Hoppa till huvudinnehåll
Mäklarhuset Sundsvall

Mäklarhuset Sundsvall

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Bredsandsviken 241, Alnö, Sundsvalls kommun
  • Såld 8 jul. 2025

Bredsandsviken 241

Villa
Alnö, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

91 m²

4 rum

1 405 m²

Slutpris 2 050 000 kr-14 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Thulegatan 35B, Centralt - Södermalm, Sundsvalls kommun
  • Såld 8 jul. 2025

Thulegatan 35B

Lägenhet
Centralt - Södermalm, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

128,5 m²

5 rum

7 766 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 450 000 kr±0 %

26 848 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jul. 2025

Thulegatan 35C

Lägenhet
Centralt, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

64 m²

2 rum

4 070 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr-10 %

21 875 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Siriusvägen 7A, Nolby, Sundsvalls kommun
  • Såld 4 jul. 2025

Siriusvägen 7A

Villa
Nolby, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

127+27 m²

4 rum

1 753 m²

Slutpris 3 010 000 kr+9 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jul. 2025

Taj 102

Villa
Njurunda, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

180 m²

8 rum

5 599 m²

Slutpris 5 650 000 kr-16 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Färjevägen 27A, Alnö, Sundsvalls kommun
  • Såld 3 jul. 2025

Färjevägen 27A

Lägenhet
Alnö, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

65 m²

3 rum

4 666 kr/mån

Slutpris 875 000 kr-2 %

13 462 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Fregattgatan 9, Norra Kajen, Sundsvalls kommun
  • Såld 2 jul. 2025

Fregattgatan 9

Lägenhet
Norra Kajen, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

79 m²

3 rum

5 813 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 950 000 kr±0 %

50 000 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Bragegatan 13, Haga, Sundsvalls kommun
  • Såld 2 jul. 2025

Bragegatan 13

Lägenhet
Haga, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

74 m²

3 rum

5 266 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 450 000 kr-2 %

19 595 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Januarivägen 2C, Johannedal, Sundsvalls kommun
  • Såld 2 jul. 2025

Januarivägen 2C

Lägenhet
Johannedal, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

41 m²

1 rum

2 702 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 230 000 kr-10 %

5 610 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Raholmsvägen 116, Ankarsvik, Sundsvalls kommun
  • Såld 1 jul. 2025

Raholmsvägen 116

Villa
Ankarsvik, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

171+26 m²

7 rum

3 235 m²

Slutpris 3 550 000 kr-5 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Baldersvägen 42, Haga-Norrliden, Sundsvalls kommun
  • Såld 1 jul. 2025

Baldersvägen 42

Lägenhet
Haga-Norrliden, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

77 m²

3 rum

4 737 kr/mån

Slutpris 2 150 000 kr-6 %

27 922 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Fridhemsgatan 41B, Östermalm, Sundsvalls kommun
  • Såld 30 jun. 2025

Fridhemsgatan 41B

Lägenhet
Östermalm, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

65,5 m²

2 rum

5 310 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 900 000 kr-9 %

13 740 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Talgoxvägen 3, Bydalen, Sundsvalls kommun
  • Såld 30 jun. 2025

Talgoxvägen 3

Villa
Bydalen, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

198+93 m²

7 rum

1 029 m²

Slutpris 3 875 000 kr+1 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Åkersviksgatan 9d, Centralt, Sundsvalls kommun
  • Såld 30 jun. 2025

Åkersviksgatan 9d

Lägenhet
Centralt, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

56,5 m²

2 rum

4 254 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 075 000 kr-7 %

19 027 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Pottängsvägen 30, Pottäng, Sundsvalls kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Pottängsvägen 30

Gård/Skog
Pottäng, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

169 m²

6 rum

13,8 ha
  • Uteplats

Slutpris 6 600 000 kr+6 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Storgatan 52 B, Centralt - Väst på stan, Sundsvalls kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Storgatan 52 B

Lägenhet
Centralt - Väst på stan, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

104 m²

4 rum

6 702 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 895 000 kr±0 %

27 837 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Kornvägen 14, Åmon, Njurunda, Sundsvalls kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Kornvägen 14

Villa
Åmon, Njurunda, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

113+73 m²

4 rum

1 575 m²

Slutpris 1 600 000 kr-3 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 jun. 2025

Backen 125

Villa
Kovland, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

160+16 m²

6 rum

7 166 m²

Slutpris 1 725 000 kr-7 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Hemmansvägen 1, Bydalen, Sundsvalls kommun
  • Såld 24 jun. 2025

Hemmansvägen 1

Villa
Bydalen, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

195 m²

9 rum

819 m²

Slutpris 3 750 000 kr-6 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Djupröra 470, Torpshammar, Ånge kommun
  • Såld 23 jun. 2025

Djupröra 470

Villa
Torpshammar, Ånge kommun
Mäklarhuset Sundsvall

51 m²

2 rum

1 767 m²

Slutpris 1 400 000 kr+17 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Medborgargatan 75, Korsta, Sundsvalls kommun
  • Såld 23 jun. 2025

Medborgargatan 75

Lägenhet
Korsta, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

40 m²

1 rum

3 735 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 350 000 kr±0 %

8 750 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jun. 2025

Rubinvägen 28

Villa
Södermalm, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

143+17 m²

5 rum

769 m²

Slutpris 5 000 000 kr-3 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Hakon Ahlbergs Väg 75, Sidsjö, Sundsvalls kommun
  • Såld 19 jun. 2025

Hakon Ahlbergs Väg 75

Lägenhet
Sidsjö, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

76 m²

3 rum

5 383 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 150 000 kr-6 %

28 289 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Resedavägen 7, Essvik, Sundsvalls kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Resedavägen 7

Villa
Essvik, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

144+69 m²

5 rum

1 076 m²

Slutpris 2 400 000 kr+9 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Killingskäret 104, Juniskär - Killingskär, Sundsvalls kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Killingskäret 104

Fritidshus
Juniskär - Killingskär, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

80 m²

4 rum

1 740 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 200 000 kr±0 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall

Visar 201 - 225 av 264