Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Vinnare

Årets Mäklarkontor

Guldhemmet 2021

Mäklare Helena Zetterberg

Helena Zetterberg

Om mig

Jag började arbeta som fastighetsmäklare i Härnösand redan 2003 och jag kan verkligen säga att jag älskar mitt jobb! Jag är en glad positiv person som ser möjligheter i det mesta. Att ingen dag är den andra lik är lite av det som är charmen med jobbet. Varje affär är unik och det är alltid fullt fokus och ett stort engagemang som krävs för att nå bästa tänkbara resultat.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Betesvägen 7, Bondsjöhöjden, Härnösands kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Betesvägen 7

Villa
Bondsjöhöjden, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

162+31 m²

6 rum

1 035 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 625 000 kr+2 %
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Spillkråkevägen 12, Stenhammar, Härnösands kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Spillkråkevägen 12

Villa
Stenhammar, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

110+154 m²

4 rum

875 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 700 000 kr+6 %
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Tullportsgatan 7, Centrum, Härnösands kommun
  • Såld 30 mar. 2026

Tullportsgatan 7

Lägenhet
Centrum, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

89,9 m²

4 rum

6 650 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 530 000 kr-23 %

5 895 kr/m²

Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Sälstensgränd 5 C, Sälsten, Härnösands kommun
  • Såld 4 mar. 2026

Sälstensgränd 5 C

Lägenhet
Sälsten, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

53 m²

2 rum

5 511 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 250 000 kr±0 %

4 717 kr/m²

Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Norra Kyrkogatan 21 B, Centrum, Härnösands kommun
  • Såld 13 feb. 2026

Norra Kyrkogatan 21 B

Lägenhet
Centrum, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

33,2 m²

1 rum

2 243 kr/mån

Slutpris 225 000 kr-4 %

6 777 kr/m²

Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Hemmansvägen 9, Bondsjöhöjden, Härnösands kommun
  • Såld 9 feb. 2026

Hemmansvägen 9

Villa
Bondsjöhöjden, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

130+157 m²

5 rum

1 015 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 250 000 kr-7 %
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Stregnellvägen 1, Älandsbro, Härnösands kommun
  • Såld 14 jan. 2026

Stregnellvägen 1

Villa
Älandsbro, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

87+50 m²

4 rum

920 m²

Slutpris 1 100 000 kr±0 %
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Slåttervägen 17, Bondsjöhöjden, Härnösands kommun
  • Såld 20 dec. 2025

Slåttervägen 17

Villa
Bondsjöhöjden, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

91+92 m²

4 rum

1 145 m²
  • Balkong

Slutpris 775 000 kr-18 %
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Johan Nybergs Väg 8, Härnön - Johan Nybergs Väg, Härnösands kommun
  • Såld 19 dec. 2025

Johan Nybergs Väg 8

Lägenhet
Härnön - Johan Nybergs Väg, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

60 m²

2 rum

5 442 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 210 000 kr-29 %

3 500 kr/m²

Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Västra Ringvägen 92, Kullen, Härnösands kommun
  • Såld 16 dec. 2025

Västra Ringvägen 92

Lägenhet
Kullen, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

38,3 m²

1 rum

1 867 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 235 000 kr-6 %

6 136 kr/m²

Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Aspnäs 212, Aspnäs, Härnösands kommun
  • Såld 1 dec. 2025

Aspnäs 212

Fritidshus
Aspnäs, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

48+24 m²

3 rum

Slutpris 820 000 kr-6 %
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Rosenbäcksallén 26, Geresta, Härnösands kommun
  • Såld 27 nov. 2025

Rosenbäcksallén 26

Villa
Geresta, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

143+182 m²

5 rum

1 026 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 995 000 kr±0 %
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Brunnshusgatan 12 B, Centrum, Härnösands kommun
  • Såld 21 nov. 2025

Brunnshusgatan 12 B

Lägenhet
Centrum, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

58,3 m²

2 rum

3 718 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 200 000 kr-11 %

3 431 kr/m²

Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Gamla Ådalsvägen 135, Bondsjöhöjden, Härnösands kommun
  • Såld 19 nov. 2025

Gamla Ådalsvägen 135

Villa
Bondsjöhöjden, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

140+80 m²

6 rum

1 234 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 275 000 kr-2 %
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Ramsåsvägen 9 B, Älandsbro, Härnösands kommun
  • Såld 13 nov. 2025

Ramsåsvägen 9 B

Lägenhet
Älandsbro, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

58 m²

2 rum

4 445 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 255 000 kr-7 %

4 397 kr/m²

Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Västra Ringvägen 136, Kullen, Härnösands kommun
  • Såld 5 nov. 2025

Västra Ringvägen 136

Lägenhet
Kullen, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

48 m²

1 rum

2 241 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 325 000 kr±0 %

6 771 kr/m²

Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Aspnäs 190, Aspnäs, Härnösands kommun
  • Såld 15 okt. 2025

Aspnäs 190

Gård/Skog
Aspnäs, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

90+85 m²

3 rum

2,5 ha

Slutpris 1 950 000 kr±0 %
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Hemmansvägen 1B, Bondsjöhöjden, Härnösands kommun
  • Såld 14 okt. 2025

Hemmansvägen 1B

Villa
Bondsjöhöjden, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

117+43 m²

5 rum

899 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 890 000 kr-10 %
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Brännavägen 110, Brännan, Härnösands kommun
  • Såld 13 okt. 2025

Brännavägen 110

Lägenhet
Brännan, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

60 m²

2 rum

3 433 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 545 000 kr+10 %

9 083 kr/m²

Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Byvägen 29, Bondsjöhöjden, Härnösands kommun
  • Såld 10 okt. 2025

Byvägen 29

Radhus
Bondsjöhöjden, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

104+10 m²

3 rum

324 m²

Slutpris 1 175 000 kr±0 %
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Gamla Karlebyvägen 17 F, Brännan, Härnösands kommun
  • Såld 26 sep. 2025

Gamla Karlebyvägen 17 F

Lägenhet
Brännan, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

57 m²

2 rum

4 275 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 380 000 kr-4 %

6 667 kr/m²

Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Gådeåvägen 8, Gådeåstaden, Härnösands kommun
  • Såld 23 sep. 2025

Gådeåvägen 8

Lägenhet
Gådeåstaden, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

64 m²

2 rum

4 965 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 275 000 kr-15 %

4 297 kr/m²

Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Theodor Hellmans Väg 56, Murberget, Härnösands kommun
  • Såld 19 sep. 2025

Theodor Hellmans Väg 56

Lägenhet
Murberget, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

115,2 m²

5 rum

6 062 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 840 000 kr-6 %

7 292 kr/m²

Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Smultronvägen 28, Brännan, Härnösands kommun
  • Såld 8 sep. 2025

Smultronvägen 28

Radhus
Brännan, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

76+5 m²

3 rum

158 m²
  • Uteplats

Slutpris 540 000 kr-21 %
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Hovsgatan 11 B, Centrum, Härnösands kommun
  • Såld 3 sep. 2025

Hovsgatan 11 B

Lägenhet
Centrum, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

28 m²

1 rum

2 004 kr/mån

Slutpris 150 000 kr-23 %

5 357 kr/m²

Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand

Visar 1 - 25 av 45