Hoppa till huvudinnehåll
Mäklarringen Umeå

Mäklarringen Umeå

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Innerbyvägen 21B, Hissjö, Umeå kommun
  • Såld 6 aug. 2025
profilfoto på mäklare
MagnusForsberg

Innerbyvägen 21B

Lägenhet
Hissjö, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

72,5 m²

3 rum

7 257 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 800 000 kr-6 %

11 034 kr/m²

Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Björnbärsvägen 50, Böleäng, Umeå kommun
  • Såld 4 aug. 2025
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Björnbärsvägen 50

Radhus
Böleäng, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

102 m²

4 rum

6 928 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 950 000 kr-2 %

28 922 kr/m²

Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Storgatan 11B, Väst på stan/Hedlunda, Umeå kommun
  • Såld 31 jul. 2025
profilfoto på mäklare
MagnusForsberg

Storgatan 11B

Lägenhet
Väst på stan/Hedlunda, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

76,5 m²

3 rum

5 347 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 050 000 kr-9 %

26 797 kr/m²

Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Sjöstigen 20, Holmsund, Umeå kommun
  • Såld 30 jul. 2025
profilfoto på mäklare
UlricaJohansson

Sjöstigen 20

Villa
Holmsund, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

136+103 m²

4 rum

863 m²

Slutpris 3 100 000 kr-6 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Vinbärsvägen 2, Böleäng, Umeå kommun
  • Såld 28 jul. 2025
profilfoto på mäklare
MagnusForsberg

Vinbärsvägen 2

Villa
Böleäng, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

198+17 m²

7 rum

768 m²

Slutpris 5 370 000 kr-10 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Backenvägen 42B, Grisbacka, Umeå kommun
  • Såld 26 jul. 2025
profilfoto på mäklare
MagnusForsberg

Backenvägen 42B

Villa
Grisbacka, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

143 m²

5 rum

281 m²

Slutpris 4 650 000 kr-7 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Rödhakevägen 9, Nordmaling, Nordmalings kommun
  • Såld 16 jul. 2025
profilfoto på mäklare
PeterLindeberg

Rödhakevägen 9

Villa
Nordmaling, Nordmalings kommun
Mäklarringen Umeå

103+45 m²

4 rum

1 024 m²

Slutpris 1 750 000 kr-8 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jul. 2025
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Stöcke 478

Villa
Stöcke, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

168+23 m²

6 rum

2 601 m²

Slutpris 5 700 000 kr-5 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Hössjö 288, Hössjö, Umeå kommun
  • Såld 7 jul. 2025
profilfoto på mäklare
UlricaJohansson

Hössjö 288

Villa
Hössjö, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

152+130 m²

5 rum

1,1 ha

Slutpris 4 200 000 kr-7 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Honungsvägen 13, Umedalen, Umeå kommun
  • Såld 7 jul. 2025
profilfoto på mäklare
UlricaJohansson

Honungsvägen 13

Radhus
Umedalen, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

97 m²

4 rum

203 m²

Slutpris 3 095 000 kr-3 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Minkstigen 1, Obbola, Umeå kommun
  • Såld 7 jul. 2025
profilfoto på mäklare
MagnusForsberg

Minkstigen 1

Fritidshus
Obbola, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

61 m²

4 rum

2 216 m²

Slutpris 1 700 000 kr+14 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Istidsgatan 9B, Mariehem, Umeå kommun
  • Såld 3 jul. 2025
profilfoto på mäklare
UlricaJohansson

Istidsgatan 9B

Lägenhet
Mariehem, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

35,5 m²

1 rum

3 064 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 445 000 kr±0 %

40 704 kr/m²

Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jul. 2025
profilfoto på mäklare
PeterLindeberg

Götgatan 9

Lägenhet
Centrum, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

70 m²

3 rum

4 209 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 400 000 kr-7 %

48 571 kr/m²

Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2025
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Kungsgårdsvägen 43

Villa
Grubbe, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

142+16 m²

5 rum

1 010 m²

Slutpris 6 000 000 kr-8 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jul. 2025
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Bondegatan 17

Villa
Teg / Söderslätt, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

215+55 m²

5 rum

833 m²

Slutpris 7 620 000 kr+2 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Bastuskär 32, Holmsund, Umeå kommun
  • Såld 1 jul. 2025
profilfoto på mäklare
UlricaJohansson

Bastuskär 32

Fritidshus
Holmsund, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

33 m²

2 rum

2 371 m²

Slutpris 1 250 000 kr-10 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2025
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Ostnäs 737

Fritidshus
Ostnäs, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

110+40 m²

2 rum

1 980 m²

Slutpris 3 225 000 kr+11 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Blåkullevägen 6, Tomtebo, Umeå kommun
  • Såld 25 jun. 2025
profilfoto på mäklare
MagnusForsberg

Blåkullevägen 6

Villa
Tomtebo, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

149 m²

6 rum

604 m²

Slutpris 5 400 000 kr+8 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Älvans väg 7D, Tomtebo, Umeå kommun
  • Såld 24 jun. 2025
profilfoto på mäklare
MagnusForsberg

Älvans väg 7D

Radhus
Tomtebo, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

117 m²

5 rum

318 m²

Slutpris 3 895 000 kr±0 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Skinnarbyvägen 5, Bygdeå, Robertsfors kommun
  • Såld 23 jun. 2025
profilfoto på mäklare
UlricaJohansson

Skinnarbyvägen 5

Villa
Bygdeå, Robertsfors kommun
Mäklarringen Umeå

111+60 m²

4 rum

1 725 m²

Slutpris 1 225 000 kr-12 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jun. 2025
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Västamarken 31

Villa
Hörnefors, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

91+2 m²

3 rum

7 470 m²

Slutpris 1 800 000 kr+20 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Fårskäret 310, Fårskäret, Nordmalings kommun
  • Såld 18 jun. 2025
profilfoto på mäklare
PeterLindeberg

Fårskäret 310

Fritidshus
Fårskäret, Nordmalings kommun
Mäklarringen Umeå

57+18 m²

3 rum

2 895 m²

Slutpris 1 265 000 kr-9 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jun. 2025
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Orrböle 4

Villa
Tväråbäck/Orrböle, Vännäs kommun
Mäklarringen Umeå

110+70 m²

5 rum

7 880 m²

Slutpris 2 500 000 kr+69 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jun. 2025
profilfoto på mäklare
PeterLindeberg

Korpralsvägen 32B

Lägenhet
Teg, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

60 m²

3 rum

3 926 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr-4 %

35 000 kr/m²

Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Pengsjö 6, Pengsjö, Vännäs kommun
  • Såld 13 jun. 2025
profilfoto på mäklare
MagnusForsberg

Pengsjö 6

Fritidshus
Pengsjö, Vännäs kommun
Mäklarringen Umeå

56 m²

2 rum

1 437 m²

Slutpris 595 000 kr-21 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå

Visar 101 - 125 av 144