Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Mäklare Adam Ulfung

Adam Ulfung

Om mig

Jag har arbetat som fastighetsmäklare i Solna och Sundbyberg med omnejd sedan 2012 och har under mina år i branschen hunnit med att bli utnämnd till såväl "Årets Rookie" som "Årets Mäklare", "Årets ledare" och "Årets kvalitetsmäklare". Sedan 2016 driver jag Fastighetsmäklarföretaget MOHV i Bromma, Solna & Sundbyberg. Sen min start som mäklare har jag förmedlat närmare 800 bostäder. Hör gärna av dig till mig om du vill ha en mäklare med god erfarenhet, högt engagemang och nöjda kunder!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AdamUlfung

Klippgatan 20C

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

75 m²

3 rum

3 751 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 200 000 kr+5 %

56 000 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AdamUlfung

Solnavägen 96B

Lägenhet
Råsunda, Solna kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

93 m²

4 rum

6 888 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 500 000 kr±0 %

69 892 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AdamUlfung

Backvägen 3

Lägenhet
Råsunda, Solna kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

36 m²

1,5 rum

2 317 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 700 000 kr+13 %

75 000 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AdamUlfung

Nickelvägen 16

Villa
Skarpäng, Täby kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

255 m²

9 rum

1 041 m²

Slutpris 14 500 000 kr-3 %
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AdamUlfung

Råsundavägen 57, 2tr

Lägenhet
Råsunda/Vasalund, Solna kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

68 m²

2,5 rum

4 062 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 5 300 000 kr+11 %

77 941 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AdamUlfung

Hannebergsgatan 32

Lägenhet
Solna C/Fristaden, Solna kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

81 m²

3 rum

5 118 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 820 000 kr+1 %

59 506 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AdamUlfung

Infanterigatan 5

Lägenhet
Västra Skogen, Solna kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

56,5 m²

2 rum

3 817 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

53 009 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AdamUlfung

Skytteholmsvägen 22

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

58 m²

3 rum

2 976 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 880 000 kr+11 %

66 897 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AdamUlfung

Klippgatan 16C

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

46 m²

1,5 rum

2 757 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr+13 %

48 913 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AdamUlfung

Vasavägen 24

Lägenhet
Råsunda, Solna kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

34 m²

2 rum

2 171 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

88 088 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AdamUlfung

Backvägen 1

Lägenhet
Råsunda, Solna kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

92 m²

4 rum

4 572 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 000 000 kr+12 %

65 217 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AdamUlfung

Vintervägen 26

Lägenhet
Gamla Råsunda, Solna kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

39 m²

2 rum

2 384 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 160 000 kr+15 %

81 026 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AdamUlfung

Järnvägsgatan 40

Lägenhet
Centrala Sundbyberg, Sundbybergs kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

41 m²

1,5 rum

2 162 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 900 000 kr

70 732 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AdamUlfung

Karlsviksgatan 10

Lägenhet
Kungsholmen / Norr Mälarstrand, Stockholms kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

63 m²

2 rum

3 713 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 100 000 kr+17 %

128 571 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AdamUlfung

Sveavägen 121A

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

25 m²

1 rum

1 537 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 200 000 kr+14 %

128 000 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AdamUlfung

Klippgatan 16B

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

75,5 m²

3 rum

4 455 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 775 000 kr+15 %

50 000 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jun. 2025
profilfoto på mäklare
AdamUlfung

Oskarsrogatan 7

Lägenhet
Huvudsta, Solna kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

72 m²

2 rum

5 190 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 750 000 kr+2 %

38 194 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2025
profilfoto på mäklare
AdamUlfung

Klippgatan 20B

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

75,5 m²

3 rum

3 776 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 260 000 kr+7 %

56 424 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2025
profilfoto på mäklare
AdamUlfung

Erik Sandbergs Gata 8

Lägenhet
Gamla Råsunda, Solna kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

42,5 m²

2 rum

3 218 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 325 000 kr+15 %

78 235 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2025
profilfoto på mäklare
AdamUlfung

Polhemsgatan 1

Lägenhet
Gamla Huvudsta, Solna kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

77,7 m²

2,5 rum

4 256 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 650 000 kr+4 %

46 976 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 maj. 2025

Svartviksslingan 4

Lägenhet
Minneberg, Stockholms kommun

91,5 m²

4 rum

7 519 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 700 000 kr+4 %

62 295 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 maj. 2025

Parkvägen 25

Lägenhet
Gamla Råsunda, Solna kommun

60 m²

2 rum

2 605 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 150 000 kr-8 %

69 167 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 maj. 2025

Tottvägen 5A, 4tr

Lägenhet
Gamla Råsunda, Solna kommun

72+8 m²

3 rum

4 683 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 6 950 000 kr+3 %

96 528 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

Visar 26 - 48 av 48