Hoppa till huvudinnehåll
MÄKLARHUSET

MÄKLARHUSET

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
övrig på Nätragatan 17A Bjästa, Örnsköldsviks kommun - bild 1
övrig på Nätragatan 17A Bjästa, Örnsköldsviks kommun - bild 2
övrig på Nätragatan 17A Bjästa, Örnsköldsviks kommun - bild 3
övrig på Nätragatan 17A Bjästa, Örnsköldsviks kommun - bild 4
övrig på Nätragatan 17A Bjästa, Örnsköldsviks kommun - bild 5

Nätragatan 17A

Övrigt
Bjästa, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET
1 500 000 kr
210 m²
1 570 m² tomt

Hyresfastighet med 3 st lägenheter varav 1 lägenhet är renoverad 2015, bra läge mitt i centrala Bjästa med närhet till bra service. Uppvärmning via bergvärme. Lättskött förvaltning med bra avkastning.

Premium
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
5 rum villa på Fälludden 106 Fälludden, Örnsköldsviks kommun - bild 1
5 rum villa på Fälludden 106 Fälludden, Örnsköldsviks kommun - bild 2
5 rum villa på Fälludden 106 Fälludden, Örnsköldsviks kommun - bild 3
5 rum villa på Fälludden 106 Fälludden, Örnsköldsviks kommun - bild 4
5 rum villa på Fälludden 106 Fälludden, Örnsköldsviks kommun - bild 5

Fälludden 106

Villa
Fälludden, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET
5 800 000 kr
171 m²
5 rum
1 610 m² tomt

En villa med det lilla extra där du får en hög lyxig standard kombinerat med ett havsnära läge i fin havsvik nära Örnsköldsviks yttre skärgård, här kan du uppleva en del av Höga Kustens fina övärld. Samfällighet finns för nyttjande av strand och brygga nedanför huset. Boarea ca 170 kvm med bla öppna ytor, högt i tak och stora ljusinsläpp. Byggnaden är genomgående ombyggd och tillbyggd 2010-2019…

Premium
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
2 rum lägenhet på Vintergatan 8C Centralt, Örnsköldsviks kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Vintergatan 8C Centralt, Örnsköldsviks kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Vintergatan 8C Centralt, Örnsköldsviks kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Vintergatan 8C Centralt, Örnsköldsviks kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Vintergatan 8C Centralt, Örnsköldsviks kommun - bild 5

Vintergatan 8C

Lägenhet
Centralt, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET
825 000 kr
42,5 m²
2 rum
vån 2/3
2 722 kr/mån
19 412 kr/m²

Välkommen till denna trivsamma och välplanerade 2:a om 42,5 kvadratmeter med en smart disponerad planlösning. Här erbjuds en inbjudande hall, ett badrum med möjlighet till tvättmaskin samt ett nytt kök i öppen planlösning mot vardagsrum. Köket renoverades 2019! Bostadsrättsföreningen erbjuder fina gemensamma utrymmen, har en god ekonomi och ett bra läge med närhet till mataffär,…

Premium
Hiss
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
1 rum lägenhet på Läroverksgatan 14B Centralt, Örnsköldsviks kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Läroverksgatan 14B Centralt, Örnsköldsviks kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Läroverksgatan 14B Centralt, Örnsköldsviks kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Läroverksgatan 14B Centralt, Örnsköldsviks kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Läroverksgatan 14B Centralt, Örnsköldsviks kommun - bild 5

Läroverksgatan 14B

Lägenhet
Centralt, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET
875 000 kr
19,5 m²
1 rum
vån 3/4
775 kr/mån
44 872 kr/m²

I denna kvadratsmarta enrumslägenhet om 19,5 kvm med en avgift om 775 kr/mån har man allt centrala stadskärnan har att erbjuda på bekvämt avstånd. Bostadsrätten är fräsch och välplanerad med köksdel, wc och dusch samt allrum med en väldisponerad yta och en separat klädkammare med bra förvaringsmöjligheter. Brf Paris är en förening med välskötta allmänna utrymmen och en god ekonomi.

Premium
Hiss
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
övrig på Hummelviksvägen 58B Köpmanholmen, Örnsköldsviks kommun - bild 1
övrig på Hummelviksvägen 58B Köpmanholmen, Örnsköldsviks kommun - bild 2
övrig på Hummelviksvägen 58B Köpmanholmen, Örnsköldsviks kommun - bild 3
övrig på Hummelviksvägen 58B Köpmanholmen, Örnsköldsviks kommun - bild 4
övrig på Hummelviksvägen 58B Köpmanholmen, Örnsköldsviks kommun - bild 5

Hummelviksvägen 58B

Övrigt
Köpmanholmen, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET
1 400 000 kr
264 m²
2 410 m² tomt

Bostadshyreshus med 4 st lägenheter med total uthyrningsbaryta ca 264 kvm samt garagelänga med 4 st garage. Ytjordvärmepump 2023. Utvecklingsbar tomt 2410 kvm.

Premium
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
6 rum villa på Högbysjön 150 Högbysjön, Örnsköldsviks kommun - bild 1
6 rum villa på Högbysjön 150 Högbysjön, Örnsköldsviks kommun - bild 2
6 rum villa på Högbysjön 150 Högbysjön, Örnsköldsviks kommun - bild 3
6 rum villa på Högbysjön 150 Högbysjön, Örnsköldsviks kommun - bild 4
6 rum villa på Högbysjön 150 Högbysjön, Örnsköldsviks kommun - bild 5

Högbysjön 150

Villa
Högbysjön, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET
1 985 000 kr
100 + 68 m²
6 rum
4 143 m² tomt

Villa i 1 plan med souterrängvåning uppförd 1987 och ett lantligt läge nära naturen & Högbysjön. Boarea ca 100 kvm samt biutrymmen ca 68 kvm innehållande bla stort härligt kök med fin utsikt, 4-5 sovrum, vardagsrum, 2 st toaletter vara en med dusch mm. Fristående varmgarage ca 50 kvm. Luftvattenvärmepump 2020. Tomt med fritt läge 4134 kvm.

Premium
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
4 rum villa på Ahnlundsvägen 13A Domsjö, Örnsköldsviks kommun - bild 1
4 rum villa på Ahnlundsvägen 13A Domsjö, Örnsköldsviks kommun - bild 2
4 rum villa på Ahnlundsvägen 13A Domsjö, Örnsköldsviks kommun - bild 3
4 rum villa på Ahnlundsvägen 13A Domsjö, Örnsköldsviks kommun - bild 4
4 rum villa på Ahnlundsvägen 13A Domsjö, Örnsköldsviks kommun - bild 5

Ahnlundsvägen 13A

Villa
Domsjö, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET
1 700 000 kr
140 + 33 m²
4 rum
856 m² tomt

Välkommen till Ahnlundsvägen 13A i Svedjeholmen , en välskött 1 & 1/2-plansvilla om 140 kvm boarea och 33 kvm biarea. Fastigheten är belägen på en lättskött tomt om 856 kvm i ett fint och familjevänligt område! Här bor du med närhet till skog och natur samt lekpark och skola, perfekt för barnfamiljen. En kort promenad tar dig till Sund där det finns mataffärer, butiker och frisörer mm, vilket…

Premium
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
6 rum villa på Domsjövägen 14 Domsjö, Örnsköldsviks kommun - bild 1
6 rum villa på Domsjövägen 14 Domsjö, Örnsköldsviks kommun - bild 2
6 rum villa på Domsjövägen 14 Domsjö, Örnsköldsviks kommun - bild 3
6 rum villa på Domsjövägen 14 Domsjö, Örnsköldsviks kommun - bild 4
6 rum villa på Domsjövägen 14 Domsjö, Örnsköldsviks kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Lars Edmark

MÄKLARHUSET

Objektsbild

Domsjövägen 14

Villa
Domsjö, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET
1 295 000 kr
130 + 65 m²
6 rum
1 307 m² tomt

Renoverad villa i Sund med närhet till service och skola! I trivsamma Sund erbjuds nu denna renoverade villa med bekvämt läge nära mataffärer, restauranger, bensinstation och annan service. Här bor du även nära till skola – ett smidigt läge för hela familjen. Huset har genomgått större renoveringar och är ett välskött boende. Utomhus väntar en lättskött tomt med en stor altan samt plats för…

Max
Lars Edmark
Lars EdmarkMÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
5 rum villa på Nyängetsvägen 42 Nyänget, Örnsköldsviks kommun - bild 1
5 rum villa på Nyängetsvägen 42 Nyänget, Örnsköldsviks kommun - bild 2
5 rum villa på Nyängetsvägen 42 Nyänget, Örnsköldsviks kommun - bild 3
5 rum villa på Nyängetsvägen 42 Nyänget, Örnsköldsviks kommun - bild 4
5 rum villa på Nyängetsvägen 42 Nyänget, Örnsköldsviks kommun - bild 5

Nyängetsvägen 42

Villa
Nyänget, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET
3 650 000 kr
104 + 33 m²
5 rum
1 433 m² tomt

Unik villa i Nyänget med bergvärme installerad 2023. Här bor du i ett lugnt område med promenadavstånd till havet och med närhet till såväl naturen som bekvämligheter! Välkommen till Nyängetsvägen 42, en trivsam och välhållen villa i tre plan med ett attraktivt läge nära havet och med gångavstånd till populära Nyängets havsbad. Villan är uppförd 1996 och har en boarea om 104 kvm och om…

Premium
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
6 rum villa på Varpvägen 51 Sidensjö, Örnsköldsviks kommun - bild 1
6 rum villa på Varpvägen 51 Sidensjö, Örnsköldsviks kommun - bild 2
6 rum villa på Varpvägen 51 Sidensjö, Örnsköldsviks kommun - bild 3
6 rum villa på Varpvägen 51 Sidensjö, Örnsköldsviks kommun - bild 4
6 rum villa på Varpvägen 51 Sidensjö, Örnsköldsviks kommun - bild 5

Varpvägen 51

Villa
Sidensjö, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET
1 050 000 kr
137 + 45 m²
6 rum
1 195 m² tomt

Mycket välskött och trevlig villa med stort fint kök, vardagsrum i öppen planlösning till kök och hall, 4 sovrum, dusch och bastu, allrum, wc och bad, fina förråd mm. Boa ca 137,0 kvm bia ca 45 kvm. Vidbyggt varmisolerat dubbelgarage om ca 42 m² med plats för 2 bilar samt källarförråd. Tomt ca 1 195 kvm. Uppvuxen trädgårdstomt med bärbuskar och uteplats med vildmarksbad.

Premium
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
5 rum villa på Ahlénsvägen 1 Husum, Örnsköldsviks kommun - bild 1
5 rum villa på Ahlénsvägen 1 Husum, Örnsköldsviks kommun - bild 2
5 rum villa på Ahlénsvägen 1 Husum, Örnsköldsviks kommun - bild 3
5 rum villa på Ahlénsvägen 1 Husum, Örnsköldsviks kommun - bild 4
5 rum villa på Ahlénsvägen 1 Husum, Örnsköldsviks kommun - bild 5

Ahlénsvägen 1

Villa
Husum, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET
550 000 kr
121 + 24 m²
5 rum
2 370 m² tomt

Villa i centrala Husum med närhet till skola, mataffär, restaurang och annan närservice. Familjevänligt läge på återvändsgata med närhet till grönområde. Huset har genomgått viktiga renoveringar som yttertak, fasad och nya 3-glasfönster! Välkomna på visning!

Premium
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
5 rum villa på Hjortvägen 26 Kroksta, Örnsköldsviks kommun - bild 1
5 rum villa på Hjortvägen 26 Kroksta, Örnsköldsviks kommun - bild 2
5 rum villa på Hjortvägen 26 Kroksta, Örnsköldsviks kommun - bild 3
5 rum villa på Hjortvägen 26 Kroksta, Örnsköldsviks kommun - bild 4
5 rum villa på Hjortvägen 26 Kroksta, Örnsköldsviks kommun - bild 5

Hjortvägen 26

Villa
Kroksta, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET
4 750 000 kr
96 + 110 m²
5 rum
905 m² tomt

Tillfälle att köpa en mycket fin villa i Kroksta med bra läge nära skola och natur. Om- och tillbyggt 2023-2024 med bla fint kök med stor matplats och utgång till stor fin uteplats med pool och utekök. Mycket fina materialval bla. Entréhall med Carrara marmor, allrum med Carrara marmor och media center. Wc & dusch med kakel och klinker. Dessutom sovrum med matta och sovrum/arbetsrum med Carrara…

Premium
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
Mjällom, Kramfors kommun
16 lediga bostäder

Norrfällsviken

Tomt
Mjällom, Kramfors kommun
MÄKLARHUSET
fr. 895 000 kr
1 023 m²
Nybyggnadsprojekt
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
övrig på Fågelsångsvägen 14 Gullänget, Örnsköldsviks kommun - bild 1
övrig på Fågelsångsvägen 14 Gullänget, Örnsköldsviks kommun - bild 2
övrig på Fågelsångsvägen 14 Gullänget, Örnsköldsviks kommun - bild 3
övrig på Fågelsångsvägen 14 Gullänget, Örnsköldsviks kommun - bild 4
övrig på Fågelsångsvägen 14 Gullänget, Örnsköldsviks kommun - bild 5

Fågelsångsvägen 14

Övrigt
Gullänget, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET
5 395 000 kr
400 m²
1 084 m² tomt

Bostadshyresfastighet med bra läge i Gullänget. Innehållande 6 st lägenheter. Total uthyrningsbar yta ca 400 kvm. Tomtareal ca 1084 kvm.

Premium
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
3 rum fritidshus på Hamnslåtten 150 Norrfällsviken, Kramfors kommun - bild 1
3 rum fritidshus på Hamnslåtten 150 Norrfällsviken, Kramfors kommun - bild 2
3 rum fritidshus på Hamnslåtten 150 Norrfällsviken, Kramfors kommun - bild 3
3 rum fritidshus på Hamnslåtten 150 Norrfällsviken, Kramfors kommun - bild 4
3 rum fritidshus på Hamnslåtten 150 Norrfällsviken, Kramfors kommun - bild 5

Hamnslåtten 150

Fritidshus
Norrfällsviken, Kramfors kommun
MÄKLARHUSET
3 800 000 kr
70 m²
3 rum
182 m² tomt

Nyproducerad sjöbod med kommunalt vatten och avlopp. Inred själv efter egna behov och med egen design. Skapa ditt eget smultronställe med underbar utsikt, kvällssol och brygga.

Premium
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
4 rum villa på Överfälle 152 Överfälle, Örnsköldsviks kommun - bild 1
4 rum villa på Överfälle 152 Överfälle, Örnsköldsviks kommun - bild 2
4 rum villa på Överfälle 152 Överfälle, Örnsköldsviks kommun - bild 3
4 rum villa på Överfälle 152 Överfälle, Örnsköldsviks kommun - bild 4
4 rum villa på Överfälle 152 Överfälle, Örnsköldsviks kommun - bild 5

Överfälle 152

Villa
Överfälle, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET
10 900 000 kr
156 m²
4 rum
4 212 m² tomt

Mycket fin strandtomt med klippor och ett underbart läge med sol från morgon till sen kvällssol i söder/västerläge mitt i Höga Kusten. Huset är uppfört 2009 med stora fönster mot havet och ryggåstak som ger ljus och en härligt rymlig miljö. Boa ca 156 kvm. Innehållande bla Entré med välkomnande hall som ansluter till allrummet med ekparkett ryggåstak och öppenspis, 3 sovrum med ekparkett varav…

Premium
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
Köpmanholmen, Örnsköldsviks kommun

Bruksvägen 90 och 94

Övrigt
Köpmanholmen, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET
350 000 kr
3 327 m² tomt
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
övrig på Bolagsbacken 10A & B Gideå, Örnsköldsviks kommun - bild 1
övrig på Bolagsbacken 10A & B Gideå, Örnsköldsviks kommun - bild 2
övrig på Bolagsbacken 10A & B Gideå, Örnsköldsviks kommun - bild 3
övrig på Bolagsbacken 10A & B Gideå, Örnsköldsviks kommun - bild 4
övrig på Bolagsbacken 10A & B Gideå, Örnsköldsviks kommun - bild 5

Bolagsbacken 10A & B

Övrigt
Gideå, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET
4 400 000 kr
572 m²
2 507 m² tomt

Hyresfastighet med 9 st bostadslägenheter varav en lägenhet i separat byggnad korttidsuthyres fn. Djupborrad bergvärme. Total yta 572 kvm + gästlgh. Hyresintäkter ca 580 000 kr per år. Bra läge centralt i Gideå. Överlåtelsen sker som bolagsöverlåtelse.

Premium
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
Kroksta, Örnsköldsviks kommun

Högbacksvägen 19

Villa
Kroksta, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET
1 100 000 kr
88 + 88 m²
4 rum
1 287 m² tomt
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
Centralt, Örnsköldsviks kommun

Vintergatan 9C

Lägenhet
Centralt, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET
1 575 000 kr
97,5 m²
4 rum
vån 2/3
5 841 kr/mån
16 154 kr/m²
Balkong
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
5 rum villa på Humlegårdsvägen 5 Domsjö, Örnsköldsviks kommun - bild 1
5 rum villa på Humlegårdsvägen 5 Domsjö, Örnsköldsviks kommun - bild 2
5 rum villa på Humlegårdsvägen 5 Domsjö, Örnsköldsviks kommun - bild 3
5 rum villa på Humlegårdsvägen 5 Domsjö, Örnsköldsviks kommun - bild 4
5 rum villa på Humlegårdsvägen 5 Domsjö, Örnsköldsviks kommun - bild 5

Humlegårdsvägen 5

Villa
Domsjö, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET
1 695 000 kr
135 + 115 m²
5 rum
1 370 m² tomt

Mycket trevlig renoverad villa med stor fin altan, generösa ytor och stort varmgarage för tre bilar. Boa ca 135 kvm, bia ca 115 kvm. Innehållande bla 3-4 sovrum, två renoverade badrum, stort vardagsrum med ekparkett med utgång till stor fin altan i söder samt kök med matplats . I källarvåningen finns fina förrådsytor, varmgarage för tre bilar, tvättstuga och maskinrum. För närvarande disponeras…

Premium
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
tomt på Dekarsön 104 Dekarsön, Örnsköldsviks kommun - bild 1
tomt på Dekarsön 104 Dekarsön, Örnsköldsviks kommun - bild 2
tomt på Dekarsön 104 Dekarsön, Örnsköldsviks kommun - bild 3
tomt på Dekarsön 104 Dekarsön, Örnsköldsviks kommun - bild 4
tomt på Dekarsön 104 Dekarsön, Örnsköldsviks kommun - bild 5

Dekarsön 104

Tomt
Dekarsön, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET
850 000 kr
861 m²

Välkommen till Dekarsön, ett attraktivt och omtyckt område där havsnära livsstil möter bekväm närhet till stadens utbud! Här erbjuds en välbelägen tomt om 861 kvm med tillgång till både badplats och båtplats, vilket skapar fantastiska förutsättningar för ett aktivt och naturnära boende. Oavsett om du drömmer om morgondopp, båtliv under sommarhalvåret eller lugna promenader längs vattnet är…