Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Fredrik Pargéus

Fredrik Pargéus

Om mig

Att byta bostad är en av livets största händelser och min uppgift är att göra det till en trygg och positiv upplevelse för såväl säljare som köpare. Jag vägleder er genom denna process på ett ödmjukt sätt med stort engagemang, noggrannhet och en hög tillgänglighet. Jag vill dessutom kunna uppfylla och överträffa era förväntningar.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Högomsvägen 12, Granlo, Sundsvalls kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Högomsvägen 12

Lägenhet
Granlo, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

37 m²

1 rum

2 540 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 710 000 kr-3 %

19 189 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2026

Kubikenborgsgatan 14D

Lägenhet
Kubikenborg, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

61,3 m²

2 rum

4 726 kr/mån

Slutpris 795 000 kr-4 %

12 969 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Bergom 217, Bergom, Sundsvalls kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Bergom 217

Villa
Bergom, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

1 rum

1 664 m²

Slutpris 300 000 kr+2 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Fridhemsgatan 94 C, Skönsmon, Sundsvalls kommun
  • Såld 13 mar. 2026

Fridhemsgatan 94 C

Lägenhet
Skönsmon, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

119,8 m²

5 rum

7 500 kr/mån

Slutpris 1 670 000 kr+1 %

13 940 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Österström 158, Österström, Sundsvalls kommun
  • Såld 23 jan. 2026

Österström 158

Villa
Österström, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

97 m²

5 rum

2 338 m²

Slutpris 650 000 kr-4 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Tjädervägen 21, Korsta, Sundsvalls kommun
  • Såld 16 jan. 2026

Tjädervägen 21

Lägenhet
Korsta, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

67,5 m²

3 rum

4 420 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 585 000 kr-2 %

8 667 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Humlegårdsvägen 4, Sundsbruk, Sundsvalls kommun
  • Såld 3 nov. 2025

Humlegårdsvägen 4

Villa
Sundsbruk, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

130+90 m²

6 rum

970 m²

Slutpris 1 450 000 kr-9 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Ekvägen 9, Alnö, Sundsvalls kommun
  • Såld 1 okt. 2025

Ekvägen 9

Lägenhet
Alnö, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

77 m²

3 rum

6 163 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 400 000 kr+8 %

18 182 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Sälsundet 203, Alnö, Sundsvalls kommun
  • Såld 18 sep. 2025

Sälsundet 203

Villa
Alnö, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

118 m²

4 rum

1 505 m²

Slutpris 2 200 000 kr-15 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Galeasvägen 4, Ankarsvik, Sundsvalls kommun
  • Såld 26 aug. 2025

Galeasvägen 4

Villa
Ankarsvik, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

154+137 m²

6 rum

1 070 m²

Slutpris 3 250 000 kr-7 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Rödhakevägen 6, Timrå, Timrå kommun
  • Såld 19 aug. 2025

Rödhakevägen 6

Lägenhet
Timrå, Timrå kommun
Mäklarhuset Sundsvall

115 m²

5 rum

7 400 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 850 000 kr+3 %

7 391 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Slåttsvedsgatan 10, Fagervik, Timrå kommun
  • Såld 5 aug. 2025

Slåttsvedsgatan 10

Villa
Fagervik, Timrå kommun
Mäklarhuset Sundsvall

73+73 m²

3 rum

1 120 m²

Slutpris 1 230 000 kr+24 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Ragvaldsnäs 790, Ragvaldsnäs, Nordanstigs kommun
  • Såld 30 jul. 2025

Ragvaldsnäs 790

Villa
Ragvaldsnäs, Nordanstigs kommun
Mäklarhuset Sundsvall

46+30 m²

3 rum

995 m²

Slutpris 1 850 000 kr-7 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Hamre-Långsjön 155, Hamre-Långsjön, Sundsvalls kommun
  • Såld 30 jul. 2025

Hamre-Långsjön 155

Fritidshus
Hamre-Långsjön, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

35 m²

2 rum

965 m²

Slutpris 350 000 kr-11 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Storgatan 52 B, Centralt - Väst på stan, Sundsvalls kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Storgatan 52 B

Lägenhet
Centralt - Väst på stan, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

104 m²

4 rum

6 702 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 895 000 kr±0 %

27 837 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Grönborgsgatan 1 B, Centralt - Väst på stan, Sundsvalls kommun
  • Såld 2 jun. 2025

Grönborgsgatan 1 B

Lägenhet
Centralt - Väst på stan, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

59 m²

2 rum

2 777 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

21 949 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Harmonigatan 30, Kubikenborg, Sundsvalls kommun
  • Såld 19 maj. 2025

Harmonigatan 30

Lägenhet
Kubikenborg, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

72 m²

3 rum

3 446 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 020 000 kr+5 %

14 167 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall

Visar alla 17