Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Mäklarcity Umeå

Mäklarcity Umeå

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Silvervägen 42, Carlslid, Umeå kommun
  • Såld 9 jan. 2026
profilfoto på mäklare
EmilJonsson

Silvervägen 42

Villa
Carlslid, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

176 m²

8 rum

1 272 m²

Slutpris 5 800 000 kr+16 %
Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jan. 2026
profilfoto på mäklare
JosefinGranström

Kvarnvägen 11

Lägenhet
Väst på stan, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

31 m²

1 rum

2 873 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr-5 %

43 548 kr/m²

Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Häradshövdingegatan 15D, Öst på stan, Umeå kommun
  • Såld 2 jan. 2026
profilfoto på mäklare
JosefinGranström

Häradshövdingegatan 15D

Lägenhet
Öst på stan, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

123,5 m²

5 rum

8 312 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 950 000 kr±0 %

40 081 kr/m²

Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Lodjursvägen 71, Mariedal, Umeå kommun
  • Såld 2 jan. 2026
profilfoto på mäklare
EmilJonsson

Lodjursvägen 71

Villa
Mariedal, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

96 m²

4 rum

216 m²

Slutpris 3 450 000 kr+2 %
Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Stockvägen 8, Stöcke, Umeå kommun
  • Såld 21 dec. 2025
profilfoto på mäklare
Bo-GunnarSamuelsson

Stockvägen 8

Villa
Stöcke, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

190+47 m²

6 rum

1 052 m²

Slutpris 5 200 000 kr+5 %
Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 dec. 2025
profilfoto på mäklare
Bo-GunnarSamuelsson

Korpralsvägen 7A

Lägenhet
Teg, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

85 m²

3 rum

6 765 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

19 941 kr/m²

Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Paletåvägen 37, Röbäck, Umeå kommun
  • Såld 15 dec. 2025
profilfoto på mäklare
EmilJonsson

Paletåvägen 37

Radhus
Röbäck, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

115 m²

4 rum

6 692 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 800 000 kr-3 %

24 348 kr/m²

Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Ringvägen 76, Teg/Söderslätt, Umeå kommun
  • Såld 9 dec. 2025
profilfoto på mäklare
Bo-GunnarSamuelsson

Ringvägen 76

Villa
Teg/Söderslätt, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

105+99 m²

4 rum

897 m²

Slutpris 4 950 000 kr+4 %
Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 dec. 2025
profilfoto på mäklare
AnnaSundkvist

Axtorpsvägen 5D

Lägenhet
Berghem, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

73,9 m²

3 rum

5 213 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 300 000 kr+5 %

31 123 kr/m²

Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Donners gränd 1A, Sandåkern, Umeå kommun
  • Såld 1 dec. 2025
profilfoto på mäklare
EmilJonsson

Donners gränd 1A

Lägenhet
Sandåkern, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

76 m²

3 rum

5 129 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 699 000 kr±0 %

35 513 kr/m²

Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Umevägen 13A, Vännäs, Vännäs kommun
  • Såld 27 nov. 2025
profilfoto på mäklare
JosefinGranström

Umevägen 13A

Lägenhet
Vännäs, Vännäs kommun
Mäklarcity Umeå

63 m²

2 rum

4 433 kr/mån

Slutpris 545 000 kr-8 %

8 651 kr/m²

Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 nov. 2025
profilfoto på mäklare
Bo-GunnarSamuelsson

Måbärsvägen 21

Radhus
Böleäng, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

97+23 m²

5 rum

413 m²

Slutpris 3 470 000 kr-3 %
Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 nov. 2025
profilfoto på mäklare
AnnaSundkvist

Mariehemsvägen 27G

Lägenhet
Mariehem, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

80 m²

3 rum

5 282 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 010 000 kr+1 %

25 125 kr/m²

Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Porfyrvägen 3B, Gimonäs, Umeå kommun
  • Såld 24 nov. 2025
profilfoto på mäklare
EmilJonsson

Porfyrvägen 3B

Lägenhet
Gimonäs, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

54 m²

2 rum

4 164 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr-3 %

29 630 kr/m²

Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Valhallavägen 17, Hörnefors, Umeå kommun
  • Såld 24 nov. 2025
profilfoto på mäklare
EmilJonsson

Valhallavägen 17

Villa
Hörnefors, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

138+60 m²

5 rum

1 079 m²

Slutpris 3 450 000 kr+11 %
Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 nov. 2025
profilfoto på mäklare
WilliamBoström

Kvartsvägen 56

Villa
Carlshem, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

110+59 m²

4 rum

255 m²

Slutpris 3 900 000 kr+8 %
Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 nov. 2025
profilfoto på mäklare
Bo-GunnarSamuelsson

Västra brinkvägen 21

Lägenhet
Väst på stan, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

80,5 m²

3 rum

4 241 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 645 000 kr-2 %

32 857 kr/m²

Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Hissjövägen 30, Haga, Umeå kommun
  • Såld 18 nov. 2025
profilfoto på mäklare
Bo-GunnarSamuelsson

Hissjövägen 30

Lägenhet
Haga, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

48,9 m²

2 rum

3 480 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 780 000 kr-1 %

36 401 kr/m²

Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Västra Kyrkogatan 23, Centrum, Umeå kommun
  • Såld 18 nov. 2025
profilfoto på mäklare
Bo-GunnarSamuelsson

Västra Kyrkogatan 23

Lägenhet
Centrum, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

99 m²

4 rum

5 235 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 295 000 kr±0 %

33 283 kr/m²

Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Villanäs 423B, Villanäs, Umeå kommun
  • Såld 17 nov. 2025
profilfoto på mäklare
EmilJonsson

Villanäs 423B

Villa
Villanäs, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

138 m²

4 rum

2 275 m²

Slutpris 4 450 000 kr-1 %
Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Norra Ersmarksgatan 36, Haga, Umeå kommun
  • Såld 17 nov. 2025
profilfoto på mäklare
Bo-GunnarSamuelsson

Norra Ersmarksgatan 36

Lägenhet
Haga, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

77 m²

3 rum

5 357 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 695 000 kr±0 %

35 000 kr/m²

Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 nov. 2025
profilfoto på mäklare
Bo-GunnarSamuelsson

Axtorpsvägen 10

Radhus
Fridhem, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

111+33 m²

4 rum

391 m²

Slutpris 5 410 000 kr+6 %
Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Tjärhovsgatan 19B, Teg, Umeå kommun
  • Såld 3 nov. 2025
profilfoto på mäklare
Bo-GunnarSamuelsson

Tjärhovsgatan 19B

Lägenhet
Teg, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

77 m²

3 rum

4 671 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 075 000 kr-2 %

39 935 kr/m²

Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 nov. 2025
profilfoto på mäklare
Bo-GunnarSamuelsson

Varvsgatan 12

Lägenhet
Teg, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

96 m²

3 rum

6 230 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 950 000 kr+4 %

41 146 kr/m²

Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 okt. 2025
profilfoto på mäklare
Bo-GunnarSamuelsson

Kopparvägen 25

Villa
Carlslid, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

148+23 m²

4 rum

808 m²

Slutpris 5 000 000 kr+18 %
Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå

Visar 51 - 75 av 162