagsrum med inbjudande braskamin, helkaklat badrum och…

Premium
MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
1 rum lägenhet på Hemmansvägen 43 Centrum/öster, Halmstads kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Hemmansvägen 43 Centrum/öster, Halmstads kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Hemmansvägen 43 Centrum/öster, Halmstads kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Hemmansvägen 43 Centrum/öster, Halmstads kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Hemmansvägen 43 Centrum/öster, Halmstads kommun - bild 5

Hemmansvägen 43

Lägenhet
Centrum/öster, Halmstads kommun
MOHV Halmstad
1 195 000 kr
27 m²
1 rum
vån 2/3
1 750 kr/mån
44 259 kr/m²

Här är den! En perfekt studentlägenhet, eller bostad för dig som söker en bra bostad till mycket låg månadskostnad. Renoverat kök och helkaklat badrum! I avgiften ingår värme, vatten, TV (grundutbud), internet (fiber) samt bostadsrättstillägg. På Hemmansvägen bor du nära Högskolan i Halmstad, city med puls inom 10 minuter samt Östra Stranden för salta bad. I närområdet finns flera…

Premium
MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
2 rum lägenhet på Bryngelshusgatan 105 Centrum, Halmstads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Bryngelshusgatan 105 Centrum, Halmstads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Bryngelshusgatan 105 Centrum, Halmstads kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Bryngelshusgatan 105 Centrum, Halmstads kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Bryngelshusgatan 105 Centrum, Halmstads kommun - bild 5

Bryngelshusgatan 105

Lägenhet
Centrum, Halmstads kommun
MOHV Halmstad
2 195 000 kr
64 m²
2 rum
vån 1/3
4 643 kr/mån
34 297 kr/m²

Exklusiv bostadsrättslägenhet med äkta townhouse-känsla på ett centralt läge i Halmstad Välkommen till en bostad som bryter mot det vanliga. Här får du det bästa av två världar – bostadsrättens trygghet och enkelhet kombinerat med ett boende som i känsla, rymd och funktion påminner om ett eget townhouse. Med en takhöjd på nästan 3 meter möts du av en luftighet och volym som är ovanlig i sitt…

Premium
Uteplats
MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
1 rum lägenhet på Hvitfeldtsgatan 19B Centrum, Halmstads kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Hvitfeldtsgatan 19B Centrum, Halmstads kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Hvitfeldtsgatan 19B Centrum, Halmstads kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Hvitfeldtsgatan 19B Centrum, Halmstads kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Hvitfeldtsgatan 19B Centrum, Halmstads kommun - bild 5
Mån 25 maj kl 16:30

Hvitfeldtsgatan 19B

Lägenhet
Centrum, Halmstads kommun
MOHV Halmstad
1 450 000 kr
45 m²
1 rum
vån 2/4
4 155 kr/mån
32 222 kr/m²

Ta möjligheten att förvärva denna mysiga etta på centralt läge! Här trivs du med fräscht kök, helkaklat badrum (med tvättmöjligheter) samt rymlig och möblerbart rum! Lägenheten har dessutom tillgång till en loftgång som passar perfekt att nyttja som balkong. Föreningen erbjuder flera mervärde såsom fräsch tvättstuga, vacker innergård samt mycket uppskattad grillplats inklusive allt som hör där…

Premium
Balkong
Hiss
MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
4 rum lägenhet på Broddesonsgatan 57 Väster, Halmstads kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Broddesonsgatan 57 Väster, Halmstads kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Broddesonsgatan 57 Väster, Halmstads kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Broddesonsgatan 57 Väster, Halmstads kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Broddesonsgatan 57 Väster, Halmstads kommun - bild 5
Ons 3 jun kl 16:30

Broddesonsgatan 57

Lägenhet
Väster, Halmstads kommun
MOHV Halmstad
2 195 000 kr
76 m²
4 rum
vån 2/3
4 093 kr/mån
28 882 kr/m²

På attraktiva Väster har du möjlighet att förvärva denna fyra i familjär förening. Trivs gör du med fräscht kök, helkaklat badrum och tre luftiga sovrum. Dessutom har föreningen en grönskande trädgård, där bostadsrättsinnehavaren har förmånen att nyttja en uteplats i sydvästligt läge. Möjlighet till parkering och garage. Varmt välkommen på visning.

Premium
MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
2 rum lägenhet på Slåttervägen 4B Centrum/öster, Halmstads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Slåttervägen 4B Centrum/öster, Halmstads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Slåttervägen 4B Centrum/öster, Halmstads kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Slåttervägen 4B Centrum/öster, Halmstads kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Slåttervägen 4B Centrum/öster, Halmstads kommun - bild 5
Mån 25 maj kl 17:30

Slåttervägen 4B

Lägenhet
Centrum/öster, Halmstads kommun
MOHV Halmstad
1 395 000 kr
59 m²
2 rum
vån 3/3
5 013 kr/mån
23 644 kr/m²

Välkommen att uppleva en välrenoverad tvåa i anslutning till Högskolan i Halmstad och närhet till stadens puls. Högst upp i huset finner du denna genomgående bostadsrätt med rikligt ljusinsläpp, vackert afrikanskt ekparkett och ett kök utöver det vanliga. Pricken över i:et är balkong i sydvästligt läge. I avgiften om 4928 kr/mån ingår värme, kallvatten samt bostadsrättstillägg. Därutöver har…

Premium
Balkong
MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
2 rum lägenhet på Timmermansgatan 24B Centrum, Halmstads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Timmermansgatan 24B Centrum, Halmstads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Timmermansgatan 24B Centrum, Halmstads kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Timmermansgatan 24B Centrum, Halmstads kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Timmermansgatan 24B Centrum, Halmstads kommun - bild 5

Timmermansgatan 24B

Lägenhet
Centrum, Halmstads kommun
MOHV Halmstad
2 150 000 kr
64 m²
2 rum
vån 3/4
4 533 kr/mån
33 594 kr/m²

Välkommen till en riktigt snygg och modern lägenhet med en planlösning som verkligen funkar i vardagen. Här har du ett fullt utrustat kök med hög standard, ett badrum som känns mer som ett designhotell än ett vanligt badrum, och ett ljust vardagsrum där du faktiskt vill hänga. Centralt läge, genomtänkta detaljer och en känsla av kvalitet genom hela lägenheten – det här är ett hem du kommer vara…

Premium
MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
Centrum, Halmstads kommun

Sven Jonsons Gata 3

Lägenhet
Centrum, Halmstads kommun
MOHV Halmstad
3 295 000 kr
90,5 m²
3 rum
vån 1/7
6 359 kr/mån
36 409 kr/m²
Balkong
Uteplats
Hiss
MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
3 rum lägenhet på Brogårdsvägen 25D Skedala, Halmstads kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Brogårdsvägen 25D Skedala, Halmstads kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Brogårdsvägen 25D Skedala, Halmstads kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Brogårdsvägen 25D Skedala, Halmstads kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Brogårdsvägen 25D Skedala, Halmstads kommun - bild 5

Brogårdsvägen 25D

Lägenhet
Skedala, Halmstads kommun
MOHV Halmstad
1 995 000 kr
72,4 m²
3 rum
vån 2/3
5 641 kr/mån
27 555 kr/m²

Här presenteras en av de omtyckta treorna i Brf Skedala Ängar. Här erbjuds ett lugnt och lantligt läge i modern kontext med sina punkthus och landgång. Denna mycket rymliga tre på hela 72,4 m2 har en stor och inglasad balkong. Bostaden erbjuder en öppen planlösning med flera olika möbleringsalternativ, helkaklat badrum med tvättmöjligheter, luftiga sovrum med påkostad garderob, samt ett stort…

Premium
Balkong
Hiss
MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
1 rum lägenhet på Hertig Knutsgatan 37B Centrum/öster, Halmstads kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Hertig Knutsgatan 37B Centrum/öster, Halmstads kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Hertig Knutsgatan 37B Centrum/öster, Halmstads kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Hertig Knutsgatan 37B Centrum/öster, Halmstads kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Hertig Knutsgatan 37B Centrum/öster, Halmstads kommun - bild 5

Hertig Knutsgatan 37B

Lägenhet
Centrum/öster, Halmstads kommun
MOHV Halmstad
1 095 000 kr
35 m²
1 rum
vån 4/4
3 544 kr/mån
31 286 kr/m²

Vid Högskolans fot finns denna rymliga etta. Här bor du med stilrent kök och helkaklat badrum (förberedd för kunna installera en tvättmaskin), på ett utmärkt och strategiskt läge. I närområdet finner du Högskolan i Halmstad, flera matbutiker, träningsanläggningar samt Resecentrum för vidare färd mot din slutdestination. City för puls likaså. Varmt välkommen på visning.

Premium
Hiss
MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
Vallås, Halmstads kommun
Budgivning pågår

Ängsgårdsvägen 53

Villa
Vallås, Halmstads kommun
MOHV Halmstad
2 625 000 kr
127 m²
6 rum
336 m² tomt
MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
Centrum/öster, Halmstads kommun

Enslövsvägen 8A

Lägenhet
Centrum/öster, Halmstads kommun
MOHV Halmstad
1 295 000 kr
44,5 m²
2 rum
vån 2/3
4 142 kr/mån
29 101 kr/m²
MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
Snöstorp, Halmstads kommun
Sön 17 maj kl 11:00

Ljungbyvägen 124A

Villa
Snöstorp, Halmstads kommun
MOHV Halmstad
Pris på förfrågan
221 + 126 m²
5 rum
1 121 m² tomt
MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
Centrum, Halmstads kommun

Skånegatan 57B

Lägenhet
Centrum, Halmstads kommun
MOHV Halmstad
1 795 000 kr
51,5 m²
2 rum
vån 1/5
3 589 kr/mån
34 854 kr/m²
Hiss
MOHV Halmstad
MOHV Halmstad

Visar 51 - 69 av 69