Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Pierre Thorsell

Pierre Thorsell

Om mig

Jag började som Fastighetsmäklare 2008 och arbetade med allt från bostadsrätter till hästgårdar. Hösten 2016 lämnade jag dock branschen för att prova på nya utmaningar. Under 2018 blev suget efter branschen för stort och sedan dess är jag tillbaka med nya erfarenheter, mer inspirerad än någonsin. Med mig får ni en lugn, noggrann och erfaren mäklare med kundens bästa i fokus. Jag strävar efter att hålla en hög servicegrad och på så vis få nöjda och återkommande kunder.
Mäklarens försäljningar
7 rum radhus på Skravsättsvägen 8 Ankarsvik, Sundsvalls kommun - bild 1
7 rum radhus på Skravsättsvägen 8 Ankarsvik, Sundsvalls kommun - bild 2
7 rum radhus på Skravsättsvägen 8 Ankarsvik, Sundsvalls kommun - bild 3
7 rum radhus på Skravsättsvägen 8 Ankarsvik, Sundsvalls kommun - bild 4
7 rum radhus på Skravsättsvägen 8 Ankarsvik, Sundsvalls kommun - bild 5
Mån 25 maj kl 16:30

Skravsättsvägen 8

Radhus
Ankarsvik, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall
1 690 000 kr
195 + 22 m²
7 rum
702 m² tomt

Välkommen till detta trevliga radhus i ett plan beläget på gaveltomt i barnvänligt område på Alnö. Bostaden rymmer två helkaklade badrum med dusch, i dagsläget fyra sovrum men kan enkelt byggas om till fler, allrum samt rymligt vardagsrum och kök i öppen planlösning. Vidare finns en stor tvättstuga och flera förrådsutrymmen. Från köket och tvättstugan nås den delvis inglasade altanen. …

Premium
Uteplats
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
övrig på Utanede 248, 250, 253 Bispgården, Ragunda kommun - bild 1
övrig på Utanede 248, 250, 253 Bispgården, Ragunda kommun - bild 2
övrig på Utanede 248, 250, 253 Bispgården, Ragunda kommun - bild 3
övrig på Utanede 248, 250, 253 Bispgården, Ragunda kommun - bild 4
övrig på Utanede 248, 250, 253 Bispgården, Ragunda kommun - bild 5

Utanede 248, 250, 253

Övrigt
Bispgården, Ragunda kommun
Mäklarhuset Sundsvall
2 250 000 kr
2,3 ha tomt

Möjlighet för er som drömmer om att driva en egen verksamhet inom turistbranschen! Klassiska Holmstagården är nu till salu med både hotellbyggnad samt två hyreshus! Nuvarande ägare har genom åren bedrivit full verksamhet men på senare år har han bott på västkusten och har därmed främst hyrt ut lägenheterna. I hotellbyggnaden har endast ett antal större bokningar per år accepterats med anledning…

Premium
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Sillre, Sundsvalls kommun

Sillre 159

Villa
Sillre, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall
550 000 kr
72 + 12 m²
4 rum
3 085 m² tomt
Uteplats
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
3 rum lägenhet på Elevgränd 1B Haga, Sundsvalls kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Elevgränd 1B Haga, Sundsvalls kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Elevgränd 1B Haga, Sundsvalls kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Elevgränd 1B Haga, Sundsvalls kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Elevgränd 1B Haga, Sundsvalls kommun - bild 5
Fre 22 maj kl 11:30

Elevgränd 1B

Lägenhet
Haga, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall
2 200 000 kr
74 m²
3 rum
vån 1/3
4 252 kr/mån
29 730 kr/m²

Äntligen finns möjligheten att få bo i en toppenfin trea endast en halvtrappa upp! För att göra saken ännu bättre är lägenheten belägen i en stabil förening med lugnt läge på populära Haga. Den inglasade balkongen vetter mot Wallerstedska villan och har viss utsikt mot Sundsvallsbron. Från Elevgränd har ni bekvämt avstånd till mataffär, pizzeria, busshållplats och fina grönområden. Ner till…

Premium
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
6 rum radhus på Galoppvägen 5 Lillhällom, Sundsvalls kommun - bild 1
6 rum radhus på Galoppvägen 5 Lillhällom, Sundsvalls kommun - bild 2
6 rum radhus på Galoppvägen 5 Lillhällom, Sundsvalls kommun - bild 3
6 rum radhus på Galoppvägen 5 Lillhällom, Sundsvalls kommun - bild 4
6 rum radhus på Galoppvägen 5 Lillhällom, Sundsvalls kommun - bild 5
Budgivning pågår

Galoppvägen 5

Radhus
Lillhällom, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall
3 000 000 kr
135 + 33 m²
6 rum
638 m² tomt

Mycket fint renoverat gavelradhus med barnvänligt läge på återvändsgata! Radhuset har ett trevligt gavelläge där ni möts av en mycket stor altan på framsidan. Här får ni plats med både utekök, matgrupp och loungemöbler och ni njuter av solen under hela dagen. I samband med att radhuset genomgick en omfattande invändig renovering så byttes också fönster, dessutom konverterades huset till…

Premium
Balkong
Energieffektiv
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
4 rum parhus på Slipgatan 7 Sibirien, Sundsvalls kommun - bild 1
4 rum parhus på Slipgatan 7 Sibirien, Sundsvalls kommun - bild 2
4 rum parhus på Slipgatan 7 Sibirien, Sundsvalls kommun - bild 3
4 rum parhus på Slipgatan 7 Sibirien, Sundsvalls kommun - bild 4
4 rum parhus på Slipgatan 7 Sibirien, Sundsvalls kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 17:00

Slipgatan 7

Radhus
Sibirien, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall
2 250 000 kr
80 + 10 m²
4 rum
673 m² tomt

Välkommen till Slipgatan 7! Flexibel enplansvilla med plan tomt i lugnt villaområde. Bostaden består idag av två sovrum med möjlighet att återställa till tre, stort vardagsrum och matplats med kamin. Från vardagsrummet nås uteplats, både med och utan tak, samt tomten på baksidan. Under de senaste åren har stora renoveringar utförts så att ni i dagsläget bara kan flytta in och börja njuta! I…

Premium
Uteplats
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
7 rum villa på Åkervägen 26 Söråker, Timrå kommun - bild 1
7 rum villa på Åkervägen 26 Söråker, Timrå kommun - bild 2
7 rum villa på Åkervägen 26 Söråker, Timrå kommun - bild 3
7 rum villa på Åkervägen 26 Söråker, Timrå kommun - bild 4
7 rum villa på Åkervägen 26 Söråker, Timrå kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 17:15

Åkervägen 26

Villa
Söråker, Timrå kommun
Mäklarhuset Sundsvall
1 895 000 kr
108 + 108 m²
7 rum
856 m² tomt

På Åkervägen 26 har vi nu nöjet att förmedla denna familjevilla med centralt och samtidigt lugnt läge i Söråker. Här bor ni med närhet till centrala Söråker med bland annat mataffär, pizzeria, skola F-5, förskola, idrottsplats, Folkets Hus & bussförbindelse. I villaområdet finns dessutom en närbelägen lekplats och det är nära till strandpromenaden. Villan består av två plan där entréplanet…

Premium
Uteplats
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
2 rum lägenhet på Tallrotsgatan 3 Haga, Sundsvalls kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Tallrotsgatan 3 Haga, Sundsvalls kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Tallrotsgatan 3 Haga, Sundsvalls kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Tallrotsgatan 3 Haga, Sundsvalls kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Tallrotsgatan 3 Haga, Sundsvalls kommun - bild 5

Tallrotsgatan 3

Lägenhet
Haga, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall
1 495 000 kr
59,5 m²
2 rum
vån 1/3
3 916 kr/mån
25 126 kr/m²

Trevlig tvåa belägen på populära Tallrotsgatan i Haga! Lägenheten har den trevliga genomgående planlösningen med det större köket och fönster i två väderstreck. På första våningen är lägenheten lättillgänglig, väljer ni att gå in från baksidan är det endast en halvtrappa upp. Både sovrummet och köket är rymliga med goda möjligheter till extra klädförvaring i sovrummet och plats för matbord i…

Premium
Balkong
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
3 rum lägenhet på Färjevägen 25B Alnö, Sundsvalls kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Färjevägen 25B Alnö, Sundsvalls kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Färjevägen 25B Alnö, Sundsvalls kommun - bild 3
Budgivning pågår

Färjevägen 25B

Lägenhet
Alnö, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall
1 000 000 kr
80,5 m²
3 rum
vån 1/3
5 842 kr/mån
12 422 kr/m²
Plus
Balkong
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Centralt, Sundsvalls kommun

Hovrättsbacken 12

Lägenhet
Centralt, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall
750 000 kr
33 m²
1 rum
vån -1/3
2 747 kr/mån
22 727 kr/m²
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall

Visar alla 10