Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Viktor Eliasson

Viktor Eliasson

Om mig

Jag heter Viktor Eliasson, född och uppvuxen i Västerås, och har arbetat som fastighetsmäklare sedan 2011. Jag brinner verkligen för mitt yrke och sätter alltid kunden i centrum. Med lyhördhet, målinriktning och stort engagemang strävar jag efter att överträffa både säljares och köpares förväntningar i varje affär. För mig är varje uppdrag unikt, och jag är dedikerad till att skapa de bästa möjliga förutsättningarna för en framgångsrik bostadsaffär.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2026

Stenhagsgatan 16

Lägenhet
Viksäng, Västerås kommun

54,6 m²

2 rum

4 379 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr

24 725 kr/m²

Mäklarhuset Västerås
Flisavägen 34, Östra Bjurhovda, Västerås kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Flisavägen 34

Lägenhet
Östra Bjurhovda, Västerås kommun

88,5 m²

4 rum

6 631 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

16 893 kr/m²

Mäklarhuset Västerås
Kakelgatan 1, Östermalm, Västerås kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Kakelgatan 1

Lägenhet
Östermalm, Västerås kommun

77,5 m²

3 rum

4 639 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 900 000 kr+4 %

37 419 kr/m²

Mäklarhuset Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2026

Guttorms väg 16

Radhus
Irsta, Västerås kommun

113+9 m²

4 rum

369 m²

Slutpris 3 300 000 kr
Mäklarhuset Västerås
Smältverksgatan 66, Bäckby, Västerås kommun
  • Såld 19 apr. 2026

Smältverksgatan 66

Lägenhet
Bäckby, Västerås kommun

76,5 m²

3 rum

6 134 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 550 000 kr-37 %

7 190 kr/m²

Mäklarhuset Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Skjutbanegatan 8b

Lägenhet
Haga, Västerås kommun

78,8 m²

3 rum

3 459 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 995 000 kr±0 %

12 627 kr/m²

Mäklarhuset Västerås
Bakformsvägen 64, Skälby, Västerås kommun
  • Såld 13 mar. 2026

Bakformsvägen 64

Lägenhet
Skälby, Västerås kommun

66 m²

3 rum

4 974 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 750 000 kr-3 %

26 515 kr/m²

Mäklarhuset Västerås
Härnevigatan 15a, Skiljebo, Västerås kommun
  • Såld 6 mar. 2026

Härnevigatan 15a

Lägenhet
Skiljebo, Västerås kommun

75 m²

3 rum

4 145 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

19 333 kr/m²

Mäklarhuset Västerås
Adolf Zethelius Gata 3, Bäckby, Västerås kommun
  • Såld 20 feb. 2026

Adolf Zethelius Gata 3

Lägenhet
Bäckby, Västerås kommun

65 m²

2 rum

4 450 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 800 000 kr-6 %

12 308 kr/m²

Mäklarhuset Västerås
Skyttegatan 1 A, Haga, Västerås kommun
  • Såld 29 jan. 2026

Skyttegatan 1 A

Lägenhet
Haga, Västerås kommun

74 m²

3 rum

5 414 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 245 000 kr+4 %

16 824 kr/m²

Mäklarhuset Västerås
Hagagränd 29, Haga, Västerås kommun
  • Såld 10 jan. 2026

Hagagränd 29

Lägenhet
Haga, Västerås kommun

56,5 m²

2 rum

4 040 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 225 000 kr-9 %

21 681 kr/m²

Mäklarhuset Västerås
Patentgatan 9, Tegnérlunden, Västerås kommun
  • Såld 9 jan. 2026

Patentgatan 9

Lägenhet
Tegnérlunden, Västerås kommun

68 m²

3 rum

5 116 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 995 000 kr-9 %

29 338 kr/m²

Mäklarhuset Västerås
Spinnfiskargatan 9, Hamre, Västerås kommun
  • Såld 7 jan. 2026

Spinnfiskargatan 9

Radhus
Hamre, Västerås kommun

146 m²

6 rum

235 m²

Slutpris 3 500 000 kr-5 %
Mäklarhuset Västerås
Patentgatan 1, Tegnérlunden, Västerås kommun
  • Såld 20 dec. 2025

Patentgatan 1

Lägenhet
Tegnérlunden, Västerås kommun

84,5 m²

3 rum

7 129 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 495 000 kr-4 %

29 527 kr/m²

Mäklarhuset Västerås
Karlfeldtsgatan 49, Nordanby, Västerås kommun
  • Såld 27 nov. 2025

Karlfeldtsgatan 49

Radhus
Nordanby, Västerås kommun

110 m²

4 rum

186 m²

Slutpris 2 950 000 kr-2 %
Mäklarhuset Västerås
Salamandervägen 1, Gäddeholm, Västerås kommun
  • Såld 20 nov. 2025

Salamandervägen 1

Radhus
Gäddeholm, Västerås kommun

126 m²

6 rum

5 972 kr/mån

Slutpris 3 500 000 kr-3 %

27 778 kr/m²

Mäklarhuset Västerås
Kultgatan 3, Brandthovda, Västerås kommun
  • Såld 11 nov. 2025

Kultgatan 3

Villa
Brandthovda, Västerås kommun

125+148 m²

7 rum

914 m²

Slutpris 3 995 000 kr±0 %
Mäklarhuset Västerås
Narvavägen 29, Krumeluren/Hammarby, Västerås kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Narvavägen 29

Lägenhet
Krumeluren/Hammarby, Västerås kommun

71 m²

3 rum

5 440 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 850 000 kr-15 %

11 972 kr/m²

Mäklarhuset Västerås
Linnégatan 2, Centralt, Västerås kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Linnégatan 2

Lägenhet
Centralt, Västerås kommun

115 m²

5 rum

7 113 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 495 000 kr±0 %

30 391 kr/m²

Mäklarhuset Västerås
Verksgatan 19, Lillåudden, Västerås kommun
  • Såld 7 okt. 2025

Verksgatan 19

Lägenhet
Lillåudden, Västerås kommun

127,5 m²

4 rum

7 656 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 200 000 kr-3 %

32 941 kr/m²

Mäklarhuset Västerås
Sevallagatan 3, Skiljebo, Västerås kommun
  • Såld 29 sep. 2025

Sevallagatan 3

Lägenhet
Skiljebo, Västerås kommun

60 m²

2 rum

3 676 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 875 000 kr+9 %

14 583 kr/m²

Mäklarhuset Västerås
Spinnakergatan 3, Öster Mälarstrand, Västerås kommun
  • Såld 19 sep. 2025

Spinnakergatan 3

Lägenhet
Öster Mälarstrand, Västerås kommun

83 m²

3 rum

6 164 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 500 000 kr±0 %

42 169 kr/m²

Mäklarhuset Västerås
Stenhagsgatan 16, Viksäng, Västerås kommun
  • Såld 5 sep. 2025

Stenhagsgatan 16

Lägenhet
Viksäng, Västerås kommun

54,6 m²

2 rum

4 251 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 300 000 kr±0 %

23 810 kr/m²

Mäklarhuset Västerås
Vadmalsvägen 3, Skälby, Västerås kommun
  • Såld 26 aug. 2025

Vadmalsvägen 3

Villa
Skälby, Västerås kommun

133+41 m²

6 rum

949 m²

Slutpris 3 600 000 kr-10 %
Mäklarhuset Västerås
Biskopsgatan 10 B, Centralt, Västerås kommun
  • Såld 21 aug. 2025

Biskopsgatan 10 B

Lägenhet
Centralt, Västerås kommun

60 m²

3 rum

3 342 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

33 250 kr/m²

Mäklarhuset Västerås

Visar 1 - 25 av 34