Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Henrik Borglin

Henrik Borglin

Om mig

- Utmärkelse från Hemnet / Flest sålda senaste 10 åren - Grattis Henrik! Du är den fastighetsmäklare som totalt sålt flest bostäder i Hallands län senaste 10 åren. Vi på Hemnet har gått igenom alla bostadsförsäljningar som genomförts under åren 2014-2023 och enligt vår statistik har du sålt totalt 700 bostäder till ett värde av 1,83 miljader kronor. Det gör dig till den bäst säljande mäklaren i hela Hallands län, vilket vi tycker förtjänar att uppmärksammas. Grattis och fantastiskt bra jobbat!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Sunnanvägen 11, Rotorp, Halmstads kommun
  • Såld 5 sep. 2025
profilfoto på mäklare
HenrikBorglin

Sunnanvägen 11

Villa
Rotorp, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

150+119 m²

5 rum

759,5 m²

Slutpris 4 670 000 kr+13 %
Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Entrévägen 15, Söndrum - Jutarum, Halmstads kommun
  • Såld 3 sep. 2025
profilfoto på mäklare
HenrikBorglin

Entrévägen 15

Lägenhet
Söndrum - Jutarum, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

52,5 m²

2 rum

3 420 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr+1 %

38 095 kr/m²

Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Ljunggatan 17, Nyatorp, Halmstads kommun
  • Såld 21 aug. 2025
profilfoto på mäklare
HenrikBorglin

Ljunggatan 17

Villa
Nyatorp, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

126+73 m²

4 rum

638 m²

Slutpris 4 650 000 kr+16 %
Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Kärleksstigen 28, Kärleken, Halmstads kommun
  • Såld 18 aug. 2025
profilfoto på mäklare
HenrikBorglin

Kärleksstigen 28

Radhus
Kärleken, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

113 m²

5 rum

6 533 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 500 000 kr+25 %

30 973 kr/m²

Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Karl XI:s Väg 39, Centrum, Halmstads kommun
  • Såld 4 jul. 2025
profilfoto på mäklare
HenrikBorglin

Karl XI:s Väg 39

Lägenhet
Centrum, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

61 m²

2 rum

3 856 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 295 000 kr±0 %

37 623 kr/m²

Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Violvägen 5, Söndrum - Vita bandet, Halmstads kommun
  • Såld 3 jul. 2025
profilfoto på mäklare
HenrikBorglin

Violvägen 5

Villa
Söndrum - Vita bandet, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

263+40 m²

6 rum

1 208 m²

Slutpris 11 750 000 kr-8 %
Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 jun. 2025
profilfoto på mäklare
HenrikBorglin

Svenstorpsvägen 6

Villa
Sofieberg, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

148+22 m²

5 rum

988 m²

Slutpris 6 150 000 kr+12 %
Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Burtorpsvägen 15, Norra Utmarken, Halmstads kommun
  • Såld 19 jun. 2025
profilfoto på mäklare
HenrikBorglin

Burtorpsvägen 15

Villa
Norra Utmarken, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

126+60 m²

5 rum

1 276 m²

Slutpris 5 150 000 kr+14 %
Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Kattfotsvägen 18, Holm, Halmstads kommun
  • Såld 16 jun. 2025
profilfoto på mäklare
HenrikBorglin

Kattfotsvägen 18

Villa
Holm, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

229+50 m²

6 rum

1 007 m²

Slutpris 6 260 000 kr+14 %
Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Hasselgatan 5, Gullbrandstorp, Halmstads kommun
  • Såld 12 jun. 2025
profilfoto på mäklare
HenrikBorglin

Hasselgatan 5

Villa
Gullbrandstorp, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

129+129 m²

5 rum

973 m²

Slutpris 3 125 000 kr-4 %
Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Konvojvägen 5, Karlstorp, Halmstads kommun
  • Såld 30 maj. 2025
profilfoto på mäklare
HenrikBorglin

Konvojvägen 5

Villa
Karlstorp, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

177+32 m²

6 rum

674 m²

Slutpris 6 000 000 kr+13 %
Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Hyltegatan 33, Väster/Rotorp, Halmstads kommun
  • Såld 23 maj. 2025
profilfoto på mäklare
HenrikBorglin

Hyltegatan 33

Villa
Väster/Rotorp, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

150+70 m²

5 rum

901,5 m²

Slutpris 5 990 000 kr±0 %
Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Hyltegatan 1A, Väster/Rotorp, Halmstads kommun
  • Såld 23 maj. 2025
profilfoto på mäklare
HenrikBorglin

Hyltegatan 1A

Villa
Väster/Rotorp, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

108+50 m²

5 rum

352 m²

Slutpris 5 800 000 kr+6 %
Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Nöjets väg 6, Kärleken, Halmstads kommun
  • Såld 23 maj. 2025
profilfoto på mäklare
HenrikBorglin

Nöjets väg 6

Villa
Kärleken, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

159 m²

5 rum

815 m²

Slutpris 6 700 000 kr+7 %
Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Sniljegången 25B, Frennarp, Halmstads kommun
  • Såld 13 maj. 2025
profilfoto på mäklare
HenrikBorglin

Sniljegången 25B

Lägenhet
Frennarp, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

84 m²

3 rum

3 899 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr+6 %

27 381 kr/m²

Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Strandhaga stuga nr 28, Knebildstorp/Strandhaga, Halmstads kommun
  • Såld 9 maj. 2025
profilfoto på mäklare
HenrikBorglin

Strandhaga stuga nr 28

Fritidshus
Knebildstorp/Strandhaga, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

51 m²

2 rum

Slutpris 3 200 000 kr-8 %
Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Entrévägen 13, Söndrum - Jutarum, Halmstads kommun
  • Såld 8 maj. 2025
profilfoto på mäklare
HenrikBorglin

Entrévägen 13

Lägenhet
Söndrum - Jutarum, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

83,5 m²

3 rum

5 082 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 850 000 kr+14 %

34 132 kr/m²

Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Skintaby 302, Harplinge, Halmstads kommun
  • Såld 6 maj. 2025
profilfoto på mäklare
HenrikBorglin

Skintaby 302

Villa
Harplinge, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

114 m²

5 rum

2 550 m²

Slutpris 1 925 000 kr+54 %
Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad

Visar 26 - 43 av 43