Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Vinnare

Årets Mäklarkontor

Guldhemmet 2021

Mäklare Pernilla Nylund

Pernilla Nylund

Om mig

Pernilla Nylund har varit fastighetsmäklare sedan 2016.Pernilla står för hög kvalitet och sätter alltid upp ambitiösa mål för varje bostadsaffär, vilket har resulterat i många återvändande kunder. Att sälja och köpa en bostad är en av de största affärerna man gör i sitt liv, därför får inget lämnas åt slumpen. Med detaljer i fokus skräddarsyr Pernilla varje affär efter kundens önskemål, för att optimera just din försäljning.
Mäklarens försäljningar
2 rum lägenhet på Sälstensgränd 5 B Sälsten, Härnösands kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Sälstensgränd 5 B Sälsten, Härnösands kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Sälstensgränd 5 B Sälsten, Härnösands kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Sälstensgränd 5 B Sälsten, Härnösands kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Sälstensgränd 5 B Sälsten, Härnösands kommun - bild 5
Mån 25 maj kl 12:30

Sälstensgränd 5 B

Lägenhet
Sälsten, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand
165 000 kr
51 m²
2 rum
vån 3/4
5 341 kr/mån
3 235 kr/m²

Välkommen till denna hemtrevliga och välplanerade tvåa om 51 kvm, belägen på tredje våningen med fantastisk utsikt och en balkong som bjuder på sol hela dagen – från morgonkaffe till kvällens magiska solnedgångar. Bostaden erbjuder smarta förvaringslösningar med gott om garderober och ett praktiskt vindsförråd. Lägenheten ligger endast ett stenkast från havet och Sälstens vackra strövområden.…

Premium
Balkong
Uteplats
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
2 rum lägenhet på Krokvägen 9b Brännan, Härnösands kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Krokvägen 9b Brännan, Härnösands kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Krokvägen 9b Brännan, Härnösands kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Krokvägen 9b Brännan, Härnösands kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Krokvägen 9b Brännan, Härnösands kommun - bild 5
Budgivning pågår
Mån 25 maj kl 12:30

Krokvägen 9b

Lägenhet
Brännan, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand
195 000 kr
54,5 m²
2 rum
vån 3/3
4 332 kr/mån
3 578 kr/m²

Välkommen till Krokvägen 9B. Nu kan denna tvåa med balkong och stor potential bli din. Bostaden är belägen högst upp i huset och erbjuder en genomtänkt planlösning och fina möjligheter att skapa ett hem helt efter egen smak. Bostaden har ett äldre skick, vilket ger nästa ägare chansen att sätta sin egen prägel och skapa ett personligt hem. Lägenheten erbjuder ett lättmöblerat vardagsrum med…

Premium
Balkong
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
2 rum lägenhet på Norra Kyrkogatan 14 A Centrum, Härnösands kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Norra Kyrkogatan 14 A Centrum, Härnösands kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Norra Kyrkogatan 14 A Centrum, Härnösands kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Norra Kyrkogatan 14 A Centrum, Härnösands kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Norra Kyrkogatan 14 A Centrum, Härnösands kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 17:00

Norra Kyrkogatan 14 A

Lägenhet
Centrum, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand
360 000 kr
58,7 m²
2 rum
vån 3/3
4 327 kr/mån
6 133 kr/m²

Välkommen till Norra Kyrkogatan 14A. Här erbjuds en ljus och fin tvåa med trivsam planlösning. När du kommer in i bostaden möts du av en hall med god plats för att hänga av dina ytterkläder och skor. I hallen finns också ytterligare förvaring i den platsbyggda garderoben. Till vänster om hallen är det rymliga vardagsrummet där det finns plats för både soffgrupp och matmöbel om så önskas. I…

Premium
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
3 rum lägenhet på Västra Ringvägen 64 Hälletorp, Härnösands kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Västra Ringvägen 64 Hälletorp, Härnösands kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Västra Ringvägen 64 Hälletorp, Härnösands kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Västra Ringvägen 64 Hälletorp, Härnösands kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Västra Ringvägen 64 Hälletorp, Härnösands kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 17:00

Västra Ringvägen 64

Lägenhet
Hälletorp, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand
195 000 kr
73 m²
3 rum
vån 2/2
7 662 kr/mån
2 671 kr/m²

Välkommen till denna ljusa och trivsamma trea på Västra Ringvägen 64. Detta hem har genomgående ljusa ytskikt och fina golv i alla rum. Bostaden har en mycket tilltalande planlösning och har ljusinsläpp från tre väderstreck vilket gör att bostaden upplevs som mycket ljus och luftig. När du kommer in i hemmet möts du av en rymlig hall med plats för att hänga av dina ytterkläder och skor. I…

Premium
Balkong
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
1 rum lägenhet på Brunnshusgatan 22A Härnön, Härnösands kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Brunnshusgatan 22A Härnön, Härnösands kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Brunnshusgatan 22A Härnön, Härnösands kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Brunnshusgatan 22A Härnön, Härnösands kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Brunnshusgatan 22A Härnön, Härnösands kommun - bild 5

Brunnshusgatan 22A

Lägenhet
Härnön, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand
110 000 kr
28 m²
1 rum
vån 1/3
3 035 kr/mån
3 929 kr/m²

Välkommen till Brunnshusgatan 22A. Här erbjuds en trivsam etta med ett attraktivt läge vid Härnösands gymnasium. Denna bostad är smart planerad och är bekvämt belägen endast en halv trapp upp i huset. Den genomtänkta planlösningen gör att varje kvadratmeter utnyttjas på bästa sätt. Detta hem är ett utmärkt val för dig som pendlar, söker en smidig övernattningslägenhet eller vill ha ett lättskött…

Premium
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
3 rum lägenhet på Storgatan 3 A Centrum, Härnösands kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Storgatan 3 A Centrum, Härnösands kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Storgatan 3 A Centrum, Härnösands kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Storgatan 3 A Centrum, Härnösands kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Storgatan 3 A Centrum, Härnösands kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 16:30

Storgatan 3 A

Lägenhet
Centrum, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand
275 000 kr
65 m²
3 rum
vån 2/4
6 071 kr/mån
4 231 kr/m²

Välkommen till Storgatan 3A. Nu kan vi erbjuda denna ljusa och välplanerade trea om 65 kvm, belägen på våning 2 i huset. Bostaden är mycket centralt belägen med närhet till stadens alla bekvämligheter. Denna bostad är perfekt för såväl paret som den lilla familjen eller för dig som önskar ett hemmakontor. I bostaden möts du av ljusa ytskikt och en genomtänkt planlösning med ljusinsläpp från två…

Premium
Balkong
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
1 rum lägenhet på Hospitalsgatan 1 Centrum, Härnösands kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Hospitalsgatan 1 Centrum, Härnösands kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Hospitalsgatan 1 Centrum, Härnösands kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Hospitalsgatan 1 Centrum, Härnösands kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Hospitalsgatan 1 Centrum, Härnösands kommun - bild 5

Hospitalsgatan 1

Lägenhet
Centrum, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand
300 000 kr
43,5 m²
1 rum
vån 3/3
3 984 kr/mån
6 897 kr/m²

Välkommen till Hospitalsgatan 1. Här erbjuds en riktig pärla mitt i stan. Denna bostad är perfekt för dig som söker ditt första egna boende eller kanske för dig som veckopendlar och behöver övernattningslägenhet. Lägenheten har en trivsam planlösning om 43,5 kvm och är belägen på tredje våningen. Köket har renoverats i mordern stil med smart förvaring och gott om arbetsytor. Badrummet har en…

Premium
Balkong
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
4 rum villa på Gammelvägen 100 Ramvik, Härnösands kommun - bild 1
4 rum villa på Gammelvägen 100 Ramvik, Härnösands kommun - bild 2
4 rum villa på Gammelvägen 100 Ramvik, Härnösands kommun - bild 3
4 rum villa på Gammelvägen 100 Ramvik, Härnösands kommun - bild 4
4 rum villa på Gammelvägen 100 Ramvik, Härnösands kommun - bild 5
Budgivning pågår

Gammelvägen 100

Villa
Ramvik, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand
975 000 kr
104 + 15 m²
4 rum
2 430 m² tomt

Välkommen till Gammelvägen 100. Nu kan du bli ny och stolt ägare av detta mysiga hem i hjärtat av Ramvik – ett charmigt äldre hus som bjuder på karaktär. När du stiger in i bostaden möts du av en farstukvist med golvvärme. Köket är den centrala platsen i huset och här finns goda arbetsytor för de stora och små att förbereda måltiderna tillsammans. I köket finns gott om plats för en större…

Premium
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
2 rum lägenhet på Brunnshusgatan 22 B Härnön, Härnösands kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Brunnshusgatan 22 B Härnön, Härnösands kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Brunnshusgatan 22 B Härnön, Härnösands kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Brunnshusgatan 22 B Härnön, Härnösands kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Brunnshusgatan 22 B Härnön, Härnösands kommun - bild 5

Brunnshusgatan 22 B

Lägenhet
Härnön, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand
275 000 kr
50 m²
2 rum
vån 1/3
4 751 kr/mån
5 500 kr/m²

Välkommen till Brunnshusgatan 22B. Här erbjuds en ljus och trivsam tvåa på mycket attraktiv adress. Bostaden är bekvämt belägen på våning 1, endast en halv trapp upp i huset, Planlösningen är mycket tilltalande och här är härligt ljusinflöde från två väderstreck. När du kommer in i bostaden möts du av en hall där du kan hänga av dina ytterkläder och skor. Till vänster om hallen finns köket. Här…

Premium
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
3 rum lägenhet på Brännavägen 108 Bränann, Härnösands kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Brännavägen 108 Bränann, Härnösands kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Brännavägen 108 Bränann, Härnösands kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Brännavägen 108 Bränann, Härnösands kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Brännavägen 108 Bränann, Härnösands kommun - bild 5
Mån 25 maj kl 12:30

Brännavägen 108

Lägenhet
Bränann, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand
450 000 kr
77,5 m²
3 rum
vån 2/3
4 485 kr/mån
5 806 kr/m²

Välkommen till Brännavägen 108. Här erbjuds en trea i gavelläge på andra våningen. Bostaden har en trivsam planlösning har har gott om ljusinsläpp från tre väderstreck. När du stiger in i bostaden möts du av en hall med plats för att hänga av dina ytterkläder och skor samt ytterligare förvaring i de platsbyggda garderoberna. Här finns två tilltalande garderober varav den ena garderoben har en…

Premium
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
1 rum lägenhet på Storgatan 6 Centrum, Härnösands kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Storgatan 6 Centrum, Härnösands kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Storgatan 6 Centrum, Härnösands kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Storgatan 6 Centrum, Härnösands kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Storgatan 6 Centrum, Härnösands kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 16:30

Storgatan 6

Lägenhet
Centrum, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand
250 000 kr
49 m²
1 rum
vån 1/4
3 766 kr/mån
5 102 kr/m²

Välkommen till Storgatan 6. Här erbjuds en rymlig och ljusa etta om 49 kvm, perfekt belägen för dig som vill bo centralt och bekvämt. Bostaden är belägen en våning upp i huset och har ett härligt gavelläge som ger ett fint ljusinsläpp. Lägenheten har en kvadratsmart planlösning och erbjuder en välkomnande hall med gott om garderobsutrymme. Ett arbetsvänligt kök med stort utrymme för matplats…

Premium
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Centrum, Härnösands kommun
Mån 18 maj kl 17:00

Storgatan 47

Lägenhet
Centrum, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand
595 000 kr
70 m²
3 rum
vån 3/4
4 831 kr/mån
8 500 kr/m²
Balkong
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
1 rum lägenhet på Sehlstedtsvägen 23 Murberget, Härnösands kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Sehlstedtsvägen 23 Murberget, Härnösands kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Sehlstedtsvägen 23 Murberget, Härnösands kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Sehlstedtsvägen 23 Murberget, Härnösands kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Sehlstedtsvägen 23 Murberget, Härnösands kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 17:00

Sehlstedtsvägen 23

Lägenhet
Murberget, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand
175 000 kr
38,5 m²
1 rum
vån 1/3
3 377 kr/mån
4 545 kr/m²

Välkommen till Sehlstedtsvägen 23. Här erbjuds en etta på entréplan i ett lugnt och trivsamt område. Här på Murberget bor du med närhet till skogen och naturen med fina promenadstråk och bra bussförbindelser. Närmsta busshållplats ligger endast ett stenkast från bostaden och tar dig enkelt in till Härnösands centrum. Lägenheten är 38,5 kvm och erbjuder kök med plats för matbord samt förvaring…

Premium
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Centrum, Härnösands kommun
Mån 18 maj kl 16:30

Hospitalsgatan 1

Lägenhet
Centrum, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand
295 000 kr
55 m²
2 rum
vån 2
5 086 kr/mån
5 364 kr/m²
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Centrum, Härnösands kommun
Mån 18 maj kl 16:30

Storgatan 3b

Lägenhet
Centrum, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand
200 000 kr
68 m²
3 rum
vån 2/4
6 226 kr/mån
2 941 kr/m²
Balkong
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Centrum, Härnösands kommun
Mån 18 maj kl 17:00

Storgatan 43

Lägenhet
Centrum, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand
210 000 kr
29 m²
1 rum
vån 4/4
2 221 kr/mån
7 241 kr/m²
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand

Visar alla 16